30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Šroubovák, prosím!

Mám ve svém věku různé chronické choroby, navštěvuji proto různé doktory a díky patřičným lékům jsem stále v chemické rovnováze. Mezi mé chroniky patří i cukrovka II. typu (za kterou si ale fakt „nemůžu sám“). Takže je mi užívati glukometru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 25.5.2023 7:16

Jeden můj známý lékař: Neexistuje absolutně zdravý člověk, v tom případě se jedná jen o nesprávně provedené vyšetření pacienta.;-D

L. Písařík 25.5.2023 7:11

Blahopřeji k úspěšnému zvládnutí problému.R^

V. Kolman 24.5.2023 23:38

Jestli jste pane Kovanici po pokynu: "Šroubovák, prosím!" zaslechl i tiché: "tssssssssss", mohlo se jednat o otevření korunkového uzávěru na lahvi s pivem panem doktorem.

Sám jsem občas šroubovák používal k tomuto bohulibému účelu, ač nejsem ani chirurg, ba ani jiný MUDr.:-):-):-)

V. Kolman 24.5.2023 23:24

Tak to jste byl vy, pane Jemelíku, co mi smrděl doutníkem pod nos tolik, že jsem hned musel odejít na čistý vzduch do nejbližší hospody???

V. Kolman 24.5.2023 23:21

Existuje bonmot, že:

"Po 30. letech věku člověka neexistuje zdravý člověk - existuje pouze špatně vyšetřený pacient."

I. Lyčka 24.5.2023 14:37

Šamane, jste si jistý, že to byl ochuzený a ne obohacený uran? Chybička se vloudí... :-)

L. Harvánek 24.5.2023 9:56

Také už to mám za sebou. Před 5 lety. Nejsem hypochondr, takže se nějak moc nepozoruji (s výjimkou roku 1987, kdy mě postihl zánět slinivky a já bolestí lezl po stropě jak moucha). Ale jedno nedělní dopoledne po skončení bohoslužeb (působil jsem jako kostelník) mi začalo být při úklidu po nich nějak slabo a musel jsem si několikrát sednout. Domů jsem došel po svých a v pondělí ráno dorazil do nemocnice na urgentní příjem (velmi velmi pomalu a opatrně). Tam mě nejdřív sestřička seřvala, proč jsem napřed nenavštívil praktika (ten sídlí na opačném konci města) a zanedlohoho jsem byl v ordinaci. Natočili mně EKG a od tohoto okamžiku jsem byl uznán neschopný vlastního pohybu. Takže mě po dalších vyšetřeních na vozíku vozil zřízenec. A bylo mi divné, proč se mi dostává všude přednostního vyšetření. Vysvětlení se mi dostalo po návratu k panu doktorovi, který mě vyšetřoval na začátku: budou mi muset voperovat kardiostimulátor. Pak odvoz na JIP a to zadrátování by mi mohl závidět i plot bránícímu přechodu hranic na západ. A že ve čtvrtek mě čeká cesta do jihlavské nemocnice k provedení operace. Přijeli jsme asi v 8, operace měla být v 11.30. Ještě nezbytná vyšetření a na sál. Samozřejmě jen s lokální anestezí a zde se zjistilo, že na anestetikum (cosi nového, moderního) mám alergii. Takže chvíli mě křísili, vynalezli cosi osvědčeného a pan primář se pustil do práce. Ten postup jsem moc nesledoval, povídal jsem si s panem primářem o svém bývalém povolání a obávám se podle jeho zvědavých otázek, že snad hodlal změnit povolání a stát se výpravčím na železnici. Dík jeho zvědavosti a problémům s umístěním elektrod se operace místo plánovaných 45 minut protáhla na dvě hodiny a pan primář málem přišel o oběd. Ještěže měl starostlivé sestřičky. A už příští den (dík synově ochotě pro mne přijet) jsem jel domů. Letos na začátku měsíce jsem byl po roce na kontrole a dobře to funguje.

O. M. 24.5.2023 9:44

Díky, pobavilo.

Co se týče kardia, tak ÚVN vede vyrovnanou soutěž s IKEMem a Karlákem.

R. Meišner 24.5.2023 7:19

autore, když už se tak rád a tak moc pozorujete, a my to máme číst, -- hádám že zajisté berete i léky na tlak. no a právě ty často způsobují pomalou srdeční frekvenci. ale moc se neradujte, neznamená to že budete žít déle. ženy mají obecně vyšší tep než muži, a přitom se dožívají vyššího věku. přeji hezký den bez myšlenek na smrt.

R. Langer 24.5.2023 5:41

No, evidentně jste už dlouho nebyl u doktora. ;-D

B. Liborek 24.5.2023 2:03

A činí tak správně pan Jemelík aby nemusel psát bláboly o svém zdravotním stavu na veřejnost:-)

J. Jurax 24.5.2023 1:38

To, že nejste dosud nemocen, je zapříčiněno tím, že nemáte lékaře a že nevíte, jaký máte tlak, tep a teplotu.

Z. Jemelík 24.5.2023 0:38

Závidím. Můj život je nuda. Cca 40 let jsem nebyl nemocen, nemám lékaře. Nevím, jaký mám tlak, tep a teplotu. Pouze mám ztuhlou páteř-když mi něco spadne na zem, vznikne problém. Každou noc vypiji 4 dcl španělského růžového krabičáku a během dne vše, co mi přijde do cesty. Když svítí slunce, na lavičce si vykouřím doutník. Nuda. Zdravím ze Stodůlek.:-)