20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Alespoň jednu chvilku pro svoboduŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 55, poslední: 9.6. 2018 0:44, přehled diskusí

:
Autor: P. Remeš Datum: 8.6.2018 9:23

Bezva, hodně inspirující. Ano, obávat se o demokracii, z toho se stalo ideologické klišé. Je třeba se obávat o svobodu, ať už je ohrožována zpráva nebo zleva. Svoboda je základní hodnotou naší západní a z křesťanství vyrůstající civilizace ...

Souhlas.:
Autor: A. Alda Datum: 8.6.2018 9:30

Svoboda je totiž tou nejzákladnější hodnotou křesťanství, které staví na thesi, že Stvořitel dal člověku svobodnou vůli.

Re: Souhlas.:
Autor: R. Langer Datum: 8.6.2018 12:45

Ale že to pár set let trvalo, než na to ti křesťané přišli... A upřímně řečeno, nevěřím jim, že to myslí vážně.

Dobrý článek,:
Autor: P. Lenc Datum: 8.6.2018 9:09

dík.

Re: Dobrý článek,:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 8.6.2018 10:10

připojuji se.

přes všechno:
Autor: R. Meišner Datum: 8.6.2018 8:27

... napsané stále platí, že o všem rozhodují volby a nic jiného...a kdo se nehodlá smířit s volebním výsledkem, není demokrat...tak to prostě je. místo planého filozofování a spekulování co by kdyby a jak by, udělejte vše pro to, aby příští volby dopadly jinak. to je ta pravá demokracie v ryzí podobě.

Svoboda je opak pohodlí:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.6.2018 7:49

pohodlí.

Re: Svoboda je opak pohodlí:
Autor: O. Zuckerová Datum: 8.6.2018 8:08

Pravda, pane Rychlý, a taky to není žádná "cochcárna". Jinak autorovi dík za výborný článek.

Perfektní !!!:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.6.2018 7:44

Přidám vlastní zkušenost. Když jsme cinkali klíči, měl jsem dojem, že chceme všichni totéž. Změnu systému z vlády jedné strany na soutěž ideí a jejich nositelů. Tenkrát by mě nenapadlo, že soused cinká: Komančové jděte od válu, ale nechte všechno tak, jak to je, jen uvolněte místo PRO MĚ, ať si taky užiju !!

Volil jsem Svobodné do minulého parlamentu, ale můj hlas vlastně propadl. Navíc se zviditelňovali ptákovinou typu Liberland. I témata jako EET jsou coby vlajková loď ošidná, a za "svobodou" kouření se skrývá 12% občanů, které to oslovuje. Ve mě to vzbuzuje dojem salónní opozice. Divím se, že pan Zálom je předsedou krajským a není v republikových orgánech. Je to divné.

Kde jste v minulosti byl vy, autore, že vás lidé:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 8.6.2018 6:53

nemohli volit a museli volit ty blbce?

Pěkný den.

Re: Kde jste v minulosti byl vy, autore, že vás lidé:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.6.2018 7:44

Proti vám s vuvuzelou neměl šanci.

Demokracie je jenom forma vládnutí:
Autor: J. Kulheim Datum: 8.6.2018 6:33

většiny nad menšinou. Budujeme zase socialismus, tentokrát bruselského typu. Svoboda jednotlivce a socialismus nejdou dohromady. Socialismus je ve skutečnosti důmyslný systém, který využívá ty nejhorší lidské vlastnosti jako, chamtivost, lenost, závist, nenávist a p. Mnozí lidé dokáží, za slib bohatého a bezstarostného života, obětovat svobodu myšlení a rozhodování. Chce se mít „dobře“ a je mu docela jedno, že se tak děje na úkor rodiny, spoluobčanů nebo svých vnuků.

A. Tyller v roce 1792 řekl "Demokracie nemůže existovat jako trvalá vládní forma. Funguje jen tak dlouho, dokud voliči neobjeví, že se mohou pomocí svých hlasů bohatě obsloužit na účet veřejných financí."

"Do p-dele s pokrokem, chtěl bych býti otrokem, denně jíst a boty mít, spát v teple, nájem neplatit k vzteku jsem jen demokrat a nestačí mi na to plat.“

Re: Demokracie je jenom forma vládnutí:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.6.2018 7:46

Co dodat. Amen.

Demokracie má jednu zásadní slabinu:
Autor: J. Vintr Datum: 8.6.2018 1:34

a tou je rovné a všeobecné hlasovací právo. Pokud se mu podaří olhat dostatečný počet (diplomaticky řečeno) méně kriticky uvažujících voličů, může se dostat k moci jakýkoliv darebák. Hitler, stejně jako u nás v roce 1946 Gottwald byli zvoleni (téměř) zcela demokraticky. Miliardář Babiš už několikrát prokázal, že politickou funkci bere jako prostředek ke zmnožování svého majetku a moci. Může si koupit téměř kohokoliv v tomto státě a koho si nekoupí, toho si snadno pomocí těch koupených odstraní z cesty. Je to prakticky neodvratné - náš stát bude (nebo možná už je) Babišovo. Ovšem vzhledem k tomu, že v naší budoucnosti se rýsují i horší věci, je to skoro jedno. Podobně jako třeba člověku s rakovinou může být jedno, když ještě dostane AIDS.

