1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Americká ropa jako mandelinka

I když už globální oteplování neprobíhá a bylo nahrazeno termínem „změna klimatu“, stále platí, že některé státy mají v médiích „lepší postavení“. Za klimatickou katastrofu tak mohou podle ochránců klimatu Spojené státy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kolman 25.1.2019 10:16

Re: A TO JEŠTĚ NEZAČALY JEZDIT ELEKTROMOBILY

Oprava: "Čůrání" destilované vody se týká pouze čistých "vodíkomobilů". Chybička se vloudila.

M. Prokop 25.1.2019 10:37

Re: A TO JEŠTĚ NEZAČALY JEZDIT ELEKTROMOBILY

"Čistou energii" zajistí fofrníky, fotovoltaika a úspory, přece! :-P

Člověče, vy vůbec nesledujete dění! :-)

F. Houžňák 25.1.2019 11:02

První velká exploze vodíkového skladu

s pravděpodobně stovkami mrtvých bude bagatelizována jako drobná nehoda na cestě ke světlým bezuhlíkovým zítřkům.

V. Petr 25.1.2019 11:11

Re: První velká exploze vodíkového skladu

To je zatím možnost.

Exploze zásobníků zemního plynu se stovkami mrtvých jsou ovšem realitou, ale počád se omílá jen Černobyl, neřku li Fukušima...

P. Han 25.1.2019 19:11

Re: První velká exploze vodíkového skladu

Na Fukušimu přece Němci zareagovali příkladně. Tsunami v německém vnitrození už je neohrozí.

K. Janyška 25.1.2019 9:06

USA jsou špičkou civilizace a civilizovaných a jejich

obránci. At se jim to líbí nebo ne, ať se nám to líbí nebo ne. Brání totiž tím i sebe.

A daří se jim. Pokud to tak bude, bude to dobré. A musejí k tomu používat všech prostědků. Kvůli sobě a nám. Podporuji je. Musím, mám v hlavě totiž všech pět pohromadě.

Nepodporuji Němce a jejich EU. Byl jsem v Osvětimi dvakrát... Dzp.

M. Prokop 25.1.2019 8:54

Taky jsem zaslechl nějaké české "melouny",

že bychom mohli něco 7x snížit, elektřinu vyvážíme a podobné bláboly.

To se jim to kecá, když jim za to pošetilci platí.

V. Novák 25.1.2019 10:29

Re: Taky jsem zaslechl nějaké české "melouny",

Nějak jim nejde "myslet globálně", jak inzerují. Pokud tedy myslí vůbec...

Jestliže elektřinu vyvážme, někdo ji spotřebovává - a tedy potřebuje. Kdyby ji neměl od nás, měl by ji od někoho jiného. Třeba z polských neodsířených hnědouhelek. A Němci, když v zimě nefouká a je pod mrakem, zprovozňují i mazutové tepelné elektrárny.

V. Petr 25.1.2019 11:08

Pane Prokop, bylo to "jenom" šestkrát a tento blábol

z počátku 90 let opakovala dokonce i ČTV. Vzniklo to úplně jednoduše, podělením HDP podle tehdejšího SMĚNNÉHO kurzu koruny a spotřeby energie mezi tehdy ještě Československem a Německem. Co na tom, že Německo mělo a má vyšší spotřebu energie na hlavu...

Jinak, když tuším předpředloni v Německu nefoukalo, jely i u nás veškeré, i v rezervě většinu času držené zdroje na plný výkon a elektřina se lifrovala do Německa.

P. Han 25.1.2019 19:18

Re: Taky jsem zaslechl nějaké české "melouny",

Na to všechno jsou přece nové technologie. Pamatujete rakouské magory (slovy knížepána), jak houfně nakupovali chytrá udělátka, co jim prý dokážou v zásuvce odfiltrovat tu českou toxickou elektřinu a pustit jim jen echt rakouskou?