2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Za třicet kaček metr

Výkupy pozemků brzdí výstavbu životně důležitých liniových dopravních staveb. To je problém, který neřešila žádná politická reprezentace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 11.4.2014 10:25

Re: Co takhle zagooglit, paní?

Zagooglila jsem, jak je patrno z mého odkazu, a zjistila jsem, že Bild má pravdu, protože jediné stránky, které se tímto sujetem zabývají, jsou budtu ruské, anebo značně pofiderní, typu Kopp Verlag. 

Anebo si snad myslíte, že když si něco vygooglíte, tak to musí být pravda, protože to je na internetu? Dřív jste tak naivní nebýval.

V. Novák 11.4.2014 10:42

Re: Co takhle zagooglit, paní?

Hajková tvrdila, že nic na ty Blackwatery (mimochodem - už se přejmenovali, po Iráku bylo moc profláknutí, teď jsou "Academy") neodkazuje.

Odkazuje.

Jo - a dobře ta ruská propagada ty falešné soby, ech čo to trepem - akademiky - oblíkla do amerických uniforem, což? No, musí mít dobré krejčí...

J. Tolman 11.4.2014 8:28

NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

NATO vzkazuje Česku: Pokud bude válka, vaše armáda nebude alianci příliš platná

V souvislosti s návštěvou generálního tajemníka NATO Rasmussena Česko neobdrželo zrovna dobré zprávy. Aliance v dokumentu uvádí, že česká armáda by v případě války neobstála. Vnímání Česka spojenci se tak může změnit.

"Jestli se situace nezmění, Česká republika bude mít vážné problémy poskytnout svůj přiměřený příspěvek do aliančních operací," uvádí dokument NATO.Deset let po zavedení profesionální armády má podle tabulek sloužit 22 tisíc vojáků. Skutečný stav je méně než 20 tisíc. A vůbec nejvíce oslabené jsou jednotky, které mají poskytovat podporu vojákům v první linii: dělostřelci, protivzdušná obrana nebo zásobovači. "Stav jednotek bojové podpory zůstává na kritické úrovni," píše NATO.

V. Hajková 11.4.2014 8:40

Re: NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

Já  jsem  poslouchala  p.  RASMUSSENA  -  včera   na  čt. 24-    tu  první  větu  ve  vašem  článku  jsem  od  něho  neslyšela!   Fakt  je,  že  neplníme  svuj  závazek   2% HDP-  které  mají  jít  do   obrany  !

J. Kombercová 11.4.2014 8:50

Re: NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

Pan Tolman píše o jakémsi dokumentu, ne o proslovu p. Rasmussena... to jen pro pořádek.

V. Hajková 11.4.2014 8:53

Re: NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

Už  jste  si  dlouho-  neulevila -  že   ??   Co  tam  máte  dále?  :-)))))))

J. Kombercová 11.4.2014 8:54

Re: NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

Dělám to pro vaše dobro... nečtete pozorně a pak se ztrapňujete.

Kšááááá.

V. Hajková 11.4.2014 9:00

Re: NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

haf- haf:-))))   Jste  poslední,  kdo  by  mně  mohl  něco  vysvětlovat!   :-)))))))   To  jste  mě  alespon  po  ránu  rozesmála!

S. Lazárek 11.4.2014 9:05

Re: NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

Nerušte paní Hajkovou, nepotřebuje Vás, stačí si tu sama......:-))

V. Hajková 11.4.2014 9:07

Re: NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

Vy  mně  také  p.  Lazárek   :-))))))))))))))))

S. Lazárek 11.4.2014 9:09

Re: NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

Vidím, že jste veselá kopa, řechtáte se tu zřejmě od rána do večera. A co ještě píšou?....:-))))))))))))))))))))))))))))))))

O. Slavík 11.4.2014 8:55

Re: NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

Než totéž dopíšu, nesmím jít čůrat .... páč mne pak předběhmete....   :-)  :-)

M. Prokop 11.4.2014 9:54

Re: NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

Že by Rasmussen citoval z dokumentu?

:-P

O. Slavík 11.4.2014 8:54

Tolman o voze a Hájková o koze !!!

"Jestli se situace nezmění, Česká republika bude mít vážné problémy poskytnout svůj přiměřený příspěvek do aliančních operací," uvádí dokument NATO.

________________________________________________________________________

DOKUMENT NATO není SPEECH Mr.Rasmussena na ČT 24 !!!  Tu-ááá.

P.S. Navíc Rasmussen nehovoří Oxford English, takže jste prd rozuměla.  Eloííís.

V. Hajková 11.4.2014 9:05

Re: Tolman o voze a Hájková o koze !!!

Když  už  tak  blbečku-   tak   na  české  televizi  byl  překlad  !!   A  nevím,  proč  já  o  koze,  když  píši,  že  samozřejmně  máme  armádu  podfinancovanou  -  když  dáváme  polovinu  částky  na  její  výzbroj!    Tak  abyste   se  náhodou   nepokakal-  :-))))))

V. Hajková 11.4.2014 9:06

Re: Tolman o voze a Hájková o koze !!!

