22.5.2024 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
TUZEX 22.1.2009 22:52

Smutny rok 89

Smutny rok 1989. Vyber mezi spatnym a jeste horsim. Bohuzel mel pravdu Indra, i kdyz to byl jinak podle mne vul. Rekl, ze svet jde do pekla a nebude prostoru mezi komunismem a fasismem. A ten pres je citit, ritime se skoro namackani na pravy rantl.

Jakub S. 20.1.2009 22:18

Re: Kolik lidí se na protest upálilo za Protektorátu ?

Tak asi. To prostě nejde srovávat, pánové. Právě proto, že byly (svým způsobem) horší, to nikoho nenapadlo.

Jakub S. 20.1.2009 22:15

Re: Jak vidno z diskuze, Jan Palach zustava naprosto nepochopen

Vždyť to v nás taky zůstalo, žádný strach, kamaráde. To víš, tohle holt není správný průřez společností a jejími názory... A udělal mi radost můj nejmladší, když mi řekl, že se na to v TV sám od sebe díval, celé dvě hodiny. Je fajn, když potomkům člověk něco předá... Já jsem totiž mj. ten den nejen v Praze, nýbrž přímo na Václaváku a pak na FF byl.

redneck Mike, Mississippi 20.1.2009 21:31

Jak vidno z diskuze, Jan Palach zustava naprosto nepochopen

naprostou vetsinou diskutujicich. Anebo, ze by melo toto nepochopeni zakryt neco jineho. Spatne svedomi mozna? A copak takovy Kylchap, ktery prirovnava Jana Palacha k Fucikovi? V 69' tomu tak nebylo, vetsina mladych byla cinem Jana Palacha otresena a po nejakou dobu i ovlinena. Kde jsou ti vsichni z te doby? Ze by pamet uz neslouzila?

franta tyčka 20.1.2009 21:22

Re: Vzpomíná pamětník

Neboj chlapče ústav pro zkoumání totalitních režimů na požádání jistě něco vyrobí. Škoda, že tím vedoucím trafiky nejsem já. To by byly dokumenty.Na počítači to dovedou moji synové tak pěkně, že vlastně nevíte  je to pravda není to pravda?

TUZEX 20.1.2009 21:10

Re: Palach se upálil na protest proti okupaci vojsk Varšavské smlouvy

olozte otazku, co ma kapitaslimus spolecho s demokracii? Demokraticke vymozenosti, vseobecne hlasovací pravo, socialni zakonodarstvi, 8hodinovy pracovni den, rovnost alespon ve formalnich politickych pravech - ty neuvedl v zivot kapitaslismus, ale naopak boj ctvrteho stavu, boj socialnich demokracii 19. a 20. stoleti, krvave zaplaceny. Svobody byly na kapitalismu vyvzdorovany. Kapitalismus neusti do demokracie, ale do fasismu. Demokracie je roubem na tele kapitalismu, za ktery je nutno bojovat - proti kapitalismu, Prestanes bojovat - mas tu fasismus. Fasismus je uhlavni nepritelem.

franta tyčka 20.1.2009 21:05

Re: Když jsme u toho Palacha

Hele Karle tys tam byl?

Kárl 20.1.2009 19:58

Re: Palach

To je možné , ale má pravdu.Ať se Vám to líbí nebo ne.Odvážné by bylo kdyby hořící hupsnul pod ruský tank takto spíš patřil do blázince

Kárl 20.1.2009 19:54

Re: Vzplála hranice na břehu Rýna...

Někde jsem slyšel o tzv. konečném řešení pán je jeho autorem nebo obdivovatelem ? Obojí je zrůdné .Co se Ransdorfa týče jeho IQ je obrovské Vaše tak na úrovni šumící travy.Tak radši čekejte na sena

BBC 20.1.2009 19:48

Bolševici - historický a demokratický pojem

diskutující se zarudlými zraky možná nevědí, že bolševici byli demokraticky zvoleným programem komunistů většinovým (rusky "boľše") hlasováním.

Za socializmu neexistovali dnešní milionáři ani tuneláři. Znárodněné majetky si nerozdělovali komunisté mezi sebe, jako tuneláři ODS dnes, ani nebyly převáděny do vlastnictví KSČ. Byly převáděny do vlastnictví státu a družstev. 

