27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vaněk 19.5.2022 0:21

Co je tohle za imbecilního autora? Hlavu a patu to nemá, jen pomatené anesouvislé věty, okoukané z propagačních materiálů v Cikáneacz, a pomatence kocába, který jakoby stál v pozadí. Ale vážně: cikánský problém, resp. jeho viditelné projevy, jsou obyvatelům v celé ČR na severu Moravy i Čech velmi dobře známy: Předlice, Č.Lípa, Vansdorf, Hamr, Chánov, Janov, Brno i Ostrava, Č. Budějice atd... (ten seznam by byl dlouhý) - všude se dnes a denně obyvatelé potkávají s mementy "projevů" asociální chátry, která tu za aktivní podpory zlodějského režimu, jež tu vládne už svaatřicet let, žije v luxusu, o němž se obyčejným pracujícím nezdá. Např. jen v Mostě se dluhy za pobyt této menšiny v Chánově, a nově i v Mostě, který se Chánovem i přes masivní finanční podporu státu při opravách zdevastovaného bytového fondu a okolí stává, dosahují mld. - nesplcené nájmy i škody na majetku, neustálé výjezdy PČR (městská policie tam už nejezdí od té doby ,kdy vyhodili policistu z okna), hasičů i záchranky, která tu slouží jako tyxi, když si asociální chátra potřebuje něco zařídit ve městě... A tak je to i dalších takových lokalitách, které záměrně naši politici udržují a poňoukají je skrze ziskovky, které platíme my, daňový poplatníci, vytvářejí v nich pocity odcizení a vyloženě je štvou proti majoritě. A proč? Rozděl a panuj... (a když panuješ, tak kraď...) A aby měli klid na své zlodějiny, musí nás rozdělit a neustále podporovat neklid a svár. Od dob lháře havla, který se stal štítem pro tyto zaprodance, tento nenápadný trens pokračuje, ba se i rozrůstá.

S. Komik 18.5.2022 23:28

Jedné věci nerozumím: Pokud mají současně maďarské občanství, tak jsou vlastně občany Evropské unie se vším všudy, co k tomu patří, tedy i volný pohyb v rámci Schengenského prostoru, Tak proč se k nim tak nechováme? Máš maďarský pas, můžeš jet, kam chceš, tak si jeď do Maďarska. Jaké vyjednávání s Maďary? a proč?

K. A. 18.5.2022 19:49

Všichni jsou rasisti, jenom já jsem letadlo.

J. Jurax 18.5.2022 19:29

No jo no, hezký článek, takový ušlechtilý. On je to fakt problém. Jenom to postkriptum to pokazilo.

Jistě jest třeba postarat se o ukrajinské cikány, ale někde dál ode mne. Je třeba ctít zásadu NIMBY. NOT IN MY BACKYARD!

A tahle země je celkem hustě osídlená, takže (skoro) všude je něčí backyard, po našem dvorek.

J. David 18.5.2022 17:50

Cikán zvostane furt Cikánem, má to v genech, staří Indičtí brahmáni to věděli již dávno, když je z Indie vyhnali. Ale máme Kocába, do svého budoáru by si je nevzal, v Chánově se na noc usalašit neodvážil, ale žvaní eminenter. A Cigáni z Chustu, a zakarpatí? Magyarul Passport, Igen, každej Cigán má občanství tam , kde jsou slepice husy a "dafky". Gadžo, daj cígo, nedáš li, je to dyškryminácia, "he more". Asi na stáro blbnu, nakrknut na Cigány, v od jejich mládí v invalidním důchodu, povalující se v parku ve stavu habitu jatečného krmníka. Jenom otázka, který odvážlivec si v budoáru ubytuje engeméty? Snad jenom zanícenci blbů, kteří odmítají i buchty, jako ekologickou hrozbu.

V. Petr 18.5.2022 12:56

Mimochodem, piráti, vládnoucí v Praze, se snaží usazovat do obecních bytů Cikány. Lidé v okolí jsou z toho nešťastní, vede to ke zhoršení kvality života v širokém okolí. Zprávy o tom občas problekují i v tisku...

