7.3.2021 | Svátek má Tomáš


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Mír Izraeli a všemu lidstvu

Když se něco děje popatnácté, tak je to docela tradice. Takovou tradicí je už akce „Kulturou proti antisemitismu“, kterou pořádá Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ) vždy v období po Jom ha-šoa, což je izraelský svátek k uctění obětí holokaustu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Babková 25.4.2018 20:21

Re: Možná je dobré

Díky za ten odkaz.

P. Lenc 25.4.2018 9:37

Děkuji za článek,

děkuji většině českých občanů za jejich podporu Izraeli a doufám, že tato podpora především z politických míst zůstane. A také doufám, že se Česká ambasáda co nejdřív přestěuije do Jeruzaléma. Šalom Izrael.

K. Janyška 25.4.2018 9:36

Ano ? A víte co to jsou 3 velká negativa ?

Mír, svoboda a spravedlnost. A víte jak rostou ? Jen a výhradně na kvalifikovaných zákazech, tedy negativních, tedy zákazových, pravidlech chování.

A všichni přitom máte plné huby pozitivního. Pozitivní znamená však příkaznické, tedy destruktivní, tedy ne dobré. Je nutno se soustředit na vyhledávání kavlifikovaných zákazů a potom bude na Zemi dobře... Dzp.

M. Pavlíček 25.4.2018 9:29

Re: Možná je dobré

O to cennější je, že jsou to dnes právě křesťané, kdo je aktivní (kromě dalších) v iniciativě proti antisemitismu.

Samozřejmě naše pomoc byla možná díky Stalinově souhlasu. Jak jinak, když jsme byli ruskou gubernií. To nesnižuje zásluhy těch, kteří se nasadili a Stalinova souhlasu využili. Ostatní, kteří měli tutéž možnost, neudělali nic. Takže nevím, co jste chtěla svým příspěvkem naznačit.

Ale už to, že Stalin s tím tehdá souhlasil (dělal si naděje, že nově vzniklý stát Izrael mu půjde na ruku), je malý zázrak. Pro některé důkaz toho, že i samozvaní světopáni musí občas plnit i "vyšší" vůli (a podílet se tak na naplnění jednoho z biblických proroctví).

J. Farda 25.4.2018 9:19

Re: Možná je dobré

Pro zájemce historie té pomoci: https://www.valka.cz/clanek_14223.html

B. Michal 25.4.2018 6:57

V článku chybí odkaz, tady je

Strejda Google to sice celkem snadno najde, ale jestli se vám nechce, tak tady:

http://www.cspi.cz/petice/

Pro případné zájemce o podpis je odkaz na samotnou petici na konci.

I. Babková 25.4.2018 6:54

Možná je dobré

si připomenout, že antisemitismus přinesli na Blízký východ křesťanští obchodníci a misionáři. Ve středověku se Židům žilo mnohem lépe pod muslimy, než pod křesťany. Měli sice podřadné postavení, ale děsivé pogromy a vyhánění Židů ze země byly především v režii křesťanských zemí.

Naše poválečná pomoc Izraeli byla možná jen proto, že ji Stalin toleroval. Kdyby byl nesouhlasil, tak jsme tam neposlali ani špendlík. Hezky o tom píše paní Tydlitátová v knize "Židé v Putinově stínu".

J. Fridrich 25.4.2018 6:52

Je neuvěřitelné, co se v Evropě 73 roků po II. světové

Je neuvěřitelné, co se v Evropě 73 roků po II. světové válce děje. Za této války se stali Židé cílenou skupinou k vyvraždění šíleným agresorem. Generál Dwight David Eisenhower, velitel spojeneckých vojsk nechal nahnat německé obyvatele a novináře do osvobozeného koncentráku s větou - " Aby po létech nějací darebáci neříkali, že se tato zvěrstva neděla " - ten by se nyní divil. Právě ve chvílích, kdy Donald Trump řešil ukončení sponzoringu těm palestinským teroristům a " profesionálním celoživotně nepracujícím ", tak vyjel ten jejich velitel Mahmúd Abbás do štábu EU v Bruselu a tam si hořce postěžoval té bývalé teroristce Federice Mogheriniové a ta jim ten americký deficit zamázne několika miliardama z našich příspěvků.. Odchod Židů z Evropy je pro skvělý Izrael velmi dobře, ale pro Evropu velmi zle..

Skvělý izrael.....PŘELOŽIT -

https://www.israelnationalnews.com/Articles/Article.aspx/22012

V. Hejdak 25.4.2018 6:23

Nakonec Češi

žádnou ambasádu do Jerusalema, jen kulturní středisko. Jen nenaprdnout palestinské teroristy.