2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Za červenou linií

Konzervativní, neřku-li rovnou pravicově smýšlející občan nejspíš cítí hořkost. Republikán v Bílém domě, to je pro konzervativce něco významného, ať žije kdekoli na světě. Jako takový udělal Trump tolik dobrého, že mu konzervativní část veřejnosti mohla tolerovat výstřelky a pošetilosti, úlety a směšnosti. Červenou linii ale překročil zpochybňováním výsledků voleb.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Semrád 8.1.2021 19:35

Asi nečekáš, že tu dívku budu (na základě toho, co je v tom odkazu, nic jiného o tom nevím) odsuzovat. Samozřejmě souhlasím s advokátem té dívky, vyjádřil bych se k tomu, od boku, stejně, to je jasné.

Doufám, že tam tu holku zase přijmou, přeji jí to, vždyť je to blbost (to, že se omluvila, je ok).

Uvidíme, jak se to vyvine (předpokládám důvěřivě, že nejde o hoax).

Trump je (byl) ale mimořádně špatný lék na tyhle bolístky, v tom se asi Jindro, dost rozcházíme.

Když si přečteš Mein Kampf, nebo Monology z hlavního stanu (kašlu na Godwinův zákon;-), klidně budu srovnávat jabka s hruškama, Trumpa s Hitlerem či kohokoli s kýmkoli), tak je tam řada věcí, se kterými se dá souhlasit. A kdyby nějaká holka kupříkladu z mladosti blbosti napsala něco o židácích a kvůli tomu jí pak za tři roky nevzali na VŠ, a On by se to dozvěděl tak by to jistě velmi rychle napravil. Ovšem celé je to cinklé, což autor jaksi prokázal svou politickou činností, a že udělal i něco dobrého, dokonce i za války - kupříkladu zrušil švabach - na celkově katastrofálním dojmu, zatraceně materializovaném, nic nemění.

J. Anděl 8.1.2021 19:51

Srovnání s Hitlerem je absurdní proto, že Hitler tak či onak zavinil druhou světovou válku, má na krku holocaust atd.

To se Trumpovi nepovedlo. Upřímně řečeno, to se nepovedlo mnoha a mnoha dalším prezidentům, třeba i mizerným. Jako třeba Gustávovi Husákovi se to taky nepovedlo.

Hitler je prostě unikát. Ne, že by v historii lidstva neexistovali jemu podobní unikátové, ale Trump takovýhle unikát během svého prezidentování nebyl.

Způsob jeho odchodu byl zklamáním pro leckoho, i pro mě, jde o příliš levnou munici pro argumentaci progresivních neomarxistů.

I. Semrád 8.1.2021 20:11

V době, kdy AH psal Mein Kampf (cca 1924-25), a i později, když byl u moci, do roku 1937 Hitler žádnou druhou světovou válku ani holocaust nezpůsobil a byl váženým světovým státníkem i když našli se i kritici, ale kverulanti se najdou vždycky.

Aspoň si o tom něco přečti, ty levná munice :-)

A když srovnávám jabka s hruškama fakt to neznamená, že jabka=hrušky.

J. Anděl 8.1.2021 20:42

Já tomuhle opravdu nerozumím.

U Hitlera víme, kam to vedlo.

To nejsou hrušky s jablkama. To jsou reálné historické události s hypotézami a spekulacemi.

J. Anděl 8.1.2021 20:44

... Já samozřejmě rozumím tomu, že ve chvíli, kdy psal Mein Kampf, tak ještě nerozpoutal druhou světovou a holocaust. Ale přesto naprosto nerozumím tomu srovnání. Na základě čeho ty dva tedy srovnáváš? Trump napsal Mein Kampf? Nechápu.

I. Semrád 8.1.2021 21:20

Přečti si knihu "Německo a světový mír", kterou v r. 1937 napsal opravdu slavný švédský cestovatel, spisovatel, geograf atd. Sven Hedin. Je v podstatě o tom, co Hitler a nacistický režim udělal pro Německo a svět DO TÉ DOBY(!!!) dobrého. Ujišťuji Tě, že o holocaustu a 2. světové válce tam není ani slovo, bodejť, když se to nestalo, teda do té doby.

