18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Zahájeny olympijské hry

Velkolepé, chytré, vtipné, takové bylo britské zahájení olympských her. Je třeba záviděti státu s hlavou (státu, tedy královnou), která svolí, aby její příchod na stadion byl stylizován jako seskok padákem v doprovodu Jamese Bonda. K tomu není třeba nic dodávat, nevěřím, že existuje na světě druhá země, kde by bylo něco podobného možné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vojtíšek 28.7.2012 5:24

Re: Pane Astone, to, aby se deti poradne ucili

Jo, díky za vysvětlení:-)

P. Pavlovský 28.7.2012 6:00

Re: Pane Astone, to, aby se deti poradne ucili

Zákon zní jinak! Rodič je povinen zajistit dětem předepsané vzdělání předepsaným způsobem!

Může tedy dítě posílat do státem schválené školy nebo je může učit doma a vodit k předepsaným pravidelným zkouškám.

Někteří rodiče to opravdu dělají, a to se značným úspěchem - dítě jde do školy poprvé až do primy.

Obzvlášť některé národnostně smíšené rodiny, žijící často i delší dobu mimo republiku, tak dokáží zprostředkovat dítěti jazykové znalosti, po kterých by se oblízl i vysokoškolák.

Samozřejmě: vždycky je to otázka peněz, času, pedagogických schopností rodičů, jejich vůle a důslednosti (a ovšem i talentu dětí).

M. Vojtíšek 28.7.2012 19:37

Re: Pane Astone, to, aby se deti poradne ucili

Ano v pořádku. Kolik procent rodičů to dělá?  Tzn má smysl se zabejvat především tím, jak má šanci a možnosti fungovat většina.

Jo i v ČR jsou rodiče v takové situaci, že mohou dát dítěti nadstandardní péči, včetně osobního vzdělávání.  Tak národnostně smíšený manželství jsou spíše náhoda. Znám v okolí jen dvě a ztoho jedna je moje sestra co má za partnera Australana. Žijí střídavě v Austrálii a ČR. Jo protože ségra pracuje z domova, má možnost se o dítě starat více a tak její dcerka chodí do školky jen 2x týdně. Je to výhoda, určitě kombinovat například v předškolním věku, ale až pujde do školy , tak se usadí v ČR nebo Austrálii a dítě bude chodit n ormálně do školy. No a k ty jazykový vybavenosti, tak je to prokazatelná výhoda mít za partnera cizince. Ale jak jsem psal, není to volba, je to prostě náhoda a výhoda kterou má dítě dvoujazyčnejch rodičů. Plošně nepoužitelný.

Tzn primárně rozhoduje čas.

E. Macek 28.7.2012 3:05

Re: Pane Astone, to, aby se deti poradne ucili

Ano,souhlasím.Dnes být dělníkem znamená cosi,jako podřadný svrab společnosti.

J. Boleslav 28.7.2012 7:45

Re: Pane Astone, to, aby se deti poradne ucili

Aby se děti pořádně učily je IMHO starost jak státu, tak rodičů. Ani jeden z nich sám to nedokáže.

J. Stejskal 28.7.2012 0:32

Ačkoli se mi autobus líbí,

musím souhlasit, že za hlupáka opravdu byl stát. Nicméně hlupáka z něj udělal pan David Černý. Za státní peníze. Nic na tom nemění to, že je potom prostřednictvím pana Bakaly vrátil. On se zviditelnil, (patrně to i slušně zúročil), a zbylých deset milionů bylo za idioty. To se opravdu povidlo.

P. Sulc 28.7.2012 2:08

Re: Ačkoli se mi autobus líbí,

Souhls.Psn "umelec" na tom videla tak jako tak

E. Macek 28.7.2012 2:59

Re: Ačkoli se mi autobus líbí,

Dobré ráno,pane Šulci!Faktem jest,že i já jsem s gramatikou na štíru.Velmi zdvořile bych poopravil Váš komentář,Mělo být....na tom vydělá....prosím,nezlobte se.

P. Sulc 28.7.2012 4:31

Re: Ačkoli se mi autobus líbí,

Jezis marja josef, to jsem ale vul. obcas delam chyby, nekdy radeji zvolim jinej pad, kdyz nevim urcite, ale tohle je hruza, proste jsem si to po sobe neprecetl. Diky, preju prima weekend

P. Vandas 28.7.2012 5:56

Re: Ačkoli se mi autobus líbí,

Ahoj Paule. Ten doubledecker se mi líbí. David Černý je borec. Vůbec mne nepřekvapuje, že mnoho lidí se cítí býti za blbce, možná někteří i právem. Postihl totiž to zásadní, že umění musí zaujmout, A navíc dělá ty věci vždy s překvapivou myšlenkou a na skvělé technické úrovni. Já jsem na ta hejblátka.

J. Stejskal 28.7.2012 10:07

Re: Ačkoli se mi autobus líbí,

Dobré je, přečíst občas něco celé. Takhle se mylně necítíte za blbce vy.