28.11.2022 | Svátek má René


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. M. 6.10.2022 10:37

Dvě upřesnění: ty trenýrkové teploty mívali nájemníci obvykle proto, že ventily na radiátorech nyly zkamenělé, takže nešlo ubrat. A dokud to topí, tak co by se nájemník zalamoval, že (navíc, donuťte řemeslníky OPBH k nějaké činnosti).

My teda na dalekém severu v Liberci mívali opačný problém - radiátor, byť bohatě dimenzovaný, za tužších zim nestíhal, takže jsme večerní seriály sledovali ozařováni nejen obrazovkou černobílé televize, ale i žhavými trubicemi infrazářiče. Později se ukázalo, že i když soudruzi organizovali pravidelné čtrnáctidenní letní odstávky, šetřili na údržbě a výněník časem zarostl a pořádně nevýměníkoval.

A co se týče účtování za teplo, nedopočítává se na šetřivým průměr, ale "jen" těch 80 % průměru. Plejtvákům se spotřeba snižuje na max. dvojnásobek průměru.

Taky mě tahle vpodstatě komunistická vyhláška (ve smyslu aby všichni platili pokud možno stejně) séře, neboť já, aniž bych se nějak snažil, jsem měl v uplynulé sezóně 65 % průměru, a to jsem všude kromě ložnice měl přes 20 stupňů, stoupačky mi byt vpohodě vyhřály.

V. Kolman 6.10.2022 8:54

Známý dialog Mrazíka s Nastěnkou a Marfušou v ruské pohádce odhaluje v kostce ruskou povahu a vztah k pravdě a ke lži. Vysvětlím:

Na Mrazíkovu otázku: "Není ti zima Nastěnko" mu Nastěnka, očividně se třesoucí zimou odpoví: "Nnnnnenní mi zima dědečku!" - OČIVDNĚ LŽE!!

Na stejnou Mrazíkovu otázku mu nesympatická, ale provdomluvná Marfuša odpoví: "Zbláznil si se dědku??" MLUVÍ PRAVDU.

V dalším ději RUSKÉ!! pohádky je pak Nastěnka, která lhala odměněna a pravdomluvná Marfuša potrestána.

A teď milé dětičky - vyčistit zoubky, pomodlit a spát!!!

I. Širůček 6.10.2022 11:18

Někde jsem na webu četl, že představitelka Nastěnky dopadla špatně, zatímco představitelka Marfuši dobře. Chudák nastěnka, stačilo říct - je tady jak v Putinově řiti, pravá ruská zima ...

M. Pivoda 5.10.2022 18:14

Dnešní zpráva na Seznam.cz.: Ve středu prý Putin přikázal převzít Záporožskou elektrárnu.

Domnívám se, že tímto byla odhalena celková strategie: Přes teplo a elektřinu, nikoliv použití taktických atomových zbraní.

Včera večer jsem zaregistroval jak v samoobsluze potravin vysvlékali nějakou mladou holku, která tam něco ukradla.

Prognóza: Počet takových případů se bude časem množit, takže již před vánocemi 2022 by v Česku mohly vypuknout policií nezvládnutelné nepokoje.

Poznámka: Důchodcům nebudou stačit teplé ponožky a svetr. Prognóza by se mohla nevyplnit pouze tehdy, pokud by vývoj v Rusku šel rychleji, než nepokoje v evropských zemích.

K. Filip 5.10.2022 20:49

Čínský diplomat Cchao Ji na twitteru:

Kdo nenávidí ruské plynovody? USA.

Kdo se snažil zabránit jejich výstavbě? USA.

Kdo řekl, že je zničí? USA.

Kdo má z jejich zničení prospěch? USA.

Kdo je zničil? Nemáme tušení!

M. Pivoda 5.10.2022 21:24

Diskusní příspěvek K. Filipa nemá žádnou souvislost s mým diskusním příspěvkem výše.