M. Marek 18.5.2022 12:54

Včera na ČT24 v rozhovoru Vitovské s hejtmanem UK jsem se dozvěděl, že neumějí číst, psát, zapnout rychlovarnou konvici a netuší jak vypadá splachovací WC. V normálním objektu je nikdo neubytuje a do stanu nechtějí. Tož bivakují na hlavním nádraží. Možná hledají lampárnu.

J. Janotová 18.5.2022 22:22

Hmm, voni blbouni neuměj užívat rychlovarnou konvici,,,,

V r. 1991 nebo 1992 jsem skončila ve špitále na ortopedii. Po více než 2 měsících jsem se začala chystat k návratu do zaměstnání, t.j. projet si o víkendu i příslušnou trasu MHD...Řekla jsem rodině, že až budu zpátky na stanici Muzeum, že se ozvu (mobily jaxi ještě tehdy nebyly). Na Muzeu jsem si pamatovala hafo automatů na mince, nějaký bude jistě fungovat...Leč ouha, nějaké automaty tam byly, ale rozhodně ne na mince. Pochopila jsem , že do nich musím strčit něco jiného -tenkého, ale co??? Nejbližší trafika pochopitelně zavřená a to jsem se v ní mohla (kdyby fungovala) na rozdíl od ukrajinských či maďarských cikánů domluvit česky, co vlastně potřebuju....

Samozřejmě mě nenapadlo, že mohou existovat nějaké jiné telefonní automaty, stejně jako je nenapadne, že voda se dá ohřívat i jinak než v hrnci....Asi jsem tehdy měla být doživotně označena za "nepřizpůsobitelnou"......:-/

J. Rybník 18.5.2022 10:40

Stačilo přečíst poslední odstavec. Autor je obyčejnej tlučhuba, kterým se na Moravě říká vychcánek. Ale nerasistickej.

V. Petr 18.5.2022 10:24

Nět migranta, nět problema. Proč máme živit někoho, kdo je nám k ničemu? Svět má skoro 800x více obyvatel, než Česko...

P. Majer 18.5.2022 10:04

"Tchyně mé ženy u nás přespala maximálně jeden den. A stačilo..."

Tchyně vaší ženy...to je přece vaše maminka;-( To se k ní nechováte hezky...:-(

J. Krásenský 18.5.2022 15:38

To víte, to je lingvistická lahůdka. Kdyby napsal, že jeho maminka u nich přespala maximálně jeden den (předpokládám však, že autor myslel jednu noc), tak vypadá jako nevděčné hovado, kterým ostatně asi skutečně je.

[>-]

P. Diviš 18.5.2022 9:40

"Šaman čuje, že za tím je obyčejný rasismus obyčejných lidí i obyčejných politiků."

Jistěže je. Lidé prostě mají s cikány (místními i cizími) své špatné zkušenosti a další zde nechtějí. To etnikum si prostě zvolilo svůj (ne)způsob života (čest vyjímkám, mají to těžké) a tomu odpovídá, přes všechny krásné kecy EUnie, i chování k nim. Pokud se jich někam nahrne mnoho, je pracné a časově náročné hodnotit, který z nich je schopen normální integrace.

V. Petr 18.5.2022 10:25

Tihle nejsou schopni normální integrace!

K. A. 18.5.2022 9:24

Problém je, že ti osmahlí Ukrajinci se prokazují ve vlaku maďarským pasem, a když je nenechají jet zadarmo, tak si stěžují na diskriminaci. (Ještě asi nepřišli na to, co už ví celý blízký východ a Afrika, že pasy se musí zahodit.)

Samozřejmě, že se má přistupovat férově ke všem uprchlíkům, ale kdo má maďarské občanství, tak má jít do Maďarska, třebaže žil do této doby na Ukrajině.

R. Meišner 18.5.2022 8:57

dotaz: jak dlouho trvá zkontrolovat někomu doklady? pět minut? deset? -proč tam tedy tito lidé trčí dlouhé dny a týdny? --no protože chtějí těch slíbených 5.000 kč na osobu. a naše panstvo ne a ne klopit. --to jsou teda poměry, to vám řeknu. 8-o

V. Petr 18.5.2022 10:26

R^R^R^

J. Janotová 18.5.2022 11:30

Přemejšlejte, nejlépe hlavou. Tady přece nejde o to jestli se obličej před cajtem hodí k fotce v ukrajinském pase...