A co bude, to přece Hedin a vlastně ani nikdo jiný, nemohl vědět, ne?

To co se stalo po r. 37 víme, nemám ponětí co by se stalo, kdyby Trump nastoupil druhý mandát. No, holocaust by asi nerozpoutal a světovou válku snad taky ne. Je holt, naštěstí, jiná doba.

Ale považuji jej (DT), stejně jako jeho slavného předchůdce za nebezpečného paranoidního psychopata, a všechny tři vlastnosti se dají u obou dobře doložit. Jen ta míra nebezpečí se možná(!) liší, což není dáno jen jejich personálním založením, které se až tolik neliší, řekl bych, ale okolím, blízkým i vzdáleným.

Uznávám ovšem, že pokud na benzínové pumpě nebo v muniční fabrice rozleješ benzín a škrtneš sirkou, tak to ještě neznamená, že to všechno vyletí do luftu.

Nevidím ale nejmenší důvod, proč bych tak měl (rozlévat benzín a škrtat sirkou na exponovaných místech) činit. V tom se asi lišíme, resp. se lišíme v posouzení, co je to "rozlévat benzín a škrtat sirkou" a co je to "benzinová pumpa či muniční fabrika".

Z podobných důvodů nevolím Zemana, Okamuru, Babiše , VKml. a další, i když vím, že to žádní Hitleři nejsou (zdůrazňuji, páč bys mi to určitě hned připsal na vrub ;-) ).

J. Anděl 8.1.2021 21:29

Tomu už rozumím - paranoidní psychopat.

Já si myslím, že příliš velké množství lidí, kteří mají vliv na světové události, jsou duševně nemocní lidé. Některé kritizujeme, jiné obdivujeme. Někteří jsou politici, jiní třeba maskoti aktivismu, všechny však spojuje jakási ne-normálnost.

Dále si myslím, že ve vrcholné politice jak malých a nevýznamných zemí, jako je ČR, tak i důležitých a nebezpečných, jako jsou USA či Rusko, Čína atd., se pohybuje v porovnání s průměrnou populací nadprůměrné množství psychopatů a sociopatů. Podobně, jako jsou ve vedeních ideologických hnutí a různých teroristických organizací.

A že je do značné míry spíš dílem božím a světové karmy, jestli a který z těch psychopatů rozpoutá světovou válku a holocaust.

Modlitbu považuji za mnohem spolehlivější opatření proti světovým válkám, než "správný" politický postoj.

I. Semrád 8.1.2021 21:52

Děláš z toho bramboračku.

Když si vezmeš německé kancléře: počínaje Hitlerem, konče Merkelovou: Hitler, Adenauer, Erhard, Kiesinger, Brandt, Schmidt, Kohl, Schröder, Merkelová (nepočítám tři několikadenní "překlenovací" kancléře), které z nich, mimo Hitlera, považuješ za paranoidní psychopaty? Prosím, řádně dolož, trvám na tom, zvlášť na té paranoii :-)

Dtto, když vezmeš americké prezidenty, počínaje Rooseveltem, konče Trumpem: Roosevelt, Truman, Eisenhower, Kennedy, Johnson, Nixon, Ford, Carter, Reagan, Bush I, Clinton, Bush II, Obama, Trump.

které z nich, mimo Trumpa, považuješ za paranoidní psychopaty? Prosím, řádně dolož, trvám na tom, zvlášť na té paranoii :-)

O paranoie jmenovaných (až na ty dva) mi není ničeho známo, o neexistenci psychopatie u všech ostatních si nejsem tak jist.

Paranoia (wiki): Dotyčný má dvě bludná přesvědčení: 1) že trpí nějakou újmu nebo že mu taková újma hrozí, 2) že mu někdo chce ublížit, že ho pronásleduje.

Šéf státu to samozřejmě vztahuje na celý národ, celou zemi které vládne.

