17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Zázrak se nekonal

První české přímé prezidentské volby vyhrál Miloš Zeman. Potvrdily se obavy, že přímá volba zpřístupní nejvyšší patro politiky nejnižším pudům. Zeman vsadil na kartu šovinismu a jako základní metody své kampaně volil pomluvu a lež.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tic 27.1.2013 21:45

Opravdový čech

V průzkumech se zjistilo, že voličům Zemana imponuje na prvním místě, že je čech. (Na rozdíl od Schwarzenberga!)  Zajímalo by mne, jak se to pozná, že člověk je pravý čech. Snad musí skákat? (Kdo neskáče přece není).

Když projdu původ svých předků, tak tam z jedné strany tam najdu slováky, rusíny.., z druhé tam tuším poláky a vím o němcích. To němectví ve mně mi připomíná -  neměl bych být dodatečně spravedlivě odsunut?

M. Prokop 27.1.2013 21:50

Re: Opravdový čech

Popravdě řečeno, co jiného jim mohlo imponovat?

Vy o nějaké jeho imponující vlastnosti víte?

J. Slanina 27.1.2013 22:31

Re: Opravdový čech

No ono to češství či spíše čecháčkovství taky zrovna moc imponující není.

J. Kombercová 27.1.2013 21:51

Re: Opravdový čech

Podle genetiků jsme hodně namíchaný národ. Jeden z nich, pan Stehlík, si sám sobě udělal test, myslel si původně, že je Slovan, ale není, je Švéd (už to jméno, že). Říkal, že kdyby ti hoši, co vykřikují Nic než národ! věděli, kdo jsou jejich předci, museli by spáchat seppuku.

Ale znáte to, účel světi prostředky. Tohle byl tah šikovný, Zeman tím získal hodně hlasů, jiné lidi naštval, ale většina bere.

T. Marek 27.1.2013 21:54

Re: Opravdový čech

Jednak bych byl rád, kdybyste psal Čech, tedy s velkým Č. Pokud jde o původ, tak v centru Evropy to bude mít namíchané kdekdo. Věc stojí jinak - snad jste si něco přečetl o šlechtických rodech, jejich rodové politice a povinnostech. Pokud ne, dožeňte to. Skutečný šlechtic je v prvé řadě příslušník svého rodu a správce rodového majetku - to jde z generace na generaci. Schwarzenbergové v tom vždy vynikali - viz příručky o nich, dějepis rakouska - Uherska a obrazárny jejich hradů.

J. Kombercová 27.1.2013 22:00

Re: Opravdový čech

No a co? Pan Schwarzenberg předal majetek synovi, povinností se zbavil...

E. Heusinger 27.1.2013 22:20

Je to jednodušší

než si myslíte. Po roce 1990 do Čech přijíždělo plno "poradců a záchranců", kteří si mysleli, že zde jsou jenom opice a oni jim musí pomoci ze stromu.Mnohokrát se ukázalo, že takový "poradce" je blbější než ten komu chtěl radit.

A vo tom to je.

J. Slanina 27.1.2013 22:34

Re: Je to jednodušší

No tebe se jim, Šoustale, rozhodně z toho stromu sundat nepodařilo.

P. Pokorný 27.1.2013 21:39

Prosím, zaregistrovali jste u Václava Moravce?

Kydalka plakal na amnestii. Podal trestní oznámení na prezidenta. Dobře. A pak tam probírali jednu kauzu: prý dostal amnestii někdo, kdo ukradl 1,3 miliardy. A to je strašné, říkali. Pak z nich vylezlo, že oni byli odsouzení, pak bylo odvolání k Ústavnímu soudu, kde to leželo 4 ROKY!!!  a pak Ústavní soud vyřkl verdikt.

Soud rozhodoval protiústavně, nezákonně, tudíž je rozsudek neplatný!! 

Neuvěřitelný, co  se na justici děje a jak nevinní mohou být okráglovaní a grázlové naopak i 15 let chodí po svobodě jako bezúhonní, protože rozsudek nedokázali udělat!