Vy  se  chcete   prostě  jen  vyštěkat-    tak  si  ulevte   magore!

J. Tolman 11.4.2014 8:54

Ne každý politik mluví slovníkem českého prezidenta

"Jestli se situace nezmění, Česká republika bude mít vážné problémy poskytnout svůj přiměřený příspěvek do aliančních operací," uvádí dokument NATO.

Ačkoli je analýza psaná diplomatickým žargonem, ministerstvo obrany ji čte jednoznačně. "Víme, že je to nejhorší hodnocení za posledních minimálně pět let," připouští státní tajemník ministerstva Daniel Koštoval. Dokument znamená určitý předěl ve vnímání země očima spojenců. Zvláště domácí politici až dosud tvrdili, že Česku se dostává zpravidla jen pochvalných slov.

O. Slavík 11.4.2014 8:57

Re: Ne každý politik mluví slovníkem českého prezidenta

Bez Picka a Bartáka to holt nepůjde ....  :-)   :-)

P. Hofman 11.4.2014 9:00

Re: NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

V tom NATO jsou lidé trestuhodně neznalí skvělých českých válečnických úspěchů. Jinak by museli vědět, že jsme jedním z nejobratnějších válečnických národů, především při vztyčování bílého praporu, díky čemuž pak většina národa, na rozdíl třeba od takových udatných Němců či Poláků, přežije a jedééééééééééééééé...!!!!!

J. Tolman 11.4.2014 9:08

Re: NATO ČEZku: Vaše armáda je k ničemu

Česká armáda je vždy na straně vítězů již od WWI.

V. Novák 11.4.2014 9:35

Jaká "armáda"?

20 let Česko buduje expediční sbor - tak jakou armádu asi tak může NATO očekávat?

20 let každá vláda sáhne první do armádní kasy, pokud chce šetřit.

Špidla objednal Gripeny bez zbraní vzduch-země, bez zařízení pro tankování za letu a bez patřičného výcviku pilotů. Žádná vláda to nenapravila - až se Nečas divil, že naše Gripeny nemůžou zasáhnout v Libyi - tak se nakupovalo. S křížkem po funuse.

Když potřebuje český expediční sbor něco dopravit na větší vzdálenost, objedná si Ruslana - u koho asi? Dokonce se s ním prohazoval na Dnech NATO... S letadlem ruské společnosti...

V. Hajková 11.4.2014 8:00

Dnes má vypršet 48 hodinové ultimatum

pro   separatisty  -  v  Luhansku  a  Doněcku.  Pokud  se  vláda  v  Kyjevě  nepochlapí-  pak  má  Ukrajina  smulu!   Doporučuji  si  přečíst   tento  článek  !                                                         http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rozhovor-na-ulicich-v-charkove-zustavaji-lezet-zbiti-lide/r~de2f6faabef711e3a7f90025900fea04/

V. Vlach 11.4.2014 8:07

Re: Dnes má vypršet 48 hodinové ultimatum

Ubohá propaganda - takových "zpovědí" naseru za den pytel! I s fotkama....

V. Hajková 11.4.2014 8:16

Re: Dnes má vypršet 48 hodinové ultimatum

Tak  se.r.te  -   proruský   KOMOUŠI!

M. Mau 11.4.2014 8:28

Re: Dnes má vypršet 48 hodinové ultimatum

Také se p.s.r.t. proamerická NÁNO!

K. Drobková 11.4.2014 8:15

Re: Dnes má vypršet 48 hodinové ultimatum

Odpojit jim plyn, teplo, elektriku, vodu. Obklíčit a zamezit dodávky potravin. Po pár dnech vylezou sami s rukama nad hlavou. A nemusí se ani jednou vystřelit ......

P. Hofman 11.4.2014 8:25

Re: Dnes má vypršet 48 hodinové ultimatum

Jenže kdo to udělá? Zkorumpovaní a mnohdy proruští místní úředníci a policajti?!

K. Drobková 11.4.2014 8:36

Re: Dnes má vypršet 48 hodinové ultimatum

Pokud takovéhle triviality nedokážou udělat sami, tak jim není pomoci. To za ně nikdo dělat nebude......

P. Hofman 11.4.2014 8:43

Re: Dnes má vypršet 48 hodinové ultimatum

Podle dosavadních informací z médií se zdá, že tam levá ruka neví, co dělá ta pravá. Jsem hodně skeptický. Ten stát jako celek evidentně nefunguje.

K. Drobková 11.4.2014 8:47

Re: Dnes má vypršet 48 hodinové ultimatum

Pravda nefunguje. Za tohohle stavu si vůbec nedovedu představit demokratické uspořádání prezidentských a parlamentních voleb. A to je chtějí mít už v květnu .....