15.8.2020 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Bilion z Bruselu a jak ho utratit

Česko mělo najednou nárok na nepředstavitelně vysoké dotace 700 miliard korun v sedmiletém období od roku 2007. Peněz bylo na první pohled dost, abychom dohnali zpoždění za vyspělou Evropou v technologiích, infrastruktuře i v životním prostředí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 10.6.2020 9:55

což může být základ pro ...

Chci vyvinout modely, ve kterých bude docházet ke spontánní evoluci a postupnému rozvoji složitosti, což může být základ pro modely umělé inteligence se zcela novými vlastnostmi. Tyto modely by pak měly mít v budoucnu potenciál řešit úlohy, pro které nebyly explicitně trénovány – na rozdíl od současných modelů, které vždy umí řešit jen tu úlohu, pro kterou byly vyvinuty. Komplexní systémy tedy vidím jako matematický model, který bude základem pro novou generaci AI algoritmů.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/veda/koronakrize-zmeni-pohled-na-praci-i-cestovani.A200609_144215_ln_redakce_eve

Což může být základ pro vývoj českého Frankensteina. Wikipedia vysvětluje: Frankenstein; or, The Modern Prometheus is an 1818 novel written by English author Mary Shelley (1797–1851) that tells the story of Victor Frankenstein, a young scientist who creates a hideous sapient creature in an unorthodox scientific experiment. ...