Re: Demokracie má jednu zásadní slabinu:
Autor: P. Sulc Datum: 8.6.2018 2:26

Souhlas, perfektne receno. .Asi by volebni hlas mel mit ruznou vahu, zrejme podle IQ volice, mozna i podle veku, v 18-20 letech je clovek spise hricka v rukou demagogu, ve 30-40 uz neni tak snadne nekoho zblbnout. Staci si vzpomenout na mladeho Pavku Kohouta v modre kosilce, trvolo mu desetileti nez prisel k rozumu.

Re: Demokracie má jednu zásadní slabinu:
Autor: R. Langer Datum: 8.6.2018 12:51

Bohatě by stačilo, aby volební právo měl ten, kdo odvádí nějakou kladnou daň. Nebo by stačilo zavést volební poplatek (cca 500 - 1000 Kč), který by se "chudým voličům" jednou za 4 roky proplácel (aby jim nebylo upřeno volební právo). Potom by se v praxi vidělo, jakou má demokracie pro voliče cenu. Ale to se nikdy nestane... :-(

Re: Demokracie má jednu zásadní slabinu:
Autor: R. Langer Datum: 8.6.2018 12:52

Mimochodem - tou kladnou daní myslím automatickou eliminaci všech státních zaměstnanců.

Re: Demokracie má jednu zásadní slabinu:
Autor: P. Sulc Datum: 9.6.2018 0:44

Zrejme zavedeni volebni dane, jako byla do 1907 za Rakouska, v tom straslivem ''zalari narodu'', kde ti hodni Cechackove narame ''upeli'' , az je zachrani, vytahl z bryndy pan Taticek.Tad maji svobodu a zadnou dan calovat nemusi, mohou volit a take voli komunisty ci jine marxixsty, i STBaky, podivne Asiaty a jinou , zatracenou zouzel.

Re: Demokracie má jednu zásadní slabinu:
Autor: V. Kotas Datum: 8.6.2018 6:23

V dnešní době 2slabiny. Tou druhou jsou média a především ta veřejnoprávní = ČVT, ČRo, ovládaná svými zaměstnanci, kteří se zpronevěřili svému poslání, pracují jen ve prospěch některých skupin společnosti a masírují její zbytek nehorázným způsobem. Objektivita, vyváženost, nestrannost v nich neexistuje.

Re: Demokracie má jednu zásadní slabinu:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 8.6.2018 6:57

Veřejnoprávní média nejsou povinná, takže logicky je nikdo nesleduje, že?

Pěkný den.

Re: Demokracie má jednu zásadní slabinu:
Autor: R. Chodovsky Datum: 8.6.2018 7:51

Ve vašem výroku není logiky za mák.

Hezký den!

Re: Demokracie má jednu zásadní slabinu:
Autor: M. Těhanová Datum: 8.6.2018 6:59

A soukromá jsou jiná- viz Dnes a LN. Těžká manipulace všude, shodnou se jen v jednom. Dehonestovat ODS. Ta je jim trnem v oku, i když už tam není skoro nikdo z těch, kteří ji svým konáním poškozovali.

Mohl byste uvést alespoň jeden příklad, kdy Babiš:
Autor: J. Chaloupka Datum: 8.6.2018 8:05

bral politickou moc jako prostředek ke zmnožování svého majetku? Mám pocit, že by si mohl lehnout na pláž na franouzské Riviéře a nic do smrti nedělat. Ale jako skutečně pracovitý člověk do sebe nechá kopat. Ostatně koho na jeho místo: Fialu? Který se celý život živil mluvením a proto nemá nic? Nebo snad Bělobrádka nebo dokonce Kalouska?

Re: Mohl byste uvést alespoň jeden příklad, kdy Babiš:
Autor: R. Langer Datum: 8.6.2018 12:56

Hm, co třeba takové hlasování o biopalivech, na to si nevzpomínáte? Nebo řízení lesního hospodářství, ze kterého dost velká část patří Agrofertu. A takových vychytávek by se našlo určitě víc... :-P

Re: Mohl byste uvést alespoň jeden příklad, kdy Babiš:
Autor: J. Vintr Datum: 8.6.2018 14:37

Tak vy si myslíte, že pan Babiš šel do politiky aby do roztrhání těla nezištně sloužil blahu občanů (místo toho, aby se válel na Riviéře)? Že už si nehrabal dost a už víc nechce?

Mnohem lepší je v čele státu neschopný politik než politik (všeho) schopný. Politici, na rozdíl od mínění naivních lidí, jsou totiž jen od toho, aby škodili.