Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŠAMANOVO DOUPĚ: Lodyha ministr

Prezident Miloš Zeman se ve svém nemocničním azylu vyjádřil, že bude novému panu premiérovi Fialovi „vetovat“ ve vznikající vládě jediného ministra. „Budu tak tolerantní, že své veto vztáhnu jen k jediné osobě, ale přes to nepojede vlak,“ pravil k tomu dobrák Zeman.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JR

J75a31n 96R51á64ž

24. 11. 2021 19:00

Když bude Fiala dělat kapric, a za každou cenu Zemanovi neustoupí, tak nastane patová situace, kterou ani Ústavní soud nevyřeší, jak si mnozí myslí. Zmena je tvrdohlavý stařík, dobře zná svoji moc a jak víme, tak ji využije. Vládu totiž podle Ústavy jmenuje jen prezident a jedině taková, kterou prezident jmenuje je tak legální. Zbavit prezidenta "svéprávnosti" není tak jednoduchá věc, jak si myslel před časem Vystrčil a spol. a rozhodně by trvalo hodně dlouho.

Takže jak bude Fiala trvat na všech svých kandidátech i přes výhrady Zemana a on tak vládu nejmenuje, jediným výsledkem bude, že Babišova vláda, včetně ministrů ze strany, která se nedostala vůbec do Sněmovny, bude vládnout ještě hodně, opravdu hodně dlouho. Je toto v zájmu všech občanů?

Je tedy otázkou pro Fialu, zda je v zájmu všech občanů, aby byl tak zásadový a na všech navržených kandidátech ministerských postů umíněně trval, nebo je lepší rozumně u jednoho kandidáta ustoupit a na jeho místo navrhnout někoho jiného. V tomto případě totiž Babiš půjde od válu hned a budeme mít rychle novou funkční vládu. Takové řešení by volil státník. Hrát si na zásadového a prodlužovat agonii bezvládí státu, který udržuje v nouzovém režimu vláda v demisi , je v tomto případě znakem postpubertální naivity adolescenta, nikoliv znakem budoucího premiéra.

0 0
možnosti
JK

J80a62n 62K75a86v39a35l62í74r

24. 11. 2021 19:43

Otázka je, jestli chce Fiala převzít vládu za současné situace s Covidem.

0 0
možnosti
LB

Brožík, Výroba kočárů, u sv. Jána Plzeň.

0 0
možnosti
JH

Jste, pane Kovanici, k politování.

0 0
možnosti

Je to holt pan Kovaný...;-DRv

0 0
možnosti
VK

Ve zkratce:

1. "Vetovat" lze jen nějaké tozhodnutí, nikoliv navrh - ten se obvykle "zvažuje" ! Takže Zeman právo veta nemá, stejně tak ale nemá povinnost zjevně vadnému návrhu vyhovět..

2. Válek je mamlas, o tom žádná...

3. Očkování je dobrá věc, a třetí dávku si dá každý rozumný člověk, který už na ní má nárok!

4. Spojovat odpor proti vakcínám s antisemitismem je obludný nesmysl.. Doslova hloupost! Mimochodem, v ČR máme očkováno dvěma dávkami jen 58%, ale v Izraeli také jen srovnatelných 62% lidí, takže z antivaxerů se tam houfují stejně děsivě veliká stáda vyděšených pomatenců! Co to má pro Boha společného s antisemitismem!?

0 0
možnosti

Prezident sice nemůže vetovat, ale co stím naděláte když nebude ani jmenovat?

0 0
možnosti
RL

Hlavně si nenechte si ten kovid vlézt na mozek, má to potom strašné následky, a z normálního člověka se stává paranoidní násilnické netolerantní hovado, které je pos*ané strachy z kovidu, proti kterému je očkované, aby nemělo strach z kovidu, a tento logický rozpor potom dále způsobuje kritickou schizofrenii. Žádná sranda. ;-)

0 0
možnosti
Foto

Odpor proti očkování je jen dalším výrazem antisemitismu? Tak to už je na mě moc. Šamanovi začíná hrabat8-o

0 0
možnosti
Foto

Gól roku-Havel,nejdemokratičtější prezident.to jsem se pobavil.Možná pro svý kamarádíčky z mokré čtvrti a darebáky,které vypustil z kriminálů.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz