9.2.2023 | Svátek má Apolena


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Země bez vedení

Všimli jste si taky, jak jsou politici při nynějším koronavíření nadšení? Přiletí Ruslan s tunami zdravotnického materiálu z Číny. Premiér a ministr vnitra ho musí přivítat, aby národu předvedli, jak makají 25 hodin denně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 1.4.2020 17:34

Varovat před zemí bez vedení, kdy jiní bureše obviňují z vůdcovských sklonů a nástupu autoritářského režimu je poněkud paradoxní. Opravdu to myslíte vážně?

A. Pakosta 1.4.2020 19:35

Pane Krásenský,

to, že má někdo vůdcovské sklony a snaží se o nástup autoritářského režimu (a já bych docela i řekl, o nastolení kultu osobnosti), to ještě neznamená, že má dotyčný hlavoun taky vůdčí schopnosti a poskytuje své zemi efektivní vedení - a to tedy Babiš rozhodně nemá a neposkytuje. To je obsahem příspěvku pana Kovanice, jemuž tímto budiž za jeho text poděkováno.

J. Ganaur 1.4.2020 22:50

Připojuji se.

J. Kernal 1.4.2020 17:26

Šlápl jste koblihářům na palec a to bolí. U mne za1.Díky.

M. Marek 1.4.2020 17:06

Není mi jasné, proč občan J.K. potřebuje kontakt na krizový štáb. Má-li problém, nechť se obrátí na hygieniky, svého lékaře, komoru svého oboru atd. Zpětná vazba od občana X.Y. je pro krizový štáb bezcenná, pokud má informace od hygieniků, nemocnic, komor atd.

J. Zmek 1.4.2020 11:43

To se snad ani nedá číst. Tolik polopravd, zavádějících tvrzení a demagogie. Tak se v duchu ptám, proč vlastně celý ten dlouhý pomlouvačný traktát autor stvořil. No pro lepší informovanost lidí čtoucí "neviditelného psa" určitě ne, snad pro vlastní ego. Žádné relevantní zdroje, snůška pomluv. Příště autore nějaký cestopis, to Vám jde !

Z. Lapil 1.4.2020 12:37

Bydlím v malé obci. Šaman má pravdu - co nezařídí starosta nebo lidi sami, to není. Starosta si chválí (pardubického hejtmana).

Vláda (Babiš)) si honí triko - Šaman má pravdu. Někdy ve čtvrtek byla vyhlášena potřeba roušek s tím, že je letecký most z Číny. Během víkendu a definitivně v pondělí se ukázalo, že přinejmenším "pro prostej lid" jsou roušky chiméra, takže se šití a nošení roušek o několik dní zpomalilo.

Velitelka několiksethlavého domova důchodců prská, kudy chodí: nejsou roušky, není dezinfekce, je jen pokyn izolovat "podezřelé". Což je pokyn nerealizovatelný, protože v takovém davu starých lidí je denně několik z nich "na návštěvě" v nemocnici a jsou tak automaticky potenciálně infekční.

Kdy se sešla Bezpečnostní rada státu? Kdy se sešel krizový štáb nebo jak se to jmenuje, podle zákona vedený Hamáčkem? Šaman má pravdu. Prymula je možná muž na svém místě, to je na místě náměstka. Stát dost dobře řídit nemůže, na to prostě nemá hodnost. Šaman má pravdu.

A schválně si přečtěte příspěvek svůj. Ani náznak upřesnění, ani náznak informace. Je mi líto, ale to není ani demagogie, to je blábol.

L. Kubeš 1.4.2020 13:14

Plný souhlas! Je to směs polopravd a výmyslů.

J. Svoboda 1.4.2020 15:18

Já bych začal rozborem "Jestli někde chybí ochranné prostředky, tak já je tam osobně dovezu". A pak začněte nadávat na autora.

Pěkný den.

L. Severa 1.4.2020 11:17

Ministr zdravotnictví včera, na dotaz v televizi zda se nezapomnělo na domovy důchodců a LDN, víceméně odpověděl, jak je jeho zvykem s epickou šíří, že o to se měly postarat ty domovy samy. Že vláda mohla udělat víc, jsem zde tvrdil již několikrát. Hlavně vytýkám to, že neřídila zajišťování ochraných pomůcek a nechala tu iniciativu jiným. Vláda má přece k dispozici nesmírnou armádu úředníků ministerstev kteří mohli zajistit úkoly s tím spojené.

