17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Zeman vydírá voliče

Miloš Zeman dokáže zaskočit toho, kdo si myslel, že míra podraznictví už dosáhla vrcholu: tentokrát spojil se svým zvolením způsob fungování naší parlamentní demokracie. Pohrozil, že pokud nebude zvolen, tedy: pokud bude zvolen Jiří Drahoš, využije zbytku funkčního období (končí 8. března) a jmenuje Andreje Babiše premiérem. Bez jakýchkoli podmínek. Předtím ale prohlásil, že po něm bude vyžadovat předjednanou většinu alespoň 101 hlasu. Což nevyvrací – pokud bude zvolen prezidentem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Lazárek 25.1.2018 21:55

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Měl na výběr, buď tu hru přijme nebo ne. Přijal jí, moc mu to nešlo, ale Miloš věží na krále dnes rozhodně nezaútočil. Na ČT1 mu vypli mu kolotoče.

H. Balzám 25.1.2018 21:58

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Pokud už ve druhém duelu s někým jako Zeman byl důstojným protihráčem (neviděl jsem to, soudím podle zdejších reakcí), potom to s ním nebude zase tak zlý. Třeba je už opravdu čas na památnou větu z jedný pravěký písničky od Orlíku: "Miloši, končíme!" :-)

S. Lazárek 25.1.2018 22:01

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Já doufám, že Miloš si v klidu dokouří svojí poslední pohanku a půjde do prdele.

Mamlas na Hrad!

J. Schořík 25.1.2018 22:01

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Byl trochu trapnej ale jinak ok. A nakonec se moc snažil - je vidět že to zatím nedává přirozeně. Ale naučí se. Positivní..

J. Jurax 25.1.2018 22:13

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Ještě že prezidentování není o televizních debatách ... nicméně pokud bude zvolen má na to naučení pět dlouhých let ... :-)

B. Graf 25.1.2018 21:55

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Ohledně vidění prosím vizte mou odpověď panu Spáčilovi výše. :-)

J. Schořík 25.1.2018 21:58

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Nerozumím, ale chápu že jste asi také hrdinný bojovník proti EU, takže nemůžete jinak než Zemana.

B. Graf 25.1.2018 22:09

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Asi si to už nemůžete dohledat. Napsal jsem, že ohledně "vidění" je dnes svátek svatého apoštola Pavla, kterému spadly šupiny z očí. :-)

A ano, jsem nesmiřitelný bojovník proti eurosojuzu, protože, má-li naše skvělá evropská civilizace přežít, musí být EU zcela zničena a nové vztahy a spolupráce mezi evropskými národy musejí být založeny na zcela jiných základech než na prokletém eurobolševismu.

J. Schořík 25.1.2018 22:14

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Pak není třeba ztrácet čas vysvětlováním pozic ani argumentací. :))

Zeman je Váš protože bude nadávat a dělat ramena která nemá.

P. Vandas 25.1.2018 21:54

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Byla to plichta. Přesto se mi zdá, že strategicky bodoval Zeman. Tím, že Drahoše neznemožnil nevzbudit proti sobě odpor nerozhodnutých. . :-):-):-)

S. Lazárek 25.1.2018 21:56

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Zdání je jen sen, uvidíme v sobotu večer. Třeba nakonec součástí mainstreamu nebudeš.

P. Vandas 25.1.2018 22:13

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Jeden z nás do toho spadne. :-):-):-)

J. Blahová 25.1.2018 21:58

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

On to udělal v posledním apelu za něj, má na to asi talent.

J. Schořík 25.1.2018 22:03

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Myslím že je to u Vás přání otcem myšlenky. Nebylo to nijak skvělé, ale taková tragedie taky ne.

Mamlas na Hrad!

J. Blahová 25.1.2018 22:06

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Mamlas zpátky na Svoboďák! :-P

J. Schořík 25.1.2018 22:08

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Na Svoboďák si odskočí z Hradu kdy bude chtít!! :)

I. Mertl 25.1.2018 21:55

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Každý prostě vidí, co chce, pane. Uklidnit vášně a hybaj zlikvidovat skutečné nebezpečí, kterým je Mesiáš Andrej. S ním bychom na takové soupeření mohli zapomenout.

