26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

MIGRACE: Skutečné riziko

Řekněme si to otevřeně: Západ si neví rady s imigrací. Nejde jen o velkou vlnu z let 2015–2016 a její důsledky, ale o dlouhodobý, stabilní tok lidí z chudých zemí do zemí bohatších, který začal již dávno a trvá doposud.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Bocek 3.10.2018 9:09

Re: Země demokratická ale zkorumpovaná.

Od elektrikáře bych nesmysl ERO / ERI nečekal. Gusta ze Sudet.

J. Lukavsky 3.10.2018 10:14

Re: Země demokratická ale zkorumpovaná.

"život na surovinový dluh" Nu doba kamenná neskončila proto, že by došel pazourek, ale člověk objevil měď a bronz, později železo, hliník, plasty.... A pazourku je pořád dost. Pokud si vzpomínám tak v r. 1960 se sešel Římský klub a spočítal, že za 20 let dojde ropa, plyn, uhlí, měď, olovo.... a naše civilizace se zhroutí. Nu v r. 1980 se opět sešli a odložili to o dalších 20 let. Zda se sešli i v r. 2000 a..... nevím. Jistěže jednou ropa dojde, ale stejně tak jednou (za cca 5 miliard let) Slunce vyhasne. Tak to abych ty solární články raději nekupoval? Podle Lomborga je zdrojů uhlíku asi na 1500 let, takže bych to nechal koňovi. PS: třídím odpad, štřím plyn i elektřinu, ale neklepu se furt strachy. J.L. end

A. Bocek 3.10.2018 10:45

Vřelý souhlas,

po dvaceti letech jsem se vrátil na stejné pracovní místo jako energetik. Je nás tady desetina lidí co dříve , zabýváme se stejně zpracováváním nerostných surovin ročně produkujeme zisk násobně větší v Eurech než dříve v DM . Vstupní trafa místo 2ks krát 10 MW máme 2ks krát 1000 kW. A do toho cena energie, která je zločinným zákonem 180/2005 Sb. vyhnána nahoru díky fotovoltaikám, větrným pařátům a kukuřici na kWh.

K. Janyška 3.10.2018 9:00

Nesmíme se zbavit atomových zbraní za žádnou cenu.

Budeme je nutně potřebovat. Těch, kteří se chystají vyplenit Evropu je kolem miliardy. Podle Gallupova ústavu... Dzp.

A. Alda 3.10.2018 9:05

Ale my atomové zbraně nemáme.

Mají je naopak rychle islamisované státy jako Francie a Británie.

P. Lenc 3.10.2018 9:08

Re: Ale my atomové zbraně nemáme.

Jo a to je něco, co si málokdo uvědomuje.

J. Dvořák 3.10.2018 10:49

Re: Ale my atomové zbraně nemáme.

Máme pokročilý jaderný průmysl (elektrárny), vědu (výzkumné ústavy a vysoké školy s patřičným zaměřením) a suroviny. Vyrobit nukleární zbraně (za pomoci spojenců) by nebyl problém.

J. Jurax 3.10.2018 15:20

Mnohem levnější je vyrobit bojové chemické látky.

Yperit, lewisit, tabun, sarin, soman mírně nadsazeno zvládne vyrobit každá fabrika na prací prášky nebo umělá hnojiva.

A správně použity mají BCHL účinnost velmi uspokojivou.

K. Janyška 3.10.2018 18:23

Re: Nesmíme se zbavit atomových zbraní za žádnou cenu.

Mám na mysli nás všechny civilizované... Dzp.

A. Alda 3.10.2018 8:57

Není migrant jako migrant.

Vietnamci, Mongolové, Číňané, Kambodžané etc. nejsou žádným problémem.

Ale muslimové jsou extrémní hrozbou.

P. Lenc 3.10.2018 9:11

Re: Není migrant jako migrant.

My to víme, ale vypadá to bohužel, že to víme my a jenom malá část občanů na západ od nás.

P. Rada 3.10.2018 8:55

Myšlenka pomoci jako naprostý nesmysl?

"Nesmyslem" by bylo pro kohokoli migrovat v systému stability do obtížnějších podmínek kdy evidentně hrozí, že náklady na cestu budou jen promrhané a dotyční na tom budou pravidelně jen hůře a hůře.