Dělají si z nás legraci? A proto budeme soudit prezidenta Klause za vlastizradu... Také vám to rozum nebere? Nic o potrestání soudce, nic o tom, že kdyby byli nevinní, seděli by jako Jourová. Nic takového. Prostě prezident je podle nich lump, protože milostí odkryl tyto špíny!

To je do očí bijící, tam by novináři, Neviditelní psi měli soudce strhat a ono nic. Strašné! Šílené! Pouze ticho po pěšině.

V. Bok 27.1.2013 21:26

No, vejprask to byl

i když nám veškerý tisk a všechny televize vč. herců a herek denně logicky, slušne a nestranně vysvětlili, kdo to má být. Holt nevděčná lůza.

J. Láníček 27.1.2013 21:32

Re: No, vejprask to byl

Kdybyste tady byl včera, už tehdy jste se dověděl, že jste nedovzdělaný, málo inteligentní a v podstatě hodně nekvalitní člověk. Říkal to tady jeden z těch nejvíce kvalitních inteligentů.

M. Prokop 27.1.2013 21:53

Re: No, vejprask to byl

Psal obecně, nebo konkrétně o vás?

J. Láníček 27.1.2013 21:16

Poraženým přímé volby byl Sobotka?

Ten z ČSSD, který je vedle na fotce? Nějak jsem přehlédl, že kandidoval také. Už to se mnou bude špatné, takové zásadní věci mi unikají. Ale kdybych do toho mohl mluvit, pak Prahu a sociální sítě k volbám nepřipustím vůbec.

M. Prokop 27.1.2013 21:19

Re: Poraženým přímé volby byl Sobotka?

Jaképak už špatné, čím dál, tím stejné.

P. Pokorný 27.1.2013 21:22

Re: Poraženým přímé volby byl Sobotka?

Je větší urážka cikán, žid, nebo Pražák? Byť jsem po meči i přeslici po generace z Prahy, jsem proto vždy nějvětší zrůda, zloděj, lempl, vyčůránek (sprostě), okrádám celou zem, ničím Moravu, severní Čechy, neumím číst, psát, počítat... Abych se šel zastřelit....

J. Láníček 27.1.2013 21:28

Re: Poraženým přímé volby byl Sobotka?

Takové krajní řešení bych hned nevolil, stačilo by na poprvé se jen přiotrávit.

J. Kombercová 27.1.2013 21:30

Re: Poraženým přímé volby byl Sobotka?

Takový malý paradox... že se do Prahy cpou zrovna Moraváci, čím to je? Jen se drápkem chytí,už nepustí. :)

R. Brzák 27.1.2013 21:37

Re: Poraženým přímé volby byl Sobotka?

Nestavějte se nechápavou - je přeci logické, že do Prahy se snaží jít každý pro to, že je zde výrazně větší možnost se ve svém životě uplatnit a žít lépe a snadněji.

Což neodsuzuji a také je zcela logické, že v hlavním městě, navíc tak krásném, tomu tak vždy bude.

J. Kombercová 27.1.2013 21:41

Re: Poraženým přímé volby byl Sobotka?

Pane Brzáku, všimněte si, prosím, toho smajlíku na konci věty, ten je tam záměrně, měl to být takový šťouch na pana Láníčka, který je z Moravy.

No a zkazil jste mi vtip.

:))

R. Brzák 27.1.2013 21:45

Re: Poraženým přímé volby byl Sobotka?

ach já popleta

pardon

L. Handzel 27.1.2013 21:50

Re: Poraženým přímé volby byl Sobotka?

Zkuste vtip obecně vylepšit. Třeba, že filcky se soustřeďují na specifické místo. :)

J. Láníček 27.1.2013 21:38

Re: Poraženým přímé volby byl Sobotka?

To je naše pátá kolona, dnes už možná šestá. Já tady často slyším, že do Prahy akorát podívat, na stálo ale za nic na světě. To ale platí u těch starších, mladí už se na to dívají jinak.  Jde hlavně o pracovní příležitosti. Ale velice rádi přijedou domů odpočinout si od toho velkoměstského blázince.

J. Kombercová 27.1.2013 21:42

Re: Poraženým přímé volby byl Sobotka?