J. Svoboda 1.4.2020 15:20

Vojtěch si myslí, že si LDN a DD zařídí letecké mosty, vždyť na tom nic není :o)

Pěkný den.

S. Rádl 1.4.2020 10:51

Autor zmiňuje také využití nanomateriálů, což je v pořádku. My díky liberecké universitě jsme v oblasti nanomateriálů na vysoké úrovni a jsem přesvědčen, že se některé tyto produkty v budoucnosti prosadí v praxi. Nebude to ale cenou, ale případnými výhodnými vlastnostmi pro některé účely.

Pokud bych takhle probral celý článek, musela by být reakce delší než vlastní text, tolik nepodložených nebo zkreslených informací tento článek obsahuje. Naštěstí si asi málokdo dal tu práci jako já a článek dočetl.

S. Rádl 1.4.2020 10:46

Poněkud dlouhý a ne zcela pravdivý rozbor. Někde jsou data uvedena, jindy ne a jindy zase nejsou správná. Bylo by to na dlouhé povídání, zůstanu jen u ochraně úst.

Autor si zjevně neuvědomil, že některé respirátory (hlavně FFP1 a FFP2) nemají ventil, a chrání tedy i okolí.

Autor tvrdí, že roušky a respirátory z Číny jsou předražené - prosím o odkaz na cenu, pokud vím, tak nebyla zveřejněna.

Informace, že Francie vrací/reklamuje miliardu respirátorů z Číny jsem opravdu nezaznamenal. Naopak jsem četl, že v Nizozemsku z dodávky 1,3 milionu respirátorů 600 tisíc už distribuovali a zbytek pozastavili, protože nesplňovali normu (https://neviditelnypes.lidovky.cz/doupe/samanovo-doupe-zeme-bez-vedeni.A200331_170628_p_doupe_wag/diskuse). Ve stejném článku se můžete dočíst, že Francie čeká na dodávku miliardy respirátorů objednaných z Číny. Jelikož se jedná o 3 dny starý článek, nepředpokládám, že je už stačili ve Francii dostat a vrátit.

Co se týče české produkce respirátorů a roušek, jistě to pro budoucnost bude minimálně z bezpečnostních důvodů priorita. I když tady asi nebude prvotní cena, tvrdit, že respirátory z 3D tiskáren mohou být cenově konkurenceschopné s klasickou produkcí je nesmysl.

S. Rádl 1.4.2020 10:53

Omlouvám se , má být "nesplňovaly".

J. Svoboda 1.4.2020 15:29

Respirátor bez ventilu je rouška.

Ceny byly zveřejněny, ústenka za 10kč a rouška za 65kč (dnes Hamáček tiskovka).

Předpokládám, že cena naší "nano" roušky (FFP2+) v milionových sériích bude dvacka max. Protože ale o to vláda nemá zájem, vozí se na Slovensko.

Kampak na ty naše papaláše s podporou strategické výroby.

Pěkný den.

P. Staronový 1.4.2020 10:34

Dost reálné, bohužel.

Politici si honí politické triko, efektně, ne efektivně.

P. Jášek 1.4.2020 10:05

Máte naprostou pravdu.

F. Navrátil 1.4.2020 10:01

Zajíci se počítají po honu. Úspěšnost vlády v krizové situaci se hodnotí podle průběhu, výsledků a zvládání epidemie s přihlédnutím na existující kapacity. Dopředu vykřikovat, že všechno je špatně, je projevem subjektivního vnímání skutečnosti.

P. Staronový 1.4.2020 10:37

Pan Kovanic napsal zcela konkrétně, co vše bylo či je špatně.

Pokud se někde zmýlil, tak jedině v nějakém detailu.

F. Navrátil 1.4.2020 11:32

Pokud vytrháváte negativa ze souvislostí, pak nemůžete získat objektivní pohled. Když už jsme u honu, tak sice můžete kritizovat, že myslivec má umazané boty, chybí mu knoflík od kamizoly a jeho pes má blechy. Ale nesmíte zapomenou uvést, že zastřelil nejvíce zajíců.

V. Müller 1.4.2020 9:36

Pane Kovanici Jene, koukám na příspěvky k blití. Tak apoň ode mě máte 1* !!!

Díky. vládče Šamanova doupěte.

Třeba Vám pan Kovanic Jiří přepošle podobný příspěvek, netroufám si ho zveřejnit nejsa jeho autorem.

