20.7.2019 | Svátek má IljaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FRANCIE: Kam se podějí peníze, které vydělášŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 84, poslední: 5.12. 2018 21:24, přehled diskusí

Nevím, ale dva staří, dnes už zesnulí zemědělci mi:
Autor: V. Petr Datum: 5.12.2018 11:01

někdy v 90 letech řekli "kolektivizaci neměli dělat, ale když už byla udělána, mělo by to tak zůstat."

Ke zcelování farem došlo i v západní Evropě (EU se tomu snaží bránit) a ještě více v USA. Je to totiž efektivnější. Ostatně i nebožtík Josef Lux svého času řekl: "Pokud chce zemědělec provozovat prvovýrobu, musí hospodařit na 40-50 hektarech," to dříve jednotlivec nezvládl!

Samozřejmě, není a nemůže být v zájmu Česka, aby Češi dostávali na hektar méně, než Francouzi! Proč, proboha, že jako Francouzi více řvou? Pak musíme řvát taky!

O nepromyšlené egoistické bezohledné české zájmy nejde:
Autor: M. Zima Datum: 5.12.2018 11:45

Jde o to, jestli je cílem krom výživy obyvatel ohled na přírodu a krajinu, nebo subvencovaná produkce přebytků, které potom ubíjejí lokální ekonomiky v rozvojových zemích a produkují uprchlíky, kterým se Babiš, který si nacpal kapsy už těmi subvencemi, chce bránit zbraněmi, které dodají Babišovi soudruzi ze slavných dob boje s imperialismem.

Už proto by měli dostávat malí výrobci subvence a giganti nic. Jestli potřebujete materielní důkaz, podívejte se na to, jakou chemií a odpadem prolezlou masu udělali ze zemědělské půdy v Německu. To vše jenom kLausovským trhem a socialistickými představami o industrialisaci.

Ať si tu přírodu Francie financuje SAMA!:
Autor: V. Petr Datum: 5.12.2018 13:51

Souhlasím s byvším návrhem europoslance V. Železného na zrušení zemědělských dotací v CELÉ EU!

Znám minimálně jedno bývalé JZD, dnes spadající pod:
Autor: V. Petr Datum: 5.12.2018 10:53

Babišův Agrofert, kde bývalí družstevníci dostali až statisícové částky a to ne za pozemky, ty má Babiš dál v pronájmu. Akorát nevím, podle jakého klíče.

Tato informace mi připadá:
Autor: M. Zima Datum: 5.12.2018 11:52

poněkud konfůzní. Připomíná mi to českou zaručenou zprávu od dobrého známého, co to má potvrzené od jednoho, co sedí někde nahoře. U plateb bývá info o důvodu mnohdy docela užitečné.

Odkud víte, jak spolehlivě to mám potvrzeno?:
Autor: V. Petr Datum: 5.12.2018 17:18

Já vím že lidé ty peníze dostali, můj vzdálený bratranec např. 250 tisíc!

Hlava hovězí obzvláště zdařilá.:
Autor: A. Alda Datum: 5.12.2018 10:15

Kdybyste šel hrát na bicí do kapely The Ťap Ťap, mohl byste mít úspěch.

Socialistická Francie má socialistické potíže.:
Autor: K. Janyška Datum: 5.12.2018 9:03

To je nejen logické, ale také jediné možné. Právě ve Francii socilismus byl místními pošuky zrozen a tamní lidi, říkám rovnou, divní, mu uvěřili. Mají rádi krev a od Francouzské revoluce ještě více. Tehdy tekla potoky. A oni tu hrůzu stále slaví, jako největší vítězství Francouzů v dějiných... Dzp.

:
Autor: J. Novák Datum: 5.12.2018 8:11

Označit Microna za politického matadora je opravdu odvážné tvrzení i po pár sklenkách alkoholu.

Babiš se chová:
Autor: M. Těhanová Datum: 5.12.2018 7:34

stejně jako Macron podle zásady " z cizího krev neteče". Bohužel mám obavy, jestli tihle géniové budou takhle pokračovat, tak ona poteče.

A tomu by bylo potřeba předejít a přestat blouznit.

Re: Babiš se chová:
Autor: R. Vacek Datum: 5.12.2018 8:21

A vidíte - u Babiše blouznivci protestují proti tomu, že je trestně stíhaný, proti tomu, že je v konfliktu zájmů, proti tomu, že je krkavčí otec, proti tomu, že byl v STB. Takže až přijde takový český Macron, tak budou spokojeni.

Re: Babiš se chová:
Autor: V. Církva Datum: 5.12.2018 9:23

Tak určitě radši Babiše který postavil firmu Macron který takové rozprodal. Babiš zneužívá daňové výhody pro fungující (i když s nekalými praktikami) firmy. Babiš se snaží o politiku, kterou občané chtějí. Macrone dělá arogantní politiku kterou možná chce jeho elita ktertuneluje společnost pro sebe. Starý aparátnický a elitářský model je neudržitelný, lidé se probouzí.

