30.1.2023 | Svátek má Robin


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 25.1.2023 5:55

Jo, a Babiš možná agentem byl, ale Pavel na rozvědčíka studoval určitě. Jenom ho už chudáka nestačili aktivovat. Nebo možná jo, ale to se dozvíme až tak za 50 let. Od smrti Putina. ;-D

P. Han 25.1.2023 11:33

Nevím, jak moc se liší studium na vojenského rozvědčíka ve státech Varšavské smlouvy a NATO. Každopádně Pavel ukončil studium až po roce 1991.

P. Sura 25.1.2023 16:55

Přesně to jsem tu namítal už měsíc před volbami. Doplnil bych k tomu, jak málo logické mi připadá kremelský "odpor" ke kandidátovi, kterého "vyškolila GRU".....

J. Farda 25.1.2023 18:08

Umíte pane Langře číst a čtené v šedé kůře mozkové racionálně vyhodnotit? Já Vám k tomuto povídání, poslaném jedním z našich emigrantů, přeji úspěch ... :-)

"Téměř 25 let jsem pracoval ve švédské armádě – z toho 20 let jako zpravodajec. Takže mám zkušenosti z Bosny, Kosova a Afghanistánu. Z vlastní zkušenosti tedy vím, co práce vojenského zpravodajce obnáší a že se jedná o skutečně elitní, oceňovanou a úctyhodnou skupinu v každé armádě na světě. Ve Švédsku jsem zůstal, ale stále sleduji dění ve své rodné zemi, a už se dál nemůžu dívat na to, jaké nepravdy každodenně vypouští Andrej Babiš o svém protikandidátovi v prezidentské volbě. Nejen Babiš nazývá generála Pavla rozvědčíkem. Tato funkce v české armádě neexistuje a zřejmě se při této lži inspiroval nějakou ruskou povídkou. Generál Pavel byl průzkumníkem ve výsadkářské jednotce. Úkolem průzkumníků je v týlu nepřítele objevovat a hlásit např. odpaliště raket, posuny nepřátelských vojsk, pozice nepřátelských štábů aj.

Také nazývá Petra Pavla agentem. To, že někdo absolvuje zpravodajskou školu, kterou Petr Pavel ukončil v roce 1991, opravdu neznamená, že pracuje jako agent. Agent má totiž ve vojenském zpravodajství nejvyšší postavení, pracuje na strategické úrovni pro vládu a spadá přímo pod generální štáb Vojenského zpravodajství. Nižší úrovní je práce taktická a operační, já sám ji vykonával přes 20 let, takže skutečně vím, o čem mluvím. Babiš si plete pojmy s průjmy, když v souvislosti s Petrem Pavlem mluví o kontrarozvědce, která skutečně spadala pod StB, jenže v ní P. Pavel nikdy nepracoval.

Jako předseda vojenského výboru NATO měl totiž nejvyšší prověrku Cosmic Top Secret Atomal. Já sám jsem měl prověrku Top Secret a mohu vám zaručit, že o vás zjistí naprosto všechno. I to, co sám nevíte. Takže kdyby existovalo sebemenší podezření na spolupráci s StB nebo KGB, prověrku CTSA nemáte šanci dostat."