J. Schořík 25.1.2018 22:00

Re: To je až neuvěřitelné, jak je ten Drahoš neschopný!

Válečníci s Eu totak nevidí pane Mertle. Pro ně jsou největší nepřátelé naši spojenci.. A tím pádem nevadí ani Andrej.. Bohužel.

K. Berka 25.1.2018 21:46

Situace na bojišti

Myslím, že Napoleon řekl : situace na bojišti se mění každým okamžikem. V

duelu dvou kandidátů musím konstatovat : situace na bojišti je neměnná a

předem rozhodnutí voliči se ani náhodou nedají přetáhnout protistranou.

Rozhodne pravděpodobně počet těch, kteří se volen účastní. Ještě existuje jedna poučka : nezáleží jak lid volí, ale kdo to počítá.

Nechme se překvapit.

Z. Válek 25.1.2018 21:45

Každý ze soupeřů bojoval v obráceném garde

Drahoš konfrontačně a Zeman umírněně. Jaký prospěch to komu přineslo je těžké posoudit.

J. Schořík 25.1.2018 21:47

Re: Každý ze soupeřů bojoval v obráceném garde

Myslím že to nezměnilo vůbec nic. Ale Mamlas byl vcelku akceptovatelný a není důvod z něj dělat takového chudáčka. Asi by to presidentování v této formě zvládnul.. A nebyl tak na úrovni jak bych čekal, ale zas to nebylo nějak moc pod ní..

Z. Válek 25.1.2018 22:01

Re: Každý ze soupeřů bojoval v obráceném garde

Nevím jakou možnost měli soupeři se s otázkami seznámit, ale Drahoš někdy odříkával odpovědi jako básničku. Zeman svoje odpovědi teprve tvořil. A nebo byl Drahoš lépe připraven? Nevím.

J. Schořík 25.1.2018 22:05

Re: Každý ze soupeřů bojoval v obráceném garde

Taky nevím. Drahoš se musí snažit, to je vidět a je to takové upocené. Zeman je starý matador..

P. Vandas 25.1.2018 21:51

Re: Každý ze soupeřů bojoval v obráceném garde

Před debatou jsem si říkal, že by Zemanovi určitě neprospělo, kdyby i v druhé debatě Drahoše zpráskal, neb lidé mají tendenci se stavět na stranu bitou. Možná , že to i vědomě zvážil, jako strategii na dnes večer. Zeman je šachista a ví, kdy má obětovat pěšce. :-):-):-)

J. Schořík 25.1.2018 22:07

Re: Každý ze soupeřů bojoval v obráceném garde

Jo, je to škoda. Mamlase by neurvalost Zemana posílila. Nestalo se. Přesto je možno věřit že si voliči pamatují co je Zeman zač a nenechají se oblbnout chvílí sebeovládání..

E. Erat 25.1.2018 21:45

Vždy mi docela pobaví, když Drahoš hledí

do budoucnosti. Jistě je o pár let mladší než Zeman, i zřejmě zdravější. Ale, i tak je v jeho věku ta budoucnost velmi iluzorní.

L. Novák 25.1.2018 21:46

Re: Vždy mi docela pobaví, když Drahoš hledí

To ovšem nevysvětluje vaši volbu Zemana. :-P

M. Vondráček 25.1.2018 21:56

Re: Vždy mi docela pobaví, když Drahoš hledí

Zeman je přeci zdravější a mladší :-)

J. Jurax 25.1.2018 22:01

Re: Vždy mi docela pobaví, když Drahoš hledí

A je s ním větší sranda ... :-)

V. Hájková 25.1.2018 21:42

Asi

tak- ČESKÁ - veřejno právní televize - zdejším slintalum , kteří tu celý den kvičeli, jak bude vše zaranžované pro p. DRAHOŠE- PROSTĚ ZAVŘELA HUBU!

V duchu se omlouvám p. WITOWSKÉ, že jsem se obávala jak tuto debatu zvládne ! Jak ona , tak celá příprava od šefredaktora p. LUTONSKÉHO byla perfektně a profesionálně zvládnutá!