Sobota 15. 6. 2024Vít polojasno10 °C

Diskuse k článku

ANALÝZA: Dluhová oprátka

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 80
  • Poslední: 17.6. 2020 16:21
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Ganaur 16.6.2020 10:01

Také se toho obávám.Hlavně kvůli potomkům.

B. Martinák 16.6.2020 7:26

Mne je jasné už celé dlouhé roky jedno - Na dluh nelze fungovat donekonečna!

M. Mařák 16.6.2020 6:53

Prodlužíme se k prosperitě.

Tak, a je to.

Vláda bude masivně investovat do čínských tunelů jako aerolinky a podobně a:

"ANO, bude líp!"

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/ministryne-financi-alena-schillerova-statni-rozpocet-schodek.A200615_200129_ekonomika_mama?zdroj=otvirak

M. Mařák 16.6.2020 7:03

Vláda pak ještě v rámci dlouhodobé strategie přisype trochu zrní svým voličům a zdroji Babišova úspěchu, tedy seniorům, no a je to v kapse.

Don't Vorry Be Happy!

https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU

M. Mařák 16.6.2020 7:04

Don't Worry Be Happy

P. Selinger 16.6.2020 8:34

Neurážejte seniory. Babiše volí hlavně zaměstnanci Agrofertu, protože jinak by přišli o chleba !

M. Mařák 16.6.2020 8:41

Něco si o tom zjistěte, většina voličů ANO jsou důchodci.

D. Polanský 16.6.2020 8:55

Jsem senior a volit Babiše? Nikdy! Raději Kalouska!

J. Ganaur 16.6.2020 9:52

No, vida!I Kalous bude dobrej....Ale uznávám, že s Vámi se dá rozumně diskutovat, ikdyž se občas neshodneme.

M. Rozbořil 16.6.2020 11:09

Zjednodušujete, jako seniora mne krkáte, a pravděpodobně pro zlepšení nic neděláte. Předpokládejme, že Werich měl pravdu, když řekl: "Každej blbec, starej, byl taky někdy mladej blbec." Vašeho stáří bych se nechtěl dožít.

M. Mařák 16.6.2020 12:15

Převažující množina z celku voličů ANO jsou důchodci a méně vzdělaná část občanů. To jsou prostě statistiky a nic s tím nenaděláte, i kdybyste se na hlavu postavil.

Z. Lapil 16.6.2020 12:36

K prosperitě se chystá prodlužit i slavná EU: 750 mld. euro je nějakých 37 000 Kč na každého obyvatele EU, což se od českých (zatím jen navrhovaných) nijak extra neliší.

Mmch - u nás to schvaluje parlament, schvaluje to v EU někdo, nebo rozhoduje rovnou Evropská komise, respektive von der Leyen? I když to asi jo, "Vypracovává roční rozpočet, který je schvalován Evropským parlamentem a Radou" - to by mohlo znamenat totéž, co u nás.

A. Hrbek 16.6.2020 6:52

Konečně někdo další přišel na to, že covid je pro vládu jedinečná příležitost, jak maskovat ekonomickou krizi, která začala díky jejímu katastrofálnímu hospodaření již v prosinci loňského roku.

P. Victorin 16.6.2020 6:51

Nebyl jsem proti zvolení Hany Lipovské do rady ČT jenom proto, že "kámoší" s exkomunistickou patologickou kariéristkou Bobošíkovou, ale když nyní spolu zveřejňují hlouposti tohoto kalibru - "Pokud český parlament v následujících dnech skutečně schválí deficit 500 miliard, a pokud premiér Babiš odsouhlasí na Evropské radě vznik evropských dluhopisů, pak budeme na cestě do otroctví... /citace/", nabývám dodatečně dojmu, že její přítomnost v radě ČR přínosem být nemůže...Rv

O. Uživatel 16.6.2020 8:48

Uživatel požádal o vymazání
V. Povolný 16.6.2020 8:49

Pane Victorine, aniž bych jakkoliv hodnotil článek Hany Lipovské, musím konstatovat, že váš příspěvek postrádá logiku. 1. Posuzování kohokoliv podle toho, s kým kámoší, to snad patří do jiné doby a jiného politického systému. 2. Na základě kritického článku ohledně zadlužování doma i v EU usuzujete, že přítomnost Lipovské v radě ČT nemůže být přínosem ... nevím, co na to říct. Vaše myšlenky se neubírají po stezkách racionálního uvažování.

M. Mařák 16.6.2020 6:35

Vážené dámy popisovanému tématu vůbec nerozumí, neboť dle moderního a v celém světě globálně ekonomického postulátu vycházejícího z teorie špidlismu-babišismu:

"Zdroje jsou."

Jak již dlouho píši, Vladimír Špidla je největší ekonomický vizionář posledních dvou tisíciletí a tu neexistující nobelovku za ekonomii by měl dostat. Zároveň by bylo vhodné, aby se přepsaly učebnice ekonomie plné nesmyslných zpátečnických bludů a polopravd, no a cech učitelský a profesorský vyslal na patřičné přeškolení.

Z. Lapil 16.6.2020 12:40

Dámy snad ani netvrdí, že zdroje nejsou, jen upozorňují, k čemu vede jejich plánované použití.

V. Halašta 16.6.2020 0:57

Jsem sice trochu zmaten, kdo vlastně článek napsal (ale přímo u něj už je uvedena jen jedna autorka., tak snad tak) ale dobře ho napsala.

Snad chybí jen vyjádření výše akceptovatelneho dluhu, přesněji spíše metodika a akceptovatelné cíle = investice do infrastruktury, podpora strategickych apod?

R. Brzák 16.6.2020 9:07

akceptovatelný dluh je ten, který já sám sobě uvážu na hrb - protože budu to opět já, kdo jej jednou bude muset splatit a tudíž musím sám odhadnout, zda to dokáži. Stát, tedy skupina lidí, kterým jsem nad sebe odevzdal moc (svobodu a odpovědnost a peníze), jsou vůči dluhu zcela nezodpovědní - protože ten dluh nezaplatí z kapes svých, ale opět z kapsy mé. Tudíž stát logicky nesmí mít dluh žádný - nebude odpovědným hospodářem, bude-li se moci jakkoliv zadlužit.

V. Halašta 16.6.2020 10:22

Popravdě - mě zajímal názor Lipovské...