Jinou kategotií vyžírků nejhrubšího zrna byli arizátoři. Mezi těmito hyenami nechyběla na Slovensku církev katolická. Viz Pamati národa ..., Levoča a jiné.

Kárl 20.1.2009 19:46

Re: jenom se optám

Vážený franto tyčko znáte pořekadlo z prajzské(Hlučínsko) kam vítr tam plášť.Kárl

Kárl 20.1.2009 19:44

Re: Palach se upálil na protest proti okupaci vojsk Varšavské smlouvy

Houby , komunistů bylo málo straníků bylo mnoho-kapišto?

Karel 20.1.2009 19:16

Re: Kolik lidí se na protest upálilo za Protektorátu ?

To máte stejný, jako byste se ptal kolik se jich upálilo od Listopadu, kdy poměry jsou neporovnatelně lepší. Srovnáváte nesrovnatelné, prostě tenkrát žádný Palach nežil.

Karel 20.1.2009 19:13

Re: Když jsme u toho Palacha

Zpochybňovat uličku pendreků na Národní svědčí o vysokém stupni paranoie.

projektant 20.1.2009 18:45

Vzpomíná pamětník

Taky jsme měli na pracovišti jednoho, který se zůčastňoval podobných akcí. Byl bezpečností zajišťován a chodil pěšky z autobusových odvozů. Měl tu smůlu, že jeho svazek spolupracovníka STB nebyl včas uklizen při předávání moci. Lze ho indentifikovat na internetu. Následně jsem pochopil, proč o mě STB měla informace. Nemohu však nic prokázat, svazek ozn. projektant založený na mou osobu v 1981, byl v listopadu 1989 skartován.

franta tyčka 20.1.2009 18:42

Re: Když jsme u toho Palacha

Sakra pitomci dostali nakládačku. Mohl jsem si je zastřelit sám.

franta tyčka 20.1.2009 18:33

Re: jenom se optám

Budu o tom uvažovat ale považte té munice. Spočetl jste si někdy kolik by stálo vystřílení jenom parlamentu a jejich přisluhovačů?A to bych se musel pokaždé trefit. Střílím sice perfektně ale kdoví jak to je v akci?Ale nezapomínám na slova Vodičkova, když na růžovým ostrově zmlátil ty rodiny i s dětmi na nějakým srazu nějakých rodáků nějakýho města, Byli tam kamarádi z Vršovic na ti mně pomohli. 

Schumacher 20.1.2009 18:29

Byl Palachův čin správný ? Byl všeobecně přijatelný ? Byl chvályhodný ? Byl užitečný ?

Představuje univerzální mravní etalon pro každého ? Byl následováníhodný ? Pokud odpověď zní ano, nebylo by snad bývalo správné, mravné a užitečné, aby se takto zachovali všichni ?

Schumacher 20.1.2009 18:25

Kolik lidí se na protest upálilo za Protektorátu ?

Kdy poměry byly neporovnatelně horší.

Schumacher 20.1.2009 18:23

Kdo říká, že komunisti jsou demokratickou stranou, uráží památku Jana Palacha.

To je blaf a póza.  To, že jsou nedemokratickou stranou (ačkoli autentická demokracie neexistuje) je prokázané. Na jejich adresu nevyčítám, že nejsou demokratickou stranou, ale že jsou hloupou stranou. Z principu jejich učení nemohou být ani natolik demokratickou stranou  jako ostatní obnovující poměry s demokratickými rysy a na rozdíl od nich nabývají feudálních rysů, našem případě nedávné historie východní Evropy, typu orientální despocie. Jenže s Palachovým osudem to nemá žádnou logickou souvislost.

franta tyčka 20.1.2009 18:14

Re: Když jsme u toho Palacha

Jo a mohl by jsi se před mým domem na protest upálit. Benzínu máme dost.

Karel 20.1.2009 18:14

Re: Když jsme u toho Palacha

Znám několik lidí, kteří tam byli a dostali nakládačku. A ty jsi debil.

Karel 20.1.2009 18:09

Re: jenom se optám

Oni Židé kradli a vraždili? A vyhazovali ze škol a zaměstnání? A věznili nepohodlné?

Karel 20.1.2009 18:07

Re: jenom se optám

Co se týče Vašeho dotazu, tak neuděláte chybu, když je zastřelíte všechny.