Existujeli ale výrazná ekonomická disproporce neobvyklého a třeba jen umělého bohatství a relativní chudoby - včetně podobně působících vlivů sociálních až válečných rizik - pak je migrace pro méně socio-ekonomicky postavené až ohrožované, obecně výhodným krokem který budou podstupovat v rámci tomu odpovídajících rizik. Otázka socio-ekonomické nehomogenty světa je tedy naopak od tvrzení autora klíčová a jeí tlumení - jeli možné - by mohlo mít celospolečensky pozitivní smysl. Otázkou je ale vždy forma.

To co ale autor příznačně nekomentuje je ale způsob nabývání společenského bohatství a tedy konkrétně fakt, že prakticky celý vyspělý svět dnes žije oproti minulosti díky nově poznaným a zároven zneužívaným technologiím na přírodní surovinový dluh vůči okolí a zejména vůči následujícím generacím. Zdroje vlastníjho území už příliš extenzivně rozvinutému světu nestačí. Enormní spotřebu přesto dál vyspělý svět popohání enormním reklamním úsilím a tu reklamu jak lze údajně žít snadno a bezstarostně... systematicky vytrubuje do celého světa. Striktně extenzivně prorůstová ekonomika založená na kladném úroku proto dnes vyžaduje nejen surovinové zabezpečení zvenku ale navíc i pokračující příliv levné pracovní síly v systém ber kde ber hlavně že to momentálně sype - a po nás potopa.

Takto se umělýým prohlubováním disproporcí dostává západní svět hned v několika směrech do pasti vleklých potíží které jej i zevnitř ohrožují všestrannou ztrátou stability až kolapsem. Jako "naprostý nesmysl" je přitom autorem paradoxně označována snaha o zmírnění umělých dosproporcí které právě problém vyvolávají.

P. Lenc 3.10.2018 9:07

Re: Myšlenka pomoci jako naprostý nesmysl?

Bože a to napíše dospělý člověk...

P. Rada 3.10.2018 9:44

Re: Myšlenka pomoci jako naprostý nesmysl?

Ano napsal to ten co až sem v poznání dospěl.

Kdežto naopak dětinští se k pochopení potřebují dovolávat čehosi zásadně vyššího aby jim úsilí o nepochopitelné bylo bud přetlumočeno nebo odpuštěno?

Vnímat to lze ale i tak, že sám jaksi zastáváte myšleku pomoci jako kýženou.

M. Prokop 3.10.2018 11:18

Re: Myšlenka pomoci jako naprostý nesmysl?

Z čeho soudíte, že dospělý? Některé jeho mluvnické výkony (netvrdím nutně, že zrovna v této glose) bývají dost školácké a ten zápal také.

T. Hraj 3.10.2018 11:14

Re: Myšlenka pomoci jako naprostý nesmysl?

Přílišná ekonomická disproporce je opravdu problém, bez ohledu na to, jak vznikla (naprosto nesouhlasím s názorem, že 1. svět zbohatl vykořistěním toho 3.). Ale usilovat o systém, který by "zmírnil disproporci" znamená usilovat o světovládu. A především to znamená dát přednost socialistickému přerozdělování před meritokracií trhu.

M. Krátký 3.10.2018 12:37

Re: Myšlenka pomoci jako naprostý nesmysl?

to se nedá číst - jako přednáška na VUMLu, nebo na vojně

M. Mikulec 3.10.2018 7:45

Brusel je horsi

nez afro-asijska migrace, protoze tomu dava pozehnani. Kdyz si usmysli, necha nas podepsat, ze musime ilegaly prijmout. Kdyz si usmysli, zadni ilegalove uz nebudou a EU je proste svym spinavym rozhodnutim zlegalizuje.

Skvely clanek, pane Kohoute.Diky.

P. Rada 3.10.2018 9:04

Re: Brusel je horsi ?

Proti-bruselskou propagandu autor skutečně také dělá. Ta prospívá zejména mocném daleko totalitnějšímu sousedovi na východě který se neštítí zvláště špinavých praktik a za jeho podporu pam Mikulec ještě tleská.

Takovéto rozvratné procesy od vlastní "páté kolony" jsou společensky nejnebezpečnější a to tuplovaně za situace kdy maximum migrantů u nás je východního původu.

T. Hraj 3.10.2018 11:25

Re: Brusel je horsi ?

EU není žádnou protiváhou Ruska (Rusko naopak možná oceňuje, že tento impotentní moloch činí všechny své členy neschopné akce). Když o něco jde, Putin nejedná s Van Rompuyem, Tuskem ba ani s Junckerem, ale s Merklovou. Že dpor vůči EU hraje do karet Ruska je mýtus.