M. Koutný 18.5.2022 8:45

Kdybych skutečně hledal pomoc v nouzi, neřešil bych, že nebudu bydlet v jednom stanu s Dežom, se kterým mám společného dědečka a babičku, co dost možná byli sourozenci. A nevím, proč poskytovat pomoc lidem z území, kde se neválčí (například na Podkarpatské Rusi).

V. Kučer 18.5.2022 8:45

Ukrajinští Romové přicházejí z Podkarpatské Ukrajiny, žijí na hranicích s Maďarskem kde válka není a většinou mají maďarské občanství. Řešení je jednoduché ale příslušné orgány nekonají aby nebyli obviněny z rasismu. Aktivistické spolky jsou určitě připraveny podat trestní oznámení.

S. Rádl 18.5.2022 8:44

Moc to s těmi 140 tisíci uprchlíků navrátivších se na Ukrajinu nechápu. Jak páni ve vládě na to číslo přišli, když pan Rakušan prohlásil, že budou namátkově kontrolovat zda ukrajinští uprchlíci jsou v nahlášeném místě. Nu a pokud opakovaně nebudou, tak jim zataví posílání dávky 5000/měsíc na jejich účet. Jinak řečeno, těm ostatním ty peníze na účet půjdou dál. Kolik z 350 tisíc uprchlíků asi stihnou naši snaživí úředníci opakovaně zkontrolovat?

J. David 18.5.2022 8:24

Meziválečný československý zákon č. 117/1927 Sb. zaváděl do právního řádu a praxe státních úřadů nový pojem: "potulní cikáni". Osoby žijící potulným způsobem a práce se štítící. Co jiného ta svoloč na Hlaváku v Práglu je, co dělá MP (tedy městští vechtři), kteří buzerují babu s čivavou, že nesebrala exkrement do pytlíku, byť je okolí solitérů parku v Sherwoodu Hlaváku, oblaženo "kaktusy" od "Magyar Zigojne", Igen? Jo, naši čačtí městší vechtři, bývali "šedým morem", dřív honili baby s kupou uhlí, dnes plísní baby s malými vlkodlaky. IQ těchto vechtrů bývá mizivé, ale výzbroj mají pomalu, jako SOOCOM. Speciální operace. Ale na Cikány si netroufnou, jako maďarští žandáři. Proto se usalašili u nás, v Magyarszagu by jim vyklepali teletinu. Mohu se ale mýlit, Romodrom (brněnský okruh?) bude mít asi jiný názor. Gažo, daj cígo. Nekouřím. He, pičába, zase rasysmus.

J. Vorlický 18.5.2022 8:36

On se možná zákon č. 117/1927 nevztahoval jen na cikány. Karel Čapek píše, jak si policie někde na Kladně trénovala psy na hledání tuláků a jak omylem pes chytil jednoho poslance co se šel projít a jaká z toho byla ostuda. Jo a také byli pronásledováni trempové, zejména když dva ve stanu nebyli oddaní.

Jinak, příspěvek pana Dvořáka popisuje jak my (Češi?), aspoň v této situaci, nejsme schopni ve vlastní zemi si udělat pořádek. Takže, neměli bychom spíš začít u sebe než u cikánů?

J. Vorlický 18.5.2022 8:36

. . . pardón, Davida . .

J. David 18.5.2022 17:01

Díky za poklonu.

J. Farda 18.5.2022 20:33

Slovenskí žandári bijú a bijú, českí žandári len píšú a píšú ... ;-)

F. Navrátil 18.5.2022 8:07

Netvrdím, že autor píše lži. Spíše bych řekl, že o jím uváděných faktech by se dalo s úspěchem pochybovat.

K. A. 18.5.2022 9:26

Kromě toho některá fakta tendenčně přehlíží.

J. Novák 18.5.2022 7:59

A proč si myslíte, že k nám naše vláda fialové bídy Ukrajince vysoce nadstandardními výhodami přímo láká? Také jim nejde o nic jiného než o jejich voličské hlasy. A to vše zaplatí jak jinak, než už tak neschopnými politiky decimovaní daňoví poplatníci.

V. Petr 18.5.2022 10:28

Co jsme si zvolili, to máme!