17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Zeman vydírá voliče

Miloš Zeman dokáže zaskočit toho, kdo si myslel, že míra podraznictví už dosáhla vrcholu: tentokrát spojil se svým zvolením způsob fungování naší parlamentní demokracie. Pohrozil, že pokud nebude zvolen, tedy: pokud bude zvolen Jiří Drahoš, využije zbytku funkčního období (končí 8. března) a jmenuje Andreje Babiše premiérem. Bez jakýchkoli podmínek. Předtím ale prohlásil, že po něm bude vyžadovat předjednanou většinu alespoň 101 hlasu. Což nevyvrací – pokud bude zvolen prezidentem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tesařík 25.1.2018 22:50

Re: vyhánění

Vy jste jenom malinkej schořík, dear deer.

S. Lazárek 25.1.2018 22:52

Re: vyhánění

Bacha na zájmeno Tesáku, bez toho nejede vlak.

R. Tesařík 25.1.2018 22:57

Re: vyhánění

co to?

S. Lazárek 25.1.2018 22:59

Re: vyhánění

Angličtina pro střední školy Tesáku, nic osobního.

R. Tesařík 25.1.2018 23:02

Re: vyhánění

Leda hovno, vy lingvisto.

S. Lazárek 25.1.2018 23:05

Re: vyhánění

Kupte si nějaký anglický leporelo pro děti, určitě to tam najdete, Vy machře světa.

R. Tesařík 25.1.2018 23:08

Re: vyhánění

To si kupte vy...You're just a little stork, dear deer.

S. Lazárek 25.1.2018 23:14

Re: vyhánění

Moje díte studuje anglistiku a překladatelsví na FF UK a potvrdilo mi mojí verzi, tak si smotejte ty svoj kydy do skicáku a jděte si lehnout, voni angličane....:-)

R. Tesařík 25.1.2018 23:16

Re: vyhánění

proboha, ..co to tu zkoušíte.

S. Lazárek 25.1.2018 23:22

Re: vyhánění

Snažím se Vám Tesáku naznačit, že když tu chcete omamovat svojí agličtinou, nesmíte mít sám hajzly na chodbě, jak pravil klasik. Zájmeno prostě nesmí ve větě chybět, my dear deer.

M. Varadinková 25.1.2018 23:36

Re: vyhánění

Omamovat angličtinou se snažíte Vy, když máte potřebu mermomocí opravovat něco, co je správně.

Zájmeno tam bývá, pokud by za tím dear nenásledovalo podstatné jméno. Pokud následuje vlastní jméno nebo jiné podstatné jméno (třeba dear friend), tak tam žádné zájmeno být nemusí.

Viz

https://www.anglictina-bez-biflovani.cz/neformalni-dopis

J. Schořík 25.1.2018 22:52

Re: vyhánění

Zas tak ne. Jenom matu jménem..

L. Kolman 25.1.2018 22:50

Re: vyhánění

Nekecejte, je mladý, naučí se. Hlavně to říkají ti, co ho znají líp než vy.

M. Prokop 25.1.2018 22:51

Re: vyhánění

Jo.

U mně je to pořád 49,99/50,01.

M. Varadinková 25.1.2018 22:43

Česká televize se důkladně připravila

Witovská sice úzkostlivě dbala na to, aby nebylo poznat nějaké nadržování Drahošovi, nicméně - jak nám ČT sama následně ukázala - v zákulisí horečně pracovaly celé týmy lidí, aby mohli nachytat Zemana při nějakém omylu či nepřesnosti a pokud možno ještě během debaty to moderátorce sdělit do ouška, aby v tom mohla Zemana vykoupat. To se jim asi nepovedlo, tak si to vynahradili aspoň ex post.

Například údajnou Zemanovou lží měla být jeho okrajová poznámka o radikalizaci českých muslimů. Analytický tým České televize zvládl vygůglit hned několik vyjádření různých lidí, kteří v minulosti o české muslimské komunitě hovořili jako o umírněné, což mělo být důkazem, že Zeman neříkal pravdu. Zcela ovšem opominuli zmínit čerstvou zprávu starou pár dní (a právě to předpokládám, že měl Zeman na mysli):

...Policie podle zjištění MF DNES obvinila z terorismu první tři Čechy. Jedním z nich je bývalý pražský imám Sámer Shehadeh, o nějž se již dříve zajímaly tajné služby. Dalšími jsou jeho bratr a švagrová, které policisté viní z toho, že se v Sýrii účastní bojů v sesterské teroristické organizaci al-Káidy. Imám jim podle vyšetřovatelů v cestě pomáhal a činy schvaloval....