Karel 20.1.2009 18:05

Re: Palach se upálil na protest proti okupaci vojsk Varšavské smlouvy

Odkdy měl komunismus něco společného s demokracií? A jak konkrétně se ta demokracie mohla projevovat?

franta tyčka 20.1.2009 18:05

Re: Když jsme u toho Palacha

No vidíte to, takhle to končí. Naivní a nevzdělaný chudáček.Zato umím perfektně střílet a zbraní mám dost.Co.kdybys takhle někdy přišel a řekl mi to do očí? Já už jsem kamaráde seděl.

Míra 20.1.2009 17:33

Re: Palach

Milý Bene, jestli nevíte proč se upálil student filosofie a ekonomie Jan Palach, najděte si potřebné informace na netu. Možná pochopíte, že protestoval právě proti komunismu a komunistům, kteří pod hlavněmi rusáckých tanků šlapali po duších národa. Jan Palach jako jeden z prvních lidí u nás pochopil, že komunismus je nereformovatelný a komunisti jsou sprostí vrazi a lupiči - prostě zločinci. Vy svým článkem úspěšně relativizujete odvážný čin Jana Palacha - je to nechutné.

miroslav.vojta@volnycz

Dodo 20.1.2009 17:23

Nestačím se divit!

Jsem pamětníkem událostí let 68 a dalších. Když začalo tzv. Jaro, vznikaly soukromé objekty, hospůdky, pekařství, obchůdky. V té šedi věčných front a shánění najednou svoboda volby. Příchodem Rusů se vztek měnil v beznaděj, komunistické prověrky s tlupou tupých bolševických vládců. Zprávy v televizi začínali zprávami o SSSR!

Jak se někdo může jenom odvážit zkreslovat oprávněný vztek za nějakou mstu? Ptám se tedy, psali byste stejně, kdyby v Parlamentu seděli nacisté?

Němci samozřejmě takový parlamentní otravný guláš nedovolili. My si tu hrajeme demokraticky zvolenou parlamentní stranu a čekáme, až pamětníci vymřou a nastoupí Mladí komunisté! Hnus!

astor 20.1.2009 17:14

Re: Kdo volí komunisy ?

Ne,to je ta pakáž,která se donekonečna nechá oškubávat svojí politickou reprezentací,a drží hubu a krok.Proč by se měla na prosperitě podílet jen hrstka postkomunistických zbohatlíků? A pakáž jsou ti,kteří si nevidí dál,než do vlastního břucha.Chápejte to jako společenskou smlouvu-vy mě dáte jako kapitalista nažrat a já vás nechám v klidu krást a pěstovat si vaše přesvědčení o tom,že jste skutečně solí této země,že jste elita...Že vy budete státní úředník?Pravopisné chyby by tomu napovídaly!

Mnichov 1932 a 1938 20.1.2009 16:55

Re: zblázněte se z Palacha a zapomeňte na ostatní?

Jednoho letního dne roku 1932 na přísně utajované schůzce v Mnichově promluvil Hitler (jak zachytil obžalobou v Norimberku předložený stenografický záznam-část) :

"Česko-moravskou pánev, východní území

hraničící s Německem, osídlíme německými sedláky. Přesídlíme Čechy na Sibiř do volyňských oblastí a vykážeme jim v nových spolkových státech rezervaci. Češi každopádně musejí ze střední Evropy nadobro ven ".

Po Mnichovu 1938 (zločin proti Evropě - zrada Anglie a Francie) bez boje získal Hitler zbraně a munici z ČSR (25 % světového obchodu ) a chystal se na komunistické Rusko. Ale nějak se to zvrtlo. Jeho "Plán Barbarossa" proti Sovětskému svazu byl hlavním válečným plánem, pro který byly operace proti Polsku, Norsku, Francii a Anglii prologem k rozhodujícímu boji o "životní prostor na Východě" a proti "bolševickému smrtelnému nepříteli" (50 milionů mrtvých, z toho 27 milionů občanů Sovětského svazu).

Po válce silná propaganda ze Západu i z Východu, reálné nebezpečí nové války ? Platily výsledky jednání z Jalty pravidla určoval, jak už to bývá, vítěz - na papírku předal své zájmové území. (Zajímavé je, že Západ ctil zájmové území Východu i v roce 1968 - Československo).