P. Lenc 1.4.2020 9:31

Za tento článek pouze dík!

P. Zinga 1.4.2020 8:56

Kovanici, jděte do háje. Urnového.

P. Lenc 1.4.2020 9:30

Pane Zingo, ten odsudek není na místě.Psal jsem to už minulý týden, dík za naše lidi, kteří pracují bez státní dirigence, která není schopná podchytit to enormní úsílí a také výsledky.A co se týče Číny, také jsem to popsal.Vysmátá Čína, do které se odstěhovalo kdeco včetně výroby zdravotních pomůcek a těžce vydělává na blbosti celé Evropy a my jí za to ještě klepem na rameno a poníženě děkujem.Dej pán Bůh a snad se aspoň část výroby znovu vrátí do Evropy.Pochopil to Trump a proto je "po právu" bytostně Čínou nenáviděn.

J. Farda 1.4.2020 9:42

Za Vámi, ftipný Zingo? :-)

K. Salajka 1.4.2020 8:44

Ten blitzkrieg do Ruska začal o rok později.

V každé krizi platí zákony profesora Parkinsona a Murphyho.

Počínání vlády si zaslouží kritiku ale hlavní problém je v systému regulace hospodářského života. Čím větší rozhodovací pravomoc, tím menší odpovědnost za rozhodnutí. Němci mají peníze na vybavení a naše doktory a sestřičky. Přesto si moc nevědí rady. Jejich statistiky jsou o málo věrohodnější než ty Putinovy, když z Rakouska a Belgie se čísla tolik liší.

J. Kalina 1.4.2020 8:37

Tak všeobecně lidé reagují se zpožděním. V lednu nakupovala Čína (také zaspala) u nás roušky, respirátory, BISka to zachytila a nic, žádný článek od chytrýho, natož něco od vlády. Ti co mají vzdělání a někteří dokonce specializaci na obecné zdraví a epidemiologické situace zvláště, také nic nenakupovali. Když to smrdělo těžkým prů.....m, začalo se nakupovat centrálně a centrálně se to jako vina hodilo na "ministra zdravotnictví". Slyšel někdo, že by se jediný ředitel nemocnice, domova důchodců, šéf profesní komory chlubil, že oni mají nakoupeno až do léta?? Slyšel někdo, že by občané šily roušky hromadně koncem ledna do zásoby, až to propukne, slyšel někdo, že by kdokoliv začátkem února zmiňoval, že tiskne na 3D tiskárnách respirátory? Možná nějaký jednotlivec a ten byl zpacifikován dnešními chytráky, aby neplašil. Dejte odkaz, uveďte příklad! Prostě lidi fungují trošku jinak a je jenom na nějaký fundovaný rozbor, že je to možná i dobře. Představa, že v předstihu reagujeme - naskakujeme na každé "podezření" by se mohla rovnat kolapsem společnosti a to nejen ekonomickým.

Tak bych prosil s tou kritikou trošku z jiného úhlu.

Já jsem třeba (ale jen soukromě) říkal už koncem února, že bude velký průšvih až to vlítne do nemocnic a domovů důchodců. Měl jsem kdysi tátu v LDN, kde ležel na pokoji ve třech, když ho někdo chtěl otočit, musel ho pořádně chytit = kontakt a když někoho převáželi na nějaký zásah do nemocnice, tak kolem toho lítaly 2 sanitky a personál obou zařízení (10-20 lidí), kteří chodili spát domů. To se to pak šíří jako oheň.

J. Svoboda 1.4.2020 9:29

Jeden příklad by tu byl - pražští strážníci.

Pěkný den.

P. Neubauer 1.4.2020 8:02

Co je zase toto za blábol. Dočetl jsem jenom k testům a to mi stačilo. Testy samozřejmě nejsou špatné, pouze byly špatně aplikované v době, kdy si organismus nedokázal vyrobit protilátky. Co se týká naší výroby, kromě různého filozofického balastu musí autor napsat 1. kdo to vyrábí, jaká je 2. cena a teď to přijde kolik statisíců ochranných prostředků je schopen tento výrobce dodat za týden !!!!

Jinak je to jenom žvejk a filozofie o muším ho....

J. Jirka 1.4.2020 8:32

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/respiratory-rychlotesty-cina-vadne-vyrobky.A200331_165359_zahranicni_jum