Na druhé straně Francie je pod vlivem EU a různých aktuálních smluv a doktrín. S těmi se špatný stav zlomit nedá. Pokud se k tomu přidá francouzský stávkový socialismus, nezdá se že by se to dalo snadno zlomit.

Re: Babiš se chová:
Autor: M. Těhanová Datum: 5.12.2018 9:53

Kteří občané? No ti, kteří se ale na tvorbě nějakého bohatství nepodílí. Každý rád bere. A s arogancí sobě vlastní utahuje šrouby těm, kteří na to musí vydělat.

Citlivost chybí oběma naprosto stejně. A upozorňovat na svinstva by měla být povinnost každého, kdo není slepý, to není kopání.

Doporučuji článek:
Autor: A. Alda Datum: 5.12.2018 10:17

pana Konvičky: http://www.epshark.cz/clanek/1366/nakonec-prece-jen-francie

Stojí za to nad ním podumat.

Re: Babiš se chová:
Autor: P. Gábriš Datum: 5.12.2018 9:25

No aby jste nekopla do Babiše, to by tak bylo! Vždyť on může i za špatné počasí. A to myslíte, že ta "Vaše, "jediná správná" vláda by se chovala jinak?

Re: Babiš se chová:
Autor: P. Lenc Datum: 5.12.2018 9:30

A to socialistické "špatné počasí" vytváří za podpory a vydírání komunisty, což vám samozřejmně, včetně jiných "drobností" nevadí.

Re: Babiš se chová:
Autor: J. Schwarz Datum: 5.12.2018 9:39

Do holportu se socany a komunisty dostala Babiše ta "echt pravice" v podání ODS, TOP, Lidovců... On sám se do toho nijak extra nehrnul a jeho ministři mají kolikrát vůči socanskému rozhazování výhrady, ovšem "pravice" svými postoji pozice socanů výrazně posiluje. Ostatně, část naší "parlamentní pravicové scény" má blíž k západním ultralevičákům než k čemukoli pravicovému...

Re: Babiš se chová:
Autor: M. Těhanová Datum: 5.12.2018 9:59

Nebuďte naivní! On přece předvedl už v minulé vládě, jak si představuje spolupráci. Jenom vykrádá své okolí, ostatně nic jiného neumí ani v podnikání.

Kdo ho trochu poznal, pochopil, že pokud se nechce nechat zničit, nemůže se s ním dát do holportu, neb se mu nedá věřit ani pozdrav.

Slušní lidé se od něj distancují, zůstávají mu jenom zaplacení, nebo důvěřiví naivové.

Souhlasím, pane Schwarzi.:
Autor: A. Alda Datum: 5.12.2018 10:19

Re: Babiš se chová:
Autor: J. Fridrich Datum: 5.12.2018 10:30

Souhlas pane Schwarz.

Re: Babiš se chová:
Autor: P. Lenc Datum: 5.12.2018 10:35

Vám pánové nevadí jak si vytřel pozadí se Sobotkou? A zrovna tak to udělá znovu.Jenom hlupák a nebo komunista používající svůj vyděračský kapitál, může jít do koalice nebo podporovat Babiše.

Re: Babiš se chová:
Autor: F. Kusák Datum: 5.12.2018 10:38

Pane Schwarzi, nenávist některých lidí k Babišovi je tak velká, že kdyby se z něho dělala homeopatika, vytvářela by i tak stavy zuřivosti. S některými lidmi není diskuze na podobné téma možná. Prostě jim jejich názor nechám, je to jejich právo. Já spíš, řečeno s Pavlem Kosatíkem, mám strach, aby se na jaře zazelenaly stromy.

Re: Babiš se chová:
Autor: Z. Lapil Datum: 5.12.2018 13:05

To mi přijde jako hodně zvrácená úvaha. Přece když se s někým nedomluvím, protože (si myslím, že) je to lump, tak snad není moje vina, že se ten lump spřáhne s dalšími lumpy.

Vidíš, Andulko? Kdybys Pepíčkovi podržela, tak ten chudinka nemusel jít do bordelu a chytit tam kapavku.

Teď jsem jen zvědavý, jestli - jestli ČSSD opravdu vystoupí z vlády - jí bude vyčítáno, že se Babiš domluví s Okamurou.

Za Babiše se docela přibližujeme Francii:
Autor: J. Holíček Datum: 5.12.2018 6:51

a je to přesně tak jak psáno. Hned se zinkasuje na všem možném a rovněž pravicoví obchodníci si přimastí na čem to jen půjde.

A může za to Babiš, protože přidává z cizího. Dělá to z vrozené nenávisti, což potvrzují manifestace proti ní. :-))