J. Anděl 8.1.2021 22:04

Slovo "paranoidní" jsem záměrně nepoužil, jestli sis všiml. Jen "psychopaté a sociopaté".

Ale já tě nepotřebuji přesvědčit o tom, že mám pravdu.

Ptal jsi se mě, proč jsem zklamaný z toho, že Trump není podruhé prezidentem USA. Pokusil jsem se ti to vysvětlit. Přičemž zklamaný nejsem hlavně z toho, že není prezidentem, jako spíš, že triumfují myšlenky, které považuji za zlé a chorobné.

Jestli se mi to nepovedlo vysvětlit, víc už se snažit nebudu.

Že považuji většinu světových politiků, aktivistů a náboženských vůdců za psychopaty a nebo sociopaty, u toho taky nepotřebuju, abys se mnou tento pohled sdílel.

I. Semrád 8.1.2021 22:44

No jo, no.

Asi se teda neshodneme.

Dobrou noc.

J. Anděl 8.1.2021 22:47

Není na čem se shodnout. Mám přestat být zklamaný, že to dopadlo, jak to dopadlo?

To přestanu, protože časem mě to přestane zajímat. Ale ne proto, že uznám, že Trump byl nebezpečný svou paranoidní psychopacií, zatímco všichni ostatní, co se o politiku v bílém domě a černých ulicích ucházejí, jsou v cajku.

J. Anděl 8.1.2021 22:15

Celý článek je jistě zajímavý (a jistě tě potěší, že v něm Trump o dva body trumfl Hitlera - což ale podle mě dokazuje můj argument, že reálná nebezpečnost neplyne z míry psychopacie, nýbrž světových okolností a karmy), zde krátký citát, trochu zavádějící, jak už u krátkých citátů bývá. Nevím, proč v seznamu není "politik", jen "státní úředník". Podle mě tam patří. Snad že "politika" není práce? :-)

"Nejčastějšími pracovními pozicemi, kde se potkáme s psychopaty, podle Duttona jsou předseda představenstva; právník; média; obchodní zástupce; chirurg; novinář; policejní důstojník; duchovní; šéfkuchař; státní úředník. Zatímco nejméně psychopatických rysů najdeme u lidí v těchto pozicích: pečovatelka-pečovatel; zdravotní sestra; terapeut; řemeslník; kosmetička/vizážistka; pracovník charity; učitel; výtvarník; lékař; účetní.

Zdroj: https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/cesti-psychopati-jsou-na-svetove-urovni.A181227_165711_pozice-tema_lube"

J. Anděl 8.1.2021 20:08

Dále: taky nevím, jestli to není hoax, doufám že ne, že Lidovky neskočily na špek. Navíc jsem si vědom toho, že všechny tyhle mediální kauzy jsou nějak zkreslené, neznáme detaily.

Ale co podle mě mohu hodnotit: mladík, co to udělal, se vyjádřil, že by to udělal zase, je na to hrdý a že jenom takto může ta dívka pochopit závažnost toho, co udělala. Závažnost!!!!!???

Myslím, že jsem schopen toto vyhodnotit jako morálně retardované uvažování. A progresivní/revoluční aktivity všeho možného typu plodí právě takovéhle degeneráty a morální trosky a dostávají je do popředí, dávají jim moc nad osudy lidí.

Trump nebyl dobrým lékem na tyto bolístky, to myslím násilnosti BLM a následující vlna klečících bílých po celé planetě ukázaly dost jasně. Ale byl hlasem těch, kterým tohle v Americe vadí. Škoda USA, že na druhé straně neposlouchají. Škoda, že nevygenerovali někoho lepšího než Trumpa, kdo by se těchhle lidí zastal. Jednou mohou mít i někoho horšího, než byl Trump.

A tím se dostávám k tomu opravdu, opravdu podstatnému: který politik v ČR něco takového rozumně nabízí? Okamura? Ani náhodou. Klaus mladší? Z mého pohledu taky ne. Zdechovský, politici jako on v KDU-ČSL? Ten by mohl, alespoň podle svých slov. Ale hlasuje někdy trochu diskutabilně....