Opravdu se uchylujete k variaci na omleté "vždyť u nás žádní migranti nejsou"? Odpověď psát nebudu, je také notoricky známa, jistě i Vám.

P. Rada 3.10.2018 15:32

Re: Brusel je horsi ?

Proč mi podsouváte něco co jsem nidy nikde nenapsal... ""vždyť u nás žádní migranti nejsou"".

Odpor vůči EU zjevně hraje v globalizovaném světě do karet všem jiným mocnostem a právě Rusko to navíc svou teritoriální rozpínavost vojensko-politicky demonstruje.

Nebo si naivně myslíte, že rozdrobené desetimilionové státečky v evropě s obnovenou hraniční rivalitou mohou žít důstojně a samostatně v konkurenčním prostředí kde ekonomiky tvoří miliardová uskupení ovládající zdroje a obchod?

T. Hraj 3.10.2018 15:45

Re: Brusel je horsi ?

"...v situaci, kdy maximum migrantů u nás je východního původu" čtu jako ́migrantů z Afriky a Středního východu je u nás málo ́ a není tedy důvod proti stupidní imigrační politice EU brojit.

Já si především myslím, že žádná drtivá síla spojených 500 milionů evropanů neexistuje. EU nám svou impotenci konat a především nekoherenci zájmů jednotlivých člednů demonstruje každý den.

Takže ano, 10 milionové státečky, partnersky spolupracující zejména v dobách ohražení (které si samy definují/identifikují) jsou mnohem funkčnější. Ostatně migrační vlna to dokazuje nejlépe. Neustále se všude volá po společném, evropském řešení. Přitom jediné, co zafungovalo (logicky) byla opatření jednotlivých zemí, zejména Maďarska.

J. Jurax 3.10.2018 15:25

Nebudu argumentovat proti, učinili to přede mnou mnozí a nakonec já taky.

Pouze stručně ohodnotím - blbost, a to taková, že olbřímí.

J. Chaloupka 3.10.2018 7:40

Věta

„pomozme jim v zemi jejich původu, bude se jim dařit lépe a budou méně migrovat do Evropy“ je úlitbou naším levičákům v médiích.

P. Čech 3.10.2018 7:32

A přitom je to tak jednoduché!

Stačí se obecně shodnout na jediném. Opustit obecně socanský přístup k věci a těm kdo v minulosti (to znamená i včera) naplatili v konkrétníém státě sociální pojištění, nedávat žádné sociální dávky, přídavky atd. Nejen imigrantům, ale obecně. Pokud by toto bylo navíc podpořeno zákazem činnosti všelijakých, t.zv. humanitárních neziskových organizací, bylo by po problému.

J. Vintr 3.10.2018 7:54

Re: A přitom je to tak jednoduché!

Tohle řešení už bohužel možné není. V Evropě už je jich příliš mnoho a kdyby je přestali krmit, tak se nevrátí domů, ale začnou se "obsluhovat" sami. To bude začátek anarchie (ke které stejně jednou dojde).

P. Čech 3.10.2018 11:11

Re: A přitom je to tak jednoduché!

Není nic jednoduššího, než je domů "poslat". Naložit na vlaky a na lodě a za policejního dozoru odvézt do Libye, Sýrie, Maroka. Stálo by to nemálo peněz, to ano, ale zase by se jim nevyplácely žádné socanské dávky.

J. Vintr 3.10.2018 12:14

Re: A přitom je to tak jednoduché!

Za prvé by musela být vůle to udělat. A za druhé není jisté, jestli by si to nechali líbit. V době mobilů a internetu by se to rychle rozkřiklo a žádný stát nemá dost policajtů a vojáků, aby dokázal zvládnout masovou rebelii statisíců a milionů lidí, kteří v podstatě nemají co ztratit.

P. Čech 3.10.2018 15:30

Re: A přitom je to tak jednoduché!

Kdyby se proti nim rázně zakročilo, ono by je rychle rebelie přešla.. Samozřejmě by nepomohli psychologové a policejní vyjednavači.

P. Grigar 3.10.2018 22:13

Re: A přitom je to tak jednoduché!

.. problematika výběrového zamezení nebo masivního omezení nežádoucí komunikace je technologicky řešitelná. Jediným problémem je opravdu vůle..