1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Zázrak se nekonal

První české přímé prezidentské volby vyhrál Miloš Zeman. Potvrdily se obavy, že přímá volba zpřístupní nejvyšší patro politiky nejnižším pudům. Zeman vsadil na kartu šovinismu a jako základní metody své kampaně volil pomluvu a lež.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Linhart 26.1.2013 22:17

Re: To jsou dedukce

Skoro lituji, že první dáma nebude Rakušanka. Představuji si jednotku nastoupenou k cestě na další misi kdesi, kde válčí naši čačtí spojenci, kterou přehlíží knížecí prezidentský pár. Paní kněžna se najednou zastaví, setře ručkou v saténové rukavičce slzu dojetí a pak řekne dojatě:"Ja, ja... Česky voják, topry fojak..." Škoda,že to neuvidím. Třeba možná příště...

P. Pokorný 26.1.2013 22:20

Re: To jsou dedukce

Linharte - excelentní, výstižné.

J. Kombercová 26.1.2013 22:22

Re: To jsou dedukce

Ano... stručně: Kecy v kleci. :)

M. Martinovská 26.1.2013 22:27

Re: To jsou dedukce

Vy jste, pane Pokorný, kádrovák, viďte? Vaše práce vás baví a to je hezké. Kde kádrujete?

J. Kombercová 26.1.2013 22:31

Re: To jsou dedukce

Asi zvyk - železná košile.

S. Lazárek 26.1.2013 22:22

Re: To jsou dedukce

Hmmm tak to nebude, místo toho ale bude "země známá, domov můj". A První dáma se konat nejspíš nebude, třeba se Vás....plachá. Bude zřejmě jen První dcera.

M. Martinovská 26.1.2013 22:28

Re: To jsou dedukce

Fakt zpíval někdo země známá? Třeba si nemohl vzpomenout, jaká země?

S. Lazárek 26.1.2013 22:36

Re: To jsou dedukce

Jo jo, dneska karaoke na Nově.

J. Marešová 26.1.2013 21:49

Nesmysl

Mým prezidentem není - nechci, aby se za něho vydával. Měla jsem jiné představy o hlavě státu, těšila jsem se, že se na Hrad budeme dívat s hrdostí . Přímé volby byl naprostý nesmysl - nejen že nás stály 655 milionů, ale daly pocit moci těm nejhorším lidským vlastnostem - tupit kandidáty, aniž by měly pravdivé informace - volební kampaň byla založena na nečestnosti a lžích - co bylo platné, že informace byly vyvráceny a někdy se i omluvili - džin byl z láhve vypuštěn a těm jednodušším bylo vše jasné!!

D. Švik 26.1.2013 21:54

Re: Nesmysl

Já bych ty přímé volby tak úplně nezavrhoval. Řekl bych, že Karel vedl poměrně slušnou kampaň (jakkoliv jsem oponent havlismu jako ideologie) a našlo se na dva milióny lidí, kteří dali přednost slušnosti, před hulváctvím a vychcaností.

M. Varadinková 26.1.2013 22:22

Re: Nesmysl

Nedílnou součástí jeho kampaně byla média. A ta za něj udělala tu špinavou část. Ve skutečnosti tedy bylo té špíný mohem víc na jeho straně, on se k ní jen nehlásí. Jako se pokrytecky nehlásí k ničemu, co by ho mohlo poškodit.

O. Kadlec 26.1.2013 21:59

Re: Nesmysl

Přímé volby měly mnohem větší přínos, než měly stínů. Pro mne to bylo překvapení, nečekal jsem to.

M. Prokop 26.1.2013 22:05

Re: Nesmysl

Ano, jistě. Také budeme mít presidenta, který nebude rozdělovat, ale spojovat, že?

:-P

D. Švik 26.1.2013 22:09

Re: Nesmysl

To je pod pás, o vás bych to nečekal. Prezidenta hovado si může lid zvolit stejně dobře, jako parlament a vy to dobře víte. Tohle bylo trošku demagogické.

P. Pavlovský 26.1.2013 22:36

Re: Nesmysl

Jakkoli jsem byl od počátku zcela proti přímé volbě, praxe mě usvědčila z omylu. Minulá volba byla daleko nemravnější a zmanipulovanější než tato, a V. K. je určitě daleko větší darebák než M. Z., především větší pokrytec.