P. Miller 5.10.2022 18:05

;-DZdá se, že se mění změření PSA a tak, abych si jako běžný čtenář internetového povídání zachoval zdravý rozum, nebudu si ho dále všímat. Jemu to sice nic neudělá, ale já si aspoň nebudu kazit náladu. Tak sláva, sice není komu, ale on se s přičiněním některých písálků určitě někdo na nějakou dobu najde. ;-D

I. Teren 5.10.2022 18:05

Greta odporuca sa zabalit do ukrainskej vlajky. Slama uKravina.;-)

M. Krátký 5.10.2022 17:43

A Putin se tetelí blahem jak bude dál šroubovat ceny plynu a nafty - až se z nás bude kouřit. Jen pitomec vede válku proti prakticky monopolnímu dodavateli těchto komodit !! Ty zbraně, které dodáváme na cizí přestřelku nás v zimě nezahřejí !!!!!!

V. Kuhaj 5.10.2022 19:47

Taky doufám, že nás ty zbraně, jakož ani jiné, v zimě nezahřejí...:-/

V. Kuhaj 5.10.2022 19:48

Jste si jistý, že současné ceny energií diktuje Putin?

I. Širůček 6.10.2022 11:28

"Jen pitomec vede válku proti prakticky monopolnímu dodavateli těchto komodit" - zatímco moudrý člověk (jako třeba vy) mu vleze do řiti.

V. Sember 5.10.2022 15:22

S Janem Kovanicem víceméně souhlasím. Někdy ráno jsem na mobilu zaznamenal komentář, který reagoval na poznámku v článku, že jeho autor není přihlášen do diskuse. Komentátor se vyjádřil v tom smyslu, že když autor nečte diskuse, tak jak je možné, že ve svém příspěvku na ně reaguje. Nevím, jestli ten nesmysl už tady někdo vysvětlil, nicméně dodávám, že i nepřihlášení mohou diskuse číst. Nemohou však dávat komentáře. Například když jsem to četl ráno na mobilu, přihlášený (zaregistrovaný) jsem nebyl. Zaregistrovaný jsem, až přejdu odpoledne na kabelové připojení.

J. Skála 5.10.2022 14:49

Pane Kovanici, s tím rozúčtováním nákladů na vytápění jste se trochu sekl. Zjednoduším to: Šetřím li tak, že protopím méně než 80% průměru, neplatím průměr (jak tvrdíte Vy), ale oněch 80%. Přitápět si tedy, abych ušetřil je nesmysl. Je to o malinko složitější. ale postata je tato.

K. Křivan 5.10.2022 13:45

Jednoduché řešení. Budem chodit sr.. na úřad vlády. Tam bude zaručeně teplo.

I. Schlägel 5.10.2022 13:28

Panu Kuhajovi jsem prostřednictvím Vašeho cca 3 měsíce starého příspěvku poslal návod na Vaše původní příspěvky, kde jste vcelku realisticky rozebral důvody chování Ruska vůči Ukrajině a úspěšně předpovídal následný vývoj. Pan Kuhaj odkaz nepochopil. Zabývat se panem Kuhajem a jemu podobnými se mi nadále jeví jako ztráta času. :-)

V. Kuhaj 5.10.2022 19:59

Já a mně podobní ztroskotanci a zaprodanci jen vnímáme jako účelové tvrzení současné vlády a pana autora, kterým obviňují ze současného marasmu vlády minulé s tím, že se měly od ruského plynu dávno odklonit. Tak jsem jen chtěl, aby se pan autor pochlubil nějakým dávným článkem, ve kterém toto sám předvídal. A vy jste mi poslal odkaz na článek starý dva měsíce, kdy už válka dávno probíhala a s podobnými názory se roztrhl pytel, toť vše. No předvídat nešlo. Ruský plyn byl levný a kdo mohl tušit, že se o něj takhle bojovně sami připravíme, že?

