25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Chvíli mokro, chvíli suchoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 13.9.2018 20:35, přehled diskusí

Stručné a perfektní shrnutí. Do kamene tesat!:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.9.2018 19:22

Už vidím ten tradiční zástup místních blbů, jak autorovi spílají, že je chce nechat umřít žízní. Obzvláště vypečený developer Miroslav Šejna jistě nakupuje pozemky, aby na nich mohl postavit přehradu a vodu pak prodávat zájemcům za drahý peníz s posvěcením ČSSD... :-D

:
Autor: J. Jurax Datum: 13.9.2018 13:34

"O vodu se musí starat především vlastníci pozemků, zemědělci – podnikatelé a v neposlední řadě obecní nebo městská zastupitelstva svými dlouhodobými programy, které by měly mít přednost před sportovními a kulturními aktivitami.'

Jistě. Jenže tahle starost počet hlasů voličů daných onomu starateli v zastupitelstvu ve srovnání třeba se stadiónem nezvýší.

Zase je největší nepřítel zemědělců Jaro, Léto, Podzim:
Autor: J. Chaloupka Datum: 13.9.2018 9:21

a Zima. Vše se opakuje.

Re: Zase je největší nepřítel zemědělců Jaro, Léto, Podzim:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.9.2018 9:34

Jak někdo založí ministerstvo o velikosti okresního městečka, začne vymýšlet grafy a tabulky, hodí to do excelu ...... A vysvětluje, že ředkvičky se plejou schváleným systémem Votočný-Přímočarý a kol. ..... .

Furt stejné! Jen se naparují, že už jako né politika. Odbornost. Vypráskat! Respektive udělat šestinový ouřad. Všude. Ale asi jsem měl silné kafe.

Re: Zase je největší nepřítel zemědělců Jaro, Léto, Podzim:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2018 11:20

A největší přítel dotace. Třeba na nepěstování vojtěšky.

Ano, tak to vidím i já. :
Autor: K. Janyška Datum: 13.9.2018 8:53

Když začne dlouhodobě pršet budou bojovat proti dešti. Pošuci... Dzp.

Re: Ano, tak to vidím i já. :
Autor: Š. Hašek Datum: 13.9.2018 9:23

Nebudu jmenovat, ten človíček již více než půl století stále konstatuje "je moc mokro", "Ježíš - to sucho", "to nevypadá dobře - ty lednový tepla", letos budou myši ....... , zas je v prosinci bláto"...... , jedna paní říkala, že to nepamatuje, ..... .

Naštěstí není ministrem, ale dost to votravuje. Zvláště, když už půl století si já na nic nestěžuju, jen pozoruju a "musím" jen trhat, plýt, sekat, řezat, sklízet, musím si sednout odpoledne do stínu, utrácím za ochlazovací pivo, ........ nějak ta příroda si dělá ze mě (snad i z jiných) jen (docela milou) prču.

Budu se "bavit" - za kolik bude příští rok slivovice a palivové (červotočsmrkové) dříví. Když to ta příroda zas letos tak "doj-bala"! Nám tedy padá rybízdžem na hlavu ze špajzu! I ministři nespí!

Jsem z Brna, máme tu již 5 let sucho :
Autor: D. Polanský Datum: 13.9.2018 8:23

Starám se o malou zahrádku, takže vím o čem mluvím. Že sucho odstraní zemědělci, podnikatelé, dotace či orání po vrstevnici apod. dost pochybuji, třebaže i drobný počin, jak udržet vodu, je jistě dobrý.

Jinak přelidněním nikdo nestraší, to prostě zde je. Kdyby nebylo, nevalili by se do Evropy v tak velikém počtu migranti. Stačí se podívat na počty obyvatel Afriky před 50 lety a teď. Lze dohledat.

V každém případě autorovi děkuji, že mám jasno, koho jistě nevolit. Jen tak dál.

Re: Jsem z Brna, máme tu již 5 let sucho :
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.9.2018 19:25

Ex-kom-Lampasák Polanský bude volit toho, kdo mu slíbí zavést obecní vodovod za peníze daňových poplatníků až na jeho zahrádku... :-P

jen víc takových Svobodných:
Autor: M. Šejna Datum: 13.9.2018 7:20

Jen víc takových Svobodných, jako autor textu, a Svobodní budou čím dál tím víc nevolitelní.

Tenhle svobodný idiot si snad myslí, že velké přehrady nebo protipovodňové hráze může budovat kdejakej ňouma.

Praha zaplatila za část protipovodňových staveb a mobilních hrází několik miliard. Zaplatila to z daní nás poplatníků. Ale tenhle Svobodný idiot by nejspíš, kdyby se Svobodní dostali k moci, tuhle protipovodňovou stavbu zatrhnul a sdělil všem pražákům, ať si ty hraze postaví třeba z dobrovolných sbírek nebo dárcovských SMS.

Re: jen víc takových Svobodných:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.9.2018 8:58

Ale já v tom článku nenašel moc blbostí.