M.Z. nejenomže nebude krást pera, on též bez problémů vyjde s EU (až na otázku Palestiny).

Také bude daleko méně škodit ODS a o to víc ČSSD. Rozvalí levici a pravici ponechá jejímu truchlivému osudu. ODS se rozvalí sama, exprimátor si to rozdá s primátorem, Boris Šťastný s Němcovou, mutant Benda s Pospíšilem atd.).

Vůbec bych se nedivil, kdyby se M. Z. nakonec šikovně dohodnul s Kalouskem.

Hegemonem české pravice se s vysokou pravděpodobností stane TOP 09 vedená knížetem. Dokonce je možné, že mimo ni se po nejbližších volbách už žádná jiná pravicová strana do sněmovny nedostane.

O. Kadlec 26.1.2013 22:11

Re: Nesmysl

Ha-ha! Výsledek voleb pomalu přestává být zajimavý. Mé oči hledí jinam.

To víte - vaše naděje ani nejsou naděje, širokodaleko není relevantní osobnost, která by se vám zalíbila, a byla schopna překročit 1% v nějakých volbách. Ale v tom nejste sám - mám kamarády mezi konzervativci a ti jsou na tom stejně a vůbec netuší.

E. Heusinger 26.1.2013 21:40

V Sýkořici u Zbečna

pouze jeden neplatný hlas. A to se zde stále píše o venkovských buranech a sockách.

M. Prokop 26.1.2013 21:42

Re: V Sýkořici u Zbečna

Jesli jste jen zase něco nepochopil ......

E. Heusinger 26.1.2013 21:43

Re: V Sýkořici u Zbečna

A co jste na tom nepochopil Vy?

M. Prokop 26.1.2013 21:46

Re: V Sýkořici u Zbečna

Proč bych nepochopil?

Neplatné hlasy a burani a socky jsou věci nesouvisející.

E. Heusinger 26.1.2013 21:48

Re: V Sýkořici u Zbečna

Asi nevíte, že neplatný hlas měl inteligent nad inteligenty.

M. Prokop 26.1.2013 22:06

Re: V Sýkořici u Zbečna

Vy?

E. Heusinger 26.1.2013 22:13

Re: V Sýkořici u Zbečna

Sýkořice není v Ústeckém kraji, blbe.

S. Lazárek 26.1.2013 21:44

Re: V Sýkořici u Zbečna

Pane Heusingere, trošku off topic, omlouvám se, ale dneska se tu opět probíralo Vaše jméno a zlí jazykové tvrdili, že se v Česku vůbec nevyskytuje. Podíval jsem se na web a skutečně tomu vše nasvědčuje. Jste si jistý, že se opravdu jmenujete tak, jak tu uvádíte?

V těch Čimelicích byly neplatné hlasy dva, neblbněte neznalé. Ten druhý byl rukou napsaný text "TGM" na čistém listu papíru.

E. Heusinger 26.1.2013 21:47

Re: V Sýkořici u Zbečna

Pane Lazárku, já o Sýkořici a Vy o Čimelicích. Už jste jako Prokop?

L. Brabencová 26.1.2013 21:49

Re: V Sýkořici u Zbečna

:-))

S. Lazárek 26.1.2013 21:57

Re: V Sýkořici u Zbečna

To víte, nejsou Čimelice jako Sýkořice a není Heusinger jako.....? Doplnil byste rovnici?

E. Heusinger 26.1.2013 22:00

Re: V Sýkořici u Zbečna

To jsem si myslel, že lidé z Městečka u Nádraží jsou inteligentnější. Psal jsem o Sýkořici a Vaše Čimelice či rovnice si dejte za klobouk.

S. Lazárek 26.1.2013 22:03

Re: V Sýkořici u Zbečna

A Vy se tedy opravdu jmenujete Heusinger? Mám pocit, že se Vám o tom moc debatovat nechce. Nebo se mi to jen zdá?

E. Heusinger 26.1.2013 22:10

Re: V Sýkořici u Zbečna

Až budu mít chuť tak o tom možná debatovat budu. Teď mám chuť debatovat o Sýkořici. Už Vás nezajímá co se říká, ale kdo to říká? Rád byste kádroval? Mně nezajímá jaké máte číslo bot, ale co říkáte.

Tak si myslete, že se jmenunuji Egid Walschaerts