26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Válka ve VenezueleVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 8, poslední: 12.2. 2019 0:03, přehled diskusí

Autor Úvodníku to vzal „hákem“:
Autor: J. Hanzlík Datum: 11.2.2019 21:16

Z latinsko-amerických států se do USA hrnou milióny migrantů. Odhaduje se, že jich v USA žije nelegálně přes deset miliónů. O děravou hranici se neúnavně stará pátá kolona globálních socialistů, která ovládá vedení Demokratů, kteří mají většinu v kongresu. Nepomáhají ani zdrcující statistiky zločinnosti, jejich obětí, ani masívní proud drog a početná úmrtí mladistvých na snadné předávkování nových nevyzkoušených kombinací.

Organizované (!) masové pochody k jižní hranici Spojených států, tzv. Karavany, mají národně-státní charakter, protože jejich účastníci nesou vlajky jednotlivých latino-amerických zemí. Naplňují tak symbolicky charakter invaze. Jsou „vyzbrojeni“ lidskými právy, kterými pátá kolona ochromuje občanská práva lidu v USA pomocí migračních zákonů a prováděcích protokolů, které jsou výsměchem ústavě. Čistě teoreticky, kdyby se rozhodl prezident zasáhnout v těchto zemích a usnadnit tamním lidem vymanit se z mocenského vlivu zkorumpovaných klik a narkomafií, bylo by to opravdu na Neffovskou „šaškovskou čepici“? Je vůbec panující žargon, kterým se stále dokola kategorizuje role USA, ještě životaschopný?

Re: Autor Úvodníku to vzal „hákem“:
Autor: I. Kellner Datum: 11.2.2019 21:24

"Čistě teoreticky, kdyby se rozhodl prezident zasáhnout v těchto zemích a

usnadnit tamním lidem vymanit se z mocenského vlivu zkorumpovaných klik

a narkomafií..."...ono se to hezky řekne, a hůř provede. A největší problém je jak, a hlavně ČÍM a KÝM je nahradit. Kdo a kde jsou ti schopní a nezkorumpovaní, kteří si bez pomoci zvnějšku nejsou schopni sami poradit?

Re: Autor Úvodníku to vzal „hákem“:
Autor: M. Prokop Datum: 11.2.2019 21:31

Ono to poradění proti státní moci může být trochu problematické. Pamatuji z praxe. Zda to lze řešit zvenčí, to je jiná otázka. Někdy jo, někdy ne. Já osobně bych tehdy uvítal skoro každého, kdo by tu komoušskou bandu odstavil od moci.

Re: Autor Úvodníku to vzal „hákem“:
Autor: M. Prokop Datum: 11.2.2019 21:25

Vcelku souhlasím, až na ten zásah. Zabránit vstupu lze, pokud to někdo příliš nesabotuje jako Demokrati, ale napravit poměry ve zdrojových zemích zvenčí nelze (ani ve Venezuele). Maximálně trochu napomoci nějakým tím politickým vyhlášením nebo embargem. Nebo podporou opozice, politickou i finanční a materiální.

Re: Autor Úvodníku to vzal „hákem“:
Autor: I. Kellner Datum: 11.2.2019 21:29

Tak, jako štědře podporovali Taliban (který se v oné době ještě trochu jinak jmenoval), Saddáma nebo Usámu.. -)

Re: Autor Úvodníku to vzal „hákem“:
Autor: M. Prokop Datum: 11.2.2019 21:35

Nebo Rusáci (tehdy sověti) Kubánce, Allendeho, Ortegu, nepřímo NFLA v Angole ..., o dovolenkářích a zelených mužicích ani nemluvě. Ono se něco podobného už potlouká i v té Venezuele.

Re: Autor Úvodníku to vzal „hákem“:
Autor: I. Kellner Datum: 11.2.2019 21:41

To co jmenujete, se jim zas tak moc jako nůž do zad nevrátilo..(to víte, že Ortega už zas prezidentuje?)

Jen naznačuju, že tvrdošíjně zástávaný názor "nepřítel mého nepřítele je můj přítel" se nemusí vyplatit. Dělaly to samozřejmě obě strany.

A jak se k tomu postavit? Odmítnout vždy, nebo jen na "druhé straně"..?

Re: Autor Úvodníku to vzal „hákem“:
Autor: M. Prokop Datum: 11.2.2019 22:11

Těžko budu odmítat něco, co může eliminovat mého nepřítele. Což je vždy ten, kdo více potlačuje svobodu, na tom kterém místě. Neodmítat ovšem neznamená souhlasit se všemi postupy.