20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 28.3.2024 7:37

Potřebujete upravit/urychlit své zažívání? Čtěte:

Cituji z článku: ... Nenajdeme skupinu, která by byla s aktuálním ekonomickým vývojem spokojená. Frustrace ve společnosti roste. A to značí, že ekonomika nečelí jen několika málo chybám, ale prochází systémovým selháváním.

Příčinou tohoto systémového selhávání je, že dosud nebyla politickou reprezentací správně stanovena a formulována diagnóza. Bez diagnózy nelze účinně léčit. Správné pojmenování této diagnózy zní: Česká ekonomika je poškozená levicově progresivistickou ideologií označovanou jako ESG, jejímž nejviditelnějším projevem je Green Deal. ...

D. Mach 28.3.2024 7:30

"Nenajdeme skupinu, která by byla s aktuálním ekonomickým vývojem spokojená."

To, co v textu popisuje, není zdaleka problémem současného ekonomického vývoje. To jsou argumenty, které se tu používají snad už od doby Topolánkovy vlády. A ty návrhy paní Šichtařové? Jdou přímo proti tomu, co v úvodu zmiňuje, takže by si stěžovatelé stěžovali ještě víc.

M. Šejna 28.3.2024 7:25

Zdá se, že madam Šichtařová právě vylila vaničku i s dítětem. ;-)

Jediné, s čím souhlasím, je zrušení zákazu prodeje nových spalovacích aut od roku 2035. Tenhle zákaz totiž bude v roce 2035 úplně zbytečný, protože elektromobily budou v té době lepší ve všech parametrech než spalováky

M. Kocián 28.3.2024 7:25

Problém je v tom, že Německo motor evropské ekonomiky není, a pokud ano, tak notně porouchaný. Vlastně teď dělá co může, aby evropský průmysl žádný motor neměl a vrátil se někam před průmyslovou revoluci. Ruské suroviny by nám opravdu chyběli, kdybychom navzdory Německu rozjeli vlastní průmysl, čož ale v nejbližší době nehrozí.

J. Gottlieb 28.3.2024 7:24

R^

T. Diblík 28.3.2024 7:24

Znovu, posté-

Příčinou krize je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.

Tomáš Baťa

F. De Winter 28.3.2024 7:07

Markéto, je to marný, je to marný! Diagnóza je známá, ale není vůle! Není vůle a ani zájem s tím něco dělat. Společnost se dostala do stádia, kdy už se s tím nedá nic dělat. Musí se to celé zhroutit, aby se mohlo začít znovu. Obávám se však, že to potom už povede někdo jiný než Evropané.

Vypadá to na scénář popsaný v knize Úpadek a pád římské říše Edwarda Gibbona. V úpadku Říma najdeme všechny symptomy současnosti: dekadenci, ztrátu osobních a občanských ctností včetně vlastenectví, nízkou porodnost, korupci právníků a práva, politiku uplácení římské chudiny, nezastavitelný růst daní a byrokracie, zánik střední vrstvy, zubožení drobných zemědělců a vznik astronomicky bohatých latifundistů bez vztahu k obecnému dobru, pohrdání vezdejším životem a křesťanskou nevraživost vůči státní moci, konec branné povinnosti a nakonec nadvládu kariérní armády, jež si vypomáhala germánskými žoldáky. Mocnou říši nakonec zahubila kompromisní politika vůči nepřátelským imigrantům. Nedokázala je vstřebat, nepochopila závažnost problému a uplatňovala pomýlená opatření. Gibbon napsal první svazek knihy v době zrodu americké republiky, která byla Římem inspirována. :-(

V. Mokrý 28.3.2024 6:43

No, politici i manažéři měli a mají občas " plnou pusu " Bati.

Jenom však zapomněli naštudovat jeho systém - školou práce počínaje a samostatnou jednotkou každé dílny, kolektivu na každém pracovišti konče a začít ho uskutečňovat - konečně i když to se mělo stát hned po " sametu " !

R. Tichý 28.3.2024 6:43

Skvele napsano. Jasne, bez mlhavych signalu. To bude senatorka za P4!