Rozhodně je přínosnější investovat do opatření pro budoucnost, jak ostatně naznačujete Vy i autor článku, než vytvořit sofistikovaný seznam "postižených výrobců potravin", hodit to do počítače a zaplatit jim momentální úbytek zisků "po tom strašném počasí".

Vsaďme se, kam peníze půjdou! Do budoucna nebo do dnešních hospodářských ztrát. Já říkám to druhé.

Též jsem vyslechl u "moderních", že budou splachovat hajzlík vodou ze střechy (voda tímto ale odfrčí do kanalizace a daleko někam (ale neztratí se, samozřejmě), pak ale začali uvažovat "nemoderně" a vyšlo jim, že ze zahrady budou mít savanu a vodu ze střechy nahradí vodovodní/pitnou z hadice. Ono to staré uvažování sedláků už není in. Myslím, že souvisí s thematem článku.

pane Hašku:
Autor: M. Šejna Datum: 13.9.2018 10:48

přečtěte si ještě jednou první odstavec, který autor napsal. V něm kritizuje vládu za to, že chce stavět nádrže, přehrady a poldery za peníze daňových poplatníků.

Ve druhém odstavci autor tvrdí, že to je utrácení peněz za hlouposti, které přicházejí z EU.

Na závěr tento Svobodný autor tvrdí, že o vodu se mají starat hlavně soukromníci a zemědělci-podnikatelé.

Prostě jeden idiotský nápad vedle druhého.

Re: pane Hašku:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.9.2018 12:03

Pane Šejno,

samozřejmě, že "velká" péče o vodu je starostí státu. Kraje. Dnes už se starostové nedomlouvají, čekají, co ministerstvo a brusele .....

Zatím jsem svědkem, že se plánuje dorovnávat sklizeň z peněz státu. A moje studna je bez dotací. Ani nechci. Ani náhodou!

Ten článek obecně hodnotím dost nízko. Volby na krku. A ke krásnému letnímu počasí, které se klidně napřesrok "votočí", se musí vyjadřovat zástupy kandidátů ....... . Zkráceno.

Re: jen víc takových Svobodných:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.9.2018 20:35

Vy jste do toho zase hrábl, jak je ostatně u vás zvykem. Samozřejmě že za to, kolik vody krajina udrží mohou hlavně zemědělci! Tím, jakou používají techniku, co pěstují, jestli používají meliorace či ruší větrolamy, meze i ostrůvky osamělých stromů. To, že bonita půdy u nás klesá je známá věc a že se její struktura zhoršuje takže její schopná zadržet vodu též. Ale proč se starat, když stát ztrátu dorovná, vždycky je důvod k nějaké "kompenzaci" - povodně, sucha, vítr, horko či mráz - zatím se ještě nikdo neoháněl tím, že mu úrodu sežraly kobylky ale co není, může být. Kdyby se ministrem stal Šejna, tak už příští rok...

Možná by stačilo,:
Autor: A. Bocek Datum: 13.9.2018 6:34

aby výplata dotací byla vázána na orbu po vrstevnici, nikoli po spádnici. Jediný důvod, proč se traktoristovi hodí spádnice je ten, že nechce být každou čtvrthodinku střídavě nakloněn vlevo a vpravo. Orba po vrstevnici má tu výhodu, že posunuje zeminu směrem nahoru a při otočení drnu vznikají mikrohráze zadržující více vody.

no jistě:
Autor: M. Šejna Datum: 13.9.2018 7:11

Stačí orat po vrstevnici a hned není nutné zavlažovat pole. A možná, že začne i víc pršet.

:-D

Re: no jistě:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.9.2018 19:28

Koukám, že z bolševika a socialistického agitátora Šejny se stal expert na orbu po vrstevnicích... :-D Šejno, ty nikdy nezklameš! :-P

Fakt?:
Autor: P. Khail Datum: 13.9.2018 6:01

Takže budování nádrží a poldrů je špatné? A za čí peníze by se to mělo dělat? A tihle zoufalci chtějí uspět ve volbách? No potěš koště! A NP je propaguje, to je dobrý úpadek.

Re: Fakt?:
Autor: R. Langer Datum: 13.9.2018 6:31

Jo jo, tenhleten "Svobodný" jim fakt dělá medvědí službu. Například ten jeho idiotský článek o atomových elektrárnách, to bylo jako výplod nějakého Zeleného magora, ani se nenamáhal ověřit si základní fakta (které pochopitelně zná každý, kdo se jenom trochu o danou problematiku zajímá). Skoro mám pocit, jako by ho Zelení nebo komouši ke Svobodným nasadili, aby jim škodil. Možná by se měli zamyslet nad tím, kdo se jejich jménem k něčemu vyjadřuje.

Re: Fakt?:
Autor: P. Khail Datum: 13.9.2018 9:11

Není to řadový člen, takže se jim jeho názory asi zamlouvají.

Pane autore,:
Autor: A. Trick Datum: 13.9.2018 3:21

po nás potopa, konzumujme.

Re: Pane autore,:
Autor: P. Dvořák Datum: 13.9.2018 4:16

Uteklo vám písmenko. Konzumujeme.