18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Návrat rypáka

Uplatňuje svůj "extenzivní výklad Ústavy". Takže už před konzultacemi s politickými stranami se rozhodl jmenovat premiéra "vlády odborníků". Nebo, jak přiznal Jiří Rusnok v neděli Vladimíru Moravcovi, "vládu manažerů". Nebo spíš "vládu kamarádů Miloše Zemana", jak se nechal slyšet ministr financí v demisi Miroslav Kalousek. V té vládě jsou zatím tři členové ČSSD.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 3.7.2013 15:26

Zase spekulace

o ničem... :-P

L. Novák 3.7.2013 12:01

Ano! Předčasné volby – prezidenta republiky!

"... Její tvůrci zajisté nepočítali s tím, že ji zneužije nějaký rypák. Měli

bychom proto chtít předčasné volby – prezidenta republiky!"

Naprostý souhlas! :-)

T. Kočí 3.7.2013 10:28

Návrat rypáka

Výstižné...

S. Ševeček 3.7.2013 9:16

Imperium vrací úder

Někdy mě napadá, zda "sloní paměť" na utrpěná příkoří v jisté míře není vlastně prospěšná ... voliči tak snadno zapomínají a volí a volí a volí (furt dokola)

Šamane - nestačilo napsat Zemana nemám rád! ?

J. Holič 3.7.2013 16:33

Re: Imperium vrací úder

Rozumný člověk, když řekne že něco nemá rád, řekne i proč. Hlupák argumenty neposlouchá, proto mu stačí, "nemám ho rád".

L. Šádek 3.7.2013 8:49

Nejhorší je,

když kdejaký rypák zneužívá Neviditelného psa.

J. Klepal 3.7.2013 8:36

několik poznámek

S většinou úvah pana Kovanice i s jeho závěry lze víceméně souhlasit. Pokud jde o natahování ústavy prezidentem, který jmenoval Jiřího Rusnoka premiérem, cítíme to tak všichni, i když ve skutečnosti jde o akt zcela v souladu s ústavou a o míře tohoto natahování lze diskutovat. Určitě jde o čin hodný monarchy chránícího své národy před jeho politiky, čemuž se není co divit v době, kdy vycházejí najevo neuvěřitelné případy kupčení s poslaneckými mandáty a jsme svědky šílené představy lůzy, dokonce přebývající v parlamentu i ve vládě, schopné s takovým kupčením souhlasit.

O přirovnání natahování ústavy k možnostem pánské ochrany bude namístě mluvit, až když prezident nevyužije svého druhého ústavního pokusu k vytvoření vlády schopné získat důvěru parlamentu a nechá tu první vládnout do konce volebního období, přestože dle názoru ústavních právníků má prezident konat bez zbytečného odkladu. Vůbec bych se tomu nedivil, protože takový precedent tady byl v době první Topolánkovy vlády, kdy byla narušena očekávaná zvyklost, že o první pokus by se měl pokusit ten, kdo získal ve volbách nejvíce hlasů (nechci jej nazývat vítěz voleb, kterým by měl být spíše ten, kdo je schopen získat většinu v parlamentu). Vzpomeňme, že druhá Topolánkova vláda získala tehdy důvěru parlamentu po neuvěřitelně dlouhém natahování ústavy poté, co se podařilo přetáhnout dva poslance zvolené za ČSSD, a padla poté, co dva poslanci za ODS s pomocí dalších za Zelené souhlasili s vyslovením nedůvěry této vládě. To, že mstivost současného prezidenta zřejmě překračuje běžnou úroveň tolerance, jsme se mohli přesvědčit na více příkladech, ovšem Jiří Rusnok je naopak protipříkladem, protože i on v oněch dobách volil prezidentem Klause, tuto okolnost pan Kovanic rovněž opomenul zmínit.

Předpokládám proto, že pro Zemana je daleko nejpodstatnější vyvedení země ze současného ekonomického srabu a že dohadování o tom, jestli Remek nebo Klausová budou velvyslanci, je záležitost podstatně nižšího řádu.

S. Ševeček 3.7.2013 9:20

Re: několik poznámek

Docela vzácný příklad pěkného nadhledu nad současným poblitickým bahnem a solidní nestranný úsudek nad podstatou a mrdiálním dívadlem, které nám politika hraje, pane Klepale. Děkuji.

M. Šejna 3.7.2013 10:02

pane Klepale

solidní rozbor. Jen jste udělal menší chybu u Rusnoka. Rusnok opravdu volil Klause, ale až v posledním kole, kdy proti sobě stáli Klaus a Švejnar, a kdy ostatní socani volili svého kandidáta Švejnara. Naopak v době, kdy byl socanským kandidátem Zeman, tak ho Rusnok volil, zatímco někteří socani nikoli. No a Zeman ví, kteří to byli.

V. Pavelek 3.7.2013 8:33

Bravo šamane!

Nové volby prezidenta to vyřeší. Vítězem bude dozajista Pitomio. Ještě by bylo možné zavést telefonické hlasování jako v superstar, aby se mohli volby účastnit všichni, včetně dětí a psů a jedinců s IQ houpacího koně. Teprve pak nás čeká ráj na zemi.

J. Vyhnalík 3.7.2013 2:36

KDU

Pokud by nějaký pravicový volič zvažoval volit KDU, tak mu stačí 5 minut poslouchat předsedu KDU Bělobrádka a musí mu být jasné, že by se měl poohlédnout jinde.

Pokud KDU zcela zásadně nezmění rétoriku, nebude mít moc šancí. Městské a mladší středolevé voliče osloví zelení, starší a venkovské SPOZ a pokud navíc nastoupí ANO a Úsvit, bude o tyto hlasy velká tlačenice.

R. Langer 3.7.2013 15:30

Re: KDU

To by se ten pravicový volič musel zbláznit. 8-o

Proč proboha skoro každý, kdo se označuje za pravičáka, volí všechny ty komunisty a socialisty z dosavadních parlamentních stran? To buď není normální, nebo je to tak, že to prostě žádný pravičák není, a tak volí pořád dokola ty samé socany!

M. Vlasák 3.7.2013 17:33

Re: KDU

A to že Roithová měla nálepku KDU, ikdyž si musela shánět hlasy jako parlamentní nestraníci, ji nejvíce poškodilo v prezidenských volbách - pozůstatek rozčlenění KalouskovyDemokratickéUnie a ČunkovyStranyLidové. 

J. Vyhnalík 3.7.2013 17:39

Re: KDU

Paní Roithové si velmi vážím jako člověka. Ovšem její euronaivismus ji diskvalifikuje jako pravicovou političku. Prakticky všechny levicové hlouposti, které současná EU produkuje nejen nekritizovala, ale dokonce schvalovala.