Já jsem vesnická, mě by nebavilo ani maloměsto, natož Praha. Mám ji kousek a nic mě neláká ji navštěvovat.

J. Láníček 27.1.2013 21:07

No tak, nakonec to nebyl žádný neúspěch

Nevím proč jsou pravičáci tak nešťastní, že to kníže nevyhrál. Těch 45% hlasů pro jednu z nejvýraznějších tváří Nečasovy vlády je vlastně úspěch, jsem si přečetl. Také si to myslím. Já bych mu dal maximálně 20 % za odvahu.

J. Kombercová 27.1.2013 21:11

Re: No tak, nakonec to nebyl žádný neúspěch

Co to pořád melete s těmi pravičáky... spousta těch, co se za pravičáky považují, volila Zemana, skoro bych řekla, že se tak nějak ti Zemanovi voliči semkli jak bývalá Národní fronta, hlavně ti, co se cítí být Čechy jako poleno, to je důležitý aspekt téhle kampaně... tak konečně máme, co jste chtěli. Tedy, zase máme.

J. Láníček 27.1.2013 21:25

Re: No tak, nakonec to nebyl žádný neúspěch

Kurňa, tak já už jsem úplně zmatený. Když jsem tady říkal, že Zeman je pravicovější než kníže, který hodlal  jako hlava státu pečovat především o chudáky a jiné potřebné, a že tedy pravičáci by měli spíš volit Zemana, byl jsem velice nevybíravě osočen a označen za zmatence. Jak se v tom má pak méně inteligentní jedinec orientovat? V tom se může vyznat  akorát  Prokop nebo někdo podobný.

J. Kombercová 27.1.2013 21:37

Re: No tak, nakonec to nebyl žádný neúspěch

Co jsem slyšela všeliké ty rozbory volby, tak prý podle odpovědí na otázky (nevíme, jak byly kladeny) voličům vyplývá, že se voliči řídili tím, jak si mysleli, kdo je vpravo a kdo vlevo. Vlevo jim vyšel Zeman. Levicových voličů je vždycky víc, při každých volbách, to by mohlo odpovídat výsledku. Mně vychází, že se hodně voličů, mluvím o druhém kole, zvedlo do antivolení KS... a tady udělala dobrou práci rodina Klausů, jak hezky citlivě zabrnkala na nacionalismus... no a ty dekrety a Beneš, to sám Schw., kdyby alespoň mlčel, když neumí lhát...

Podle výsledků předešlých voleb (jak krajských, parlamentních, senátních) se dal odhadnout i výsledek této volby.

M. Prokop 27.1.2013 21:13

Re: No tak, nakonec to nebyl žádný neúspěch

Pravičáci, které já znám, mají knížete spíše "na salámu", trochu jim vadí jen vítězství Zemana.

A to ani tak ne pro jeho levicové šílené nápady, ale proto, že takový nafoukaný blb vadí každému člověku, jehož lze považovat za normálního.

M. Kodeš 27.1.2013 20:57

návrat k dobrému prognostikovi

Zdravím a přeji dobrý večer, jen dotaz zdali jste si přes den nastudovala aspoň kousek statistiky, abyste příště nedělala blbce z kvalifikovanýho dědkal . Viz Dobrý prognostik, dnes 9.22 nebo tak nějak. My cyklisti se nikam neženeme.

J. Šejnoha 27.1.2013 20:50

k té izolaci

Podle čeho se dá poznat, že nás EU izoluje ?  Volný (relativně) pohyb zboží, kapitálu, osob  a peněz přece  funguje.

Jestliže jsme v nějakém spolku, tak nutně nemusíme  všechno okamžitě nekriticky odkývat  jenom proto, aby nás šéfové plácali po ramenou. A že na nás polepšený (snad) maoista  Barosso nepěje chválu, tak to může být dobrý signál.  

Pan kníže si volby projel hlavně sám.  S tím Haagem si počínal stejně obratně jako se  svým volebním lístkem - jako naprosto zmatený stařík.  Jen zcela neschopný protivník by nevyužil nahrávku na smeč.  Trochu mě děsí, že takový ministr zahraničí bude ještě  dva roky u vesla.