30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


ŠAMANOVO DOUPĚ: Až delfín promluví

1.10.2022

V případě stejnojmenného románu Roberta Merleho měli dva hodní delfíni, vycvičení zlými tajnými službami USA, zaútočit atomovými náložemi na americké lodě, aby měli Amíci záminku poslat své jaderné rakety na Čínu. Jenže oba kytovci tohle svinstvo včas práskli. Na dně Baltského moře tedy jaderné nálože v pondělí nevybuchly, a delfíni by neunesli tolik semtexu, aby se probourali deseti cenťáky betonu a dvěma až čtyřmi cenťáky oceli plynovodu. Ale kdyby se náhodou potulovali kolem, mohli by usvědčit pachatele. Vlastně - v Baltu by to spíše byly sviňuchy, které by mohly povídat, kdo je za tohle svinstvo odpovědný. Ale myslím, že se dovíme dříve, kdo to koordinovaně odpálil všechny čtyři větve Nord Streamů 1+2 - dříve než rozmluvíme kytovce.

Ale čuju, že za tím z 90 % stojí Rusové, z 9 % Ukrajinci a z 1 % někdo jiný. Třeba Američani, jak tvrdí ruský válečný pes Peskov. (Jehož synáček křičí - JÁ jsem přece Peskov, rozumíte? Já nemohu být odveden do vál..., pardon, do spešl vojenské operace!!!) Anebo by za to mohlo být zodpovědné nějaké podmořské UFO.

Rusové jsou ovšem důvodně podezřelí. Už proto, že ausgerechnet v úterý se nechal slyšet ruský Gazprom, že by kvůli sporu s ukrajinským Naftogazem o ne/placení poplatků taky mohl utáhnout kohoutky. To by teprve nastalo tóčo. Protože: Ačkoliv na hladině Baltského moře bublají pláně ruského plynu, tak je pozoruhodné, že se žádnou tou větví Nord Streamu do Evropy plyn netransportoval. Jest tedy zbytečno nyní šponovat cenu plynu na burze!

Kontrolní otázka (už jsem o tom psal na konci srpna, tak jestli se dobře pamatujete): Proč se vůbec stavěl Nord Stream 2, když i jednička transportovala plyn asi jen na třetině své kapacity? Šamanova odpověď tehdy zněla: „Aby se ruský zemní plyn mohl v Evropě stát „dočasnou“ „ekologickou“ náhradou za bezemisní jaderné a emisní uhelné zdroje. Čímž se Evropa vinou německé energetické kolaborace s „levným“ ruským plynem dostala do područí Ruska.“ Jedině masivní výstavba plynových elektráren by totiž zajistila zaplnění vystavěných podmořských plynovodů.

Jak by kdo mohl tak úspěšně zaútočit na opevněné podmořské cíle? Někdo zmiňuje útok z povrchových plavidel, což se dá s jistotou vyloučit. Pod bdělým okem špionážních družic by tanec nad čtyřmi cíly nezůstal utajen. A těžko by se kdo trefil. Pak se nabízí ponorka. V Baltu si však už Rusové utržili nějakou tu ostudu, když jejich podmořská loď uvázla na finských či švédských písčinách. Pro ponorku považuju udávanou hloubku napadených částí plynovodu 70-90 m za mělkou. Pro potápěče je to trochu hluboko, a navíc by je zase prozradila povrchová výsadková loď. Jako nejvhodnější se jeví použití miniponorky/ek.

Je tu ale ještě jedna možnost! Že by totiž Rusové dopravili na místo výbušniny právě tím potrubím! Útoky se totiž prý udály na „ruské části“ plynovodů, které jinak patří - švýcarské neutrální firmě. O ní jsem ještě neslyšel, že by se zlobila...

Až tedy plyn vybublá a potrubí zaplní mořská voda, bylo by vhodné, aby se delfíni podívali, jestli ty výbuchy nesměřovaly právě ZEVNITŘ!

No jo, já vím, to je trochu sci-fi - ale ještě nedávno bylo jako sci-fi brána reálná možnost použití jaderných zbraní...

Psáno a upozorňováno ve čtvrtek 29.9. 2022 v Praze na Lužinách

PS: Příště se vrátím ke zdravotnické vyhlášce o teplotách v různých prostorech. Nezapomeňte, že to jsou teploty minimální, a musí být stejné, nebo vyšší, než je uvedeno ve vyhlášce!!! Jinak - dle zákoníku práce - můžete jít domů pro „překážku v práci na straně zaměstnavatele“. A mít placené volno. Což by se zaměstnavateli nelíbilo...