A jeste navic ma 7 deti, to ji budou feministky nenavidet.

R. Tichý 28.3.2024 6:42

Ne, neni.

Hlavni ekonomicke skody pacha uz zase levicova ideologie, tentokrat zelena.

Je ovsem pravda, ze zatim vsechny odhalene penezovody pro tyto aktivisty vedly z ruska.

V. Mokrý 28.3.2024 6:38

:-)

Z. Žabička 28.3.2024 6:34

Bezva názor. A k tomu ještě blábol Net Zero. Naštěstí se na to stát vůbec nepřipravuje. Nahradit plyn elektřinou protože rudozelení nenávidí oheň...Kde ji vzít, když nefouká a nesvítí...Už vidím záchranáře v elektrovehiklu jedoucím do zaplavené oblasti... Navíc jsou do vedení firem cpány osoby, které menstruují bez ohledu na znalosti. Trans osoby s prostatou, které se prohlásí za jiný gender, aby mohli/y soutěžit s ženami a vyhrát, by se měli zkoumat, zda jsou skutečně ženami se vším všudy.

V. Němec 28.3.2024 6:17

"Nenajdeme skupinu, která by byla s aktuálním ekonomickým vývojem spokojená."

Ale najdeme. Celý ten byrokratický, zejména EU, aparát a návazný "průmysl" poradenství a rozhodování, to vše provázané s dotační rakovinou. Pak následují ouředníci, neziskovky (často nejen politické) a další, v článku zmínění.

[>-]

P. Hatina 28.3.2024 5:53

Gratuluji, naprosto správně popsáno.

T. Kučera 28.3.2024 5:43

Defacto volební program Svobodných. https://svobodni.cz/. Dostalo mne to, že koruna má být zdrojem prosperity. Koruna, stejně jako euro, je jenom prostředkem směny, ne výrobní prostředek. Na to se stačí podívat do uctove osnovy.

R. Langer 28.3.2024 5:35

Ten výpadek z Ruska bych nepodceňoval, vsadím se, že na to ještě dojde...

M. Krátký 28.3.2024 5:16

Hlasuji pro !!!!!!

L. Novák 28.3.2024 3:31

R^ [>-]

L. Novák 28.3.2024 3:30

R^

K. Machala 28.3.2024 3:24

Výborně napsáno, kéž by voliči pochopili a přestali střídat dotačně regulační socialisty z ANO a 5k.

K. Machala 28.3.2024 3:22

Hlavní ek. šok je ESG a GreenDeal a hyperregulace a dotační socialismus. Konflikt s Ruskem nás stojí minimum peněz, doteď to platila hlavmě Amerika, my jsme na tom vydělali, prtž nám výrobu zbraní platí NL a DK.

Takže GreenDeal a socialismus,tam je zakopaný pes. Pokud Putin přestane dobývat cizí území, bude to jen plus, ale hlavní problém naší ekonomiky je tam, kde ho vidí autorka.

Z. Koutecký 28.3.2024 2:25

Vážená paní Šichtařová, máte jistě v podstatě pravdu. Váš návod však má, bohužel, jednu zásadní podmínku, kterou uvádíte v první větě posledního odstavce Vašeho příspěvku. Zatím to nevypadá, že by tato podmínka byla v rámci EU v ČR splnitelná. Zádrhel je totiž právě v tom "Pokud by..", které není, mimo jiné, obecně v souladu se zásadou "povinné solidarity".

M. Grundmann 28.3.2024 0:59

Hlavní ekonomický šok je konflikt s Ruskem. Evropa ztratila ruský trh a současně přístup k ruským surovinám, které není možné rozumně nahradit. Motor evropské ekonomiky, Německo, je z těchto důvodů v hluboké krizi a ta postihne i zbytek Evropy. Rusko naopak zažívá velmi silný hospodářský růst a vlastně ani nemá ekonomický zájem na urovnání ekonomických vztahů s EU.

J. Ganaur 28.3.2024 0:18

R^R^R^R^R^V