5.10.2023 | Svátek má Eliška


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Polášek 17.9.2023 15:23

Tak ono je pohotovost a pohotovost.

Když je počet pracovníků dostatečný, není takzvaně optimalizovaný, tak pohotovost i mezi směnami v podstatě nevadí. protože většinou je tak málo práce, že je dostatek času na odpočinek, spánek a podobně.

Když ovšem nějaký manažer začne "optimalizovat", aby třeba získal nějaké odměny za úspory pracovních sil a podobně, část lidí se třeba propustí a potom najednou pohotovost je totéž , co běžná práce. Člověk kmitá celou dobu pohotovosti, odpočine si, trochu se vyspí, jen výjimečně. To se dá vydržet jen krátce a ne pořád.

A proto se nyní bouří třeba doktoři, optimalizátoři ušetřili některé pohotovosti a na zbylých ta služba přes noc už není pohotovost, na které se doktor většinou dostatečně vyspal a ráno potom začal další směnu +- odpočinutý a zvládal ji. Na zbylých pohotovostech už je to klasická práce, takže doktor naplno jede na denní směně, potom naplno jede v noci na pohotovosti a zase už má naplno jet hned další směnu od rána. Najednou, když se takhle překlopí ta pohotovost do běžné práce, vychází, že doktorů je naopak málo a je třeba přijmout ještě víc nových než se předchozí optimalizací lékařských pohotovostí lékařů ušetřilo.

J. Kulheim 17.9.2023 17:14

Tak jak to popisujete je kde?