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/cesi-terorismus-obvineni-imam-syrie-al-kaida-f31-/domaci.aspx?c=A180122_204612_domaci_ane

Takže i když samotná debata působila ze strany ČT jako objektivně vedená, Česká televize si to vynahradila hned vzápětí také výběrem hostů-politologů, připravených převyprávět divákovi debatu tak, aby z toho vyšel Zeman jako ten horší. Starý lišák Zeman s tím ale zřejmě počítal a tak jim k tomu nedal moc příležitostí.

J. Kombercová 25.1.2018 22:46

Re: Česká televize se důkladně připravila

No tak vidíte, Zeman je přelstil, proč ta tiráda?

Aha, abychom zjistili, že Zeman je jednička. Ale to my víme. Vy, zemanovci, i my, drahošovci.

A můžeme jít spokojeně do peří.

M. Varadinková 25.1.2018 22:49

Re: Česká televize se důkladně připravila

Ale prd. To jste zase jenom nepochopila, že jsem psala o České televizi, ne o Zemanovi.

Jinak ano, Zeman byl lepší a hlavně strategicky chytřejší, než Drahoš.

Ť. Mráček 25.1.2018 22:56

Re: Česká televize se důkladně připravila

Což potvrzuje váš ztopořený poštěváček. Ale to my víme, paní Varadinková.

P. Jirkovský 25.1.2018 23:00

Re: Česká televize se důkladně připravila

Pane Mráčku, jste dobytek.

Ť. Mráček 25.1.2018 23:08

Re: Česká televize se důkladně připravila

Nesrovnávejte mne se sebou. Nevěřte, že český prezident je všemocný Bůh. Je to sprostý gauner ve státních službách, kterého si platíme.

M. Prokop 25.1.2018 23:25

Re: Česká televize se důkladně připravila

Tomano, ale jde o formu podání tohoto sdělení. Ta vaše je poněkud ... zemanovská.

J. Kombercová 25.1.2018 23:10

Re: Česká televize se důkladně připravila

Psala jste o čt proč? Kvůli Zemanovi. Kdybych vás neznala...

A ano, Zeman je jednička. Ale to už jsem psala.

M. Varadinková 25.1.2018 23:24

Re: Česká televize se důkladně připravila

O ČT píšu opakovaně proto, že je pravdoláskařsky propagandistická Píšu o ní v různých souvislostech. Tentokrát v souvislosti se Zemanem.

Zeman vůbec není jednička, ale je určitě lepší, než Drahoš či Schwarzenberg.

K. Němec 25.1.2018 23:25

Re: Česká televize se důkladně připravila

O ČT jsme tu ale psali skoro všichni. Proč? Protože většinu to vedení debaty překvapilo. Příjemně. Debata PO duelu už byla klasicky "veřejnoprávní" v tom má paní Varadinková pravdu.

R. Brzák 25.1.2018 22:50

Re: Česká televize se důkladně připravila

Nevím, jestli se nedá číst příspěvek paní Varadinkové spíše jako střelba do ČT...já jsem se díval jen na závěr debaty a viděl jsem ji jako slušně vedenou. To, že ČT následně pokračuje pořadem proti Zemanovi, je dle mého názoru kozistentní ČT nic jiného posledních pět let nedělá). Jen doufám, že nebude nikdo potřebovat napadat ČT z vedení kampaně za zvolení Jiřího Drahoše...

Mamlas na hrad!

M. Prokop 25.1.2018 22:54

Re: Česká televize se důkladně připravila

ČT má mnoho nectností a osobně mám velkou nedůvěru k myšlence veřejnoprávnosti jako takové.

Každopádně, to málo, co jsem z Primy a ČT zahlédl, by hodně svědčilo pro ČT.

M. Varadinková 25.1.2018 23:07

Re: Česká televize se důkladně připravila

Prima z toho udělala estrádu, ale nebylo to neobjektivní. Publikum bylo stejně početné a stejně uřvané z obou stran. Že to Drahoš nezvládl a Zeman jo, za to Prima nemůže. Hlavně se ale samotná Prima na rozdíl od ČT nesnažila v následujícím pořadu vše převyprávět ve prospěch či neprospěch jednoho či druhého (to obstarali až komentátoři hlavní stoky).

L. Kolman 25.1.2018 22:48

Re: Česká televize se důkladně připravila

Tož pravda, kam se podívám, tam komentáře k duelu... a všude jasný vítěz Drahoš. Asi tomu někteří nerozumíme. Zřejmě se dočteme i to, že když se oba duely sečtou, bude Drahoš celkový vítěz.

M. Franková 25.1.2018 22:50

Re: Česká televize se důkladně připravila

V Praze a bízkém okolí si můžou věřit, čemu věřit chtějí. Ten jimi opovrhovaný "venkov" si také věří tomu, čemu věřit chce.

M. Prokop 25.1.2018 22:58

Re: Česká televize se důkladně připravila

A jak jste přišla na to opovržení? Mindrák?