Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŠAMANOVO DOUPĚ: Pokrokově žít, pokrokově odejít

ještě roku 1886 vydal papež Lev XIII. dekret, ve kterém označil žeh za „zlozvyk prokletý a zavrženíhodný“. Lví dekret byl jen pouhým zařváním po tom, co byl ausgerechnet v „sousední“ Itálií v roce 1874 přijat zákon, který povolil zpopelňování zesnulých.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
HR

Vynikající náhled do historie. V roce 1911 byla v Brně ustavena pobočka vídeňského spolku Die Flamme a v roce 1921 vznikl spolek Krematorium. Samo krematorum bylo postaveno v druhé polovině 20tých let dle návrhu Arnošta Wiesnera. Tento uprchl na poslední chvíli 1939 z Brna do Velké Británie kde se uchytil. .

0 0
možnosti
FZ

Zajímavá věc, žehisté a antižehisté nebyli organizováni národnostně, ale katolicko-evangelicky. Nejspíš to byl druhý takový spolek v Čechách po tom defenestračním.

0 0
možnosti
Foto

Výborně napsané a zajímavé. Díky

0 0
možnosti
MV

Inu, pokrok nazastavíš... Před sto lety to bylo novum, a dnes, povýšeno o několik řádů výše, to bude nejen logické a v souladu s nejnovějšími trendy, zvláště ve vojenském prostoru, ale především rychlé a masové - žádné zbytečné pece, trapné přešlapování u uren a poslouchání výlevů automatizovaného, unifikovaného projevu, ale hezky masově, všichni naráz. A tak naše civilizace, pokud se nestane zázrak, pokrokově odejde, a ti co zbydou budou závidět těm, co už jsou na druhé straně.

0 0
možnosti
JJ

J71u71r74a 56J84u28r62a23x

29. 10. 2022 17:42

Váš projev taky není novum; něco takového se psalo i před dobře šedesáti lety, možná i dřív, ale to jsem byl ještě moc malý na četbu denního tisku :-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz