5.8.2020 | Svátek má Kristián


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 10.6.2020 9:43

Holub, podobně jako holoubek na střeše, zavrkal a připomenul nám to podstatné. Cituji: "... po vstupu do Evropské unie. Česko mělo najednou nárok na nepředstavitelně vysoké dotace 700 miliard korun v sedmiletém období od roku 2007. Peněz bylo na první pohled dost, abychom dohnali zpoždění za vyspělou Evropou v technologiích, infrastruktuře i v životním prostředí. Nedohnali jsme to ani v následující sedmiletce po roce 2014. ..."

Poučení?

Pro politiku, která se zde na Neviditelném psovi diskutuje nejvíce, je třeba připomenout první pravidlo managementu: "Kdo měl pravomoc, nese dnes zodpovědnost."

Pro české občany je dobré připomenout, že dnes (ve 21. století) žijeme v technologicky intenzivní době (tzn. včetně příchodu elektromobilů a umělé inteligence). Peněz na hlubší změnu bylo dost (nám výše sdělil Holub), ale zakopaný pes byl a zůstává jinde. --- A ještě analogicky připomenu, že zdánlivě i černoši v USA měli přece dostatek času (i peněz a pozitivní diskriminace) se americkému systému přizpůsobit. Ale nestalo se tak. Takže jsou i dnes problémy.