26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

SVĚT: Trošku se v otroctví vyznat

Neznám žádného politicky správně korektního myslitele, který by zapochyboval o nesmyslu, nehorázném tvrzení, že Amerika byla a pořád vlastně je tím prapůvodním zdrojem rasismu a vlastně i prapříčinou otroctví, že Američané mají otrokářské impulzy v krvi, zdědili je od svých otroky vlastnících předků - vykořisťovatelů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Nemec 12.4.2018 7:56

Re: Pane Ulci. Obcanska valka

Pane Ulci, History of Slavery uvadi :

The Byzantine–Ottoman wars and the Ottoman wars in Europe resulted in the taking of large numbers of Christian slaves, especially amongst the Slavic peoples of Central and Eastern Europe. Slavery became common within much of Europe during the Dark Ages and it continued into the Middle Ages. The Dutch, French, Spanish, Portuguese, British, Arabs and a number of West African kingdoms played a prominent role history

P. Sulc 12.4.2018 8:28

Re: Pane Ulci. Obcanska valka

A navic je znamo, ze premyslovska knizata take kseftovala s otroky. Proto take ten arabsko-zidovsky obchodnik, jmeno jsem zapomel, navstivil v 10 stol. to, cemu se dnes rika Praha, tehda asi Praga, po slovansku. To H misto G prislo zrejme pozdeji, vlivem germanskych jazyku. U vychodnich slovanu to G zustalo.

J. Klepal 12.4.2018 8:50

Re: Pane Ulci. Obcanska valka

Poznámka ke G. V češtině není žádné původní slovo začínající na H, všechna jsou přejatá. Mezi východní slovanské jazyky patří ukrajinština a ta se G důsledně vyhýbá i v převzatých slovech.

P. Sulc 12.4.2018 9:14

Re: Pane Ulci. Obcanska valka

Pravdepodobne na vztek Rusim. Ale jak je to u belorustiny ? A cestina , odkud prevzala , rekneme, popularni slovo, no, govno ? Z rustiny?. Z nemciny urcite ne, to je schaeizedreck.. Je spousta otazek, na ktere bych se rad zeptal profesionaniho lingvisty. Treba kdy se objevilo poprve slovo Cechy a Cech. Kosmas, pres veskere skolni kecani je v latinskych dejinach urcite nepouzil, ale ditkam nutno lhati, at z nich jsou dobri vlasteneckove.

A. Alda 12.4.2018 10:57

co kecáte...

takové "hovno", čili hovězí lejno, jste ještě neslyšel? Nebo houby a hřiby a husy a housenky a hanba a hanět a desítky dalších... Hláska "h" je česká, staročeská, staromoravská i staroslovanská.

A. Alda 12.4.2018 11:00

Ten Arab to město nazva Frága.

A východoslovanští Ukrajinci "g" vůbec neužívají, jen "h". Naproti tomu západoslovanští Poláci mají "h" jen zcela výjimečně v několika velmi málo slovech, např. herbata, jinak všude užívají "g". Vše teorie je nesmyslná a nemá vůbec žádný pravděpodobný základ.

M. Krátký 12.4.2018 16:11

Re: Ten Arab to město nazva Frága.

pro obveselení - spolupracoval jsem s celou řadou Ukrajinců a vždy jsem se musel smát, když říkali ciharety ačkoliv slovo cigareta nemá žádné slovanské kořeny - asi z trucu - hezký den

P. Vaňura 12.4.2018 16:46

Ano, prodej zajatců do otroctví a tranzitní obchod

s otroky byl hlavním zdrojem příjmů Boleslava I a Boleslava II. Tomu učinila konec až christianizace slovanských území a následný odpor církve proti těmto obchodům. Hlavním předmětem sporu mezi Boleslavem II a Svatým Vojtěchem byla právě Vojtěchův odpor proti prodeji křesťanských zajatců nevěřícím, což prováděli židovští obchodníci.

P. Götze 12.4.2018 8:45

On to tak ale ani nemyslel. To jste jen nepochopil psany text.