I. Schlägel 6.10.2022 9:45

V tom článku byly odkazy na autorovy publikace od r. 2006. Nemůžu za to, že jste schopen reálně číst pouze nadpisy. Nic ke chlubení, řekl bych.

P. Molík 5.10.2022 12:54

Občas mívám dilema v tom smyslu, která kolaborace mně jakožto občanovi ČR přináší více užitku resp. více škod. Zatím situace vypadá tak, že kolaborace našich politiků ve prospěch Bruselu mně jako občanovi přináší více škod. Kolaborace některých občanů v prospěch Ruska mi nepřináší žádné trable, jen ti bruselští a zejména zeleně zabarvení kolaboranti opravdu umějí občanovi znepříjemnit život. A proto mám chválit Uršulu a její nohsledy ? Mám chválit své katy a mučitele, kteří jsou oslnění svojí mocí a nevidí mé vážné existenční problémy, které mi způsobili svým nerealistickým náhledem na dění kolem nás a svým zahleděním do své domnělé dokonalosti ? Nechci chválit hlupáky za jejich hloupost a morální odpadlictví.

V. Petr 5.10.2022 12:31

Soudruh Ceausescu snížil teplotu až na 14 stupňů. Rumuni ho ovšem za to zastřelili (skutečně to byl jeden z bodů rozsudku!)

V. Kuhaj 5.10.2022 13:56

Fakt?!

V. Petr 5.10.2022 14:03

...starvation, lack of heat and light.

M. Pivoda 5.10.2022 12:08

Cituji: "Já si nedokážu představit, aby někdo pracoval vsedě v šestnácti stupních.“ Hm.

Představte si tedy sibiřský záchod: To jsou dvě hole. Na jednu holi nasednete, vykonáváte potřebu v podředpu. a druhou holí odháníte vlky.

V. Petr 5.10.2022 12:33

Sovětská verze byla dokonalejší. Zahrnovala ještě třetí hůl, na které vlál rudý prapor...

K. Křivan 5.10.2022 13:36

A tím praporem si pak vytřeli (_!_) ;-D

V. Kolman 6.10.2022 9:43

Zbývá ještě domyslet, na co se při používání této "Sovětské verze" použijí srp a kladivo. Moje bujná fantazie pracuje;-D;-D;-D

P. Molík 5.10.2022 13:00

Když je člověk mladý a zdravý, tak překoná i ty zatracené mrazy, ale když má například destruovaný termoregulační systém těla, tak se může přehřát a podchladit i při nevýznamných změnách teploty. Prostě lidé staří a nemocní opravdu potřebují teplo, ať to stojí co to stojí. Je to otázka přežití. nějaké svetry od naší Markéty nepomohou, tělo prochladne i pod vrstvou deseti svetrů.

P. Kubáč 5.10.2022 11:20

Aiutor mi připadá jako UFOn z jiné galaxie, který je v Česku prvních 5 minut.

Jinými slovy - už jsem celý nakřivo z představy - jak přepo*radní šéfíci různých institucí drží teplotu výše než je legislativou stanovené minimum. A pak si nechávají mýt hlavu od svých šéfíků, kteří na "zamezení plýtvání" chtějí udělat kariéru.

J. Fráňa 5.10.2022 11:14

Takže jednoduše, autor je blbec a vůbec nepochopil proč daná norma vznikla. Původně vznikla, aby chránila zaměstnance a jejich zdraví. Původní teploty doporučili lékaři, bezpečáci atd. Jistě se najde spousta zaměstnavatelů, kteří využijí nejnižší možné teploty udávané zákonem, bez ohledu na potřeby svých zaměstnanců.

P. Dostál 5.10.2022 20:59

Bezpochyby. A od toho tu je kolektivní vyjednávání, ne vláda. Když vláda bude držet teplotu nahoře a firmy zkrachují, je to její vina. Když nechá firmám určitou volnost, lze se domluvit na nějakém kompromisu. A když se nedomluví, nezkrachují aspoň na buzeraci s minimální teplotou.