Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

MK

Výborný článek - když ne všeobsažný, tak určitě dostatečně obsažný, aby málo informovaní pochopili. Lépe bych to nenapsal.

Pro ty, kteří mají námitky (a najdou se i zde) mám radu - doporučení: začněte, proč byl Izrael z rozhodnutí OSN založen, kolik válek dle známého hesla "Zaženeme Židy do moře!" prodělal.

JC

Začal Hamás jako vládnoucí síla v Gaze válku? Byl si vědom důsledku? Má co chce. Znova opakují - postup Izraele je zcela v intencích muslimské morálky. Židům jde o přežití, jako už poněkolikáté v dějinách. Vzhledem k historické a současné vojenské situaci nemohou jednat jinak.

AT

A74l75e58š 60T94e35p14l74ý

12. 5. 2024 14:40

Srdceryvný popis izraelského "humanitárního" bombardování tvrdí, že Izrael útočí na prázdné civilní budovy (neboť případný Hamás po varování bezpochyby také uprchne).

Nepovažuje se náhodou útok na prázdné civilní budovy za válečný zločin ?

A s tímto dojemným popisem moc neladí zničení humanitárního konvoje World Central Kitchen - tam nepomohlo ani nahlášení dopředu, ani žádost o ukončení během útoku - útok pokračoval ještě nekolik minut.

Děkuji, že nazýváte věci správnými jmény. Výborný článek.

JC

Všichni zde uvažují v intencích křesťanské morálky - ovšem muslimská moralka je zcela jiná. Izrael to dobře ví a podle toho jedná..

AT

A55l50e62š 44T18e20p27l89ý

11. 5. 2024 14:19

Za 2 roky zemřelo na Ukrajině cca 10 000 civilistů, z toho cca 560 dětí. Za 2 měsíce operace v Gaze zemřelo 20 000 lidí, z toho cca 8 000 dětí. Odečtěme cca 4 000 členů Hamásu - vyjde nám 16 000 mrtvých, z toho 8 000 dětí.

Na Ukrajině umírá 14 civilistů / den, z toho 0,8 dítěte.

V Gaze umírá 262 civilistů / den, z toho 131 dětí.

Přes tato fakta má nehorázný propagandista Kovanic tu drzost napsat:

"Izraelská armáda totiž nechce zabíjet palestinské civlisty. Co by z toho měla? IDF nejsou Ozbrojené síly Ruské federace, které tak činí záměrně..."

Foto

Máte chybné údaje, bojovníků Hamásu zemřelo nejméně 14 tisíc a také vyšlo najevo, že Hamás nafoukl počet obětí o 10 tisíc, o desetitisících obětí není schopen doložit žádné údaje...Když odečteme z 35 tisíc 10 tisíc, obětí je 25 tisíc a když z 25 tisíc odečteme 14 tisíc, civilních obětí je 11 tisíc, což je jistě smutné číslo, ale vinu za utrpení civilistů nese Hamás.

https://www.jns.org/hamas-health-ministry-cant-find-10000-names-of-those-it-claims-died/

Hezký a logicky napsaný článek. Jen si myslím, že by ho otiskli i bez té ruské vložky. 😅

AT

A41l68e81š 46T65e47p68l12ý

11. 5. 2024 11:07

Prý se rozvoz humanitární pomoci bojí palestinských raket.

On se spíš bojí izraelských raket - poté, co při izraelském útoku na humanitární konvoj bylo zabito 7 Američanů z World Central Kitchen. Konvoj byl nahlášen, na začátku útoku kontaktovali Izraelce - nicméně útok pokračoval. Organizace poté přestala humanitární pomoc distribuovat.

Vysoký důstojník, který útok ("prý omylem") nařídil, byl "odvolán".

Nicméně neváhal poté podepsat petici, že by se žádná humanitární pomoc do Gazy neměla dodávat.

IJ

to neni cela pravda. Vozy one World Central Kitchen nebyly dobre oznacene, incident se odehral v noci. IDF vystrelila, protoze soucasne s vozy one "Kuchyne" se prepravovaly vozy Hamasu. Idf se mylne domnivala, ze jde o konvoj Hamasu. Ostatne ona organizace je ponekud pofiderni.

VH

Perfektní článek. Teď už jen aby si to Biden přečetl...ostatně, my můžeme pouze u eurovoleb přispět k tomu, aby rozumní lidé současné vedení EU popadli a vyrazili s těmi magory dveře. Nevolme nikoho, kdo se kdy umazal s progresivismem, levičáctvím a grýndýlem. Tedy nikoho z pětikolky nebo ANO. Takže zbývá jen pár jedinců z SPD a malých stran.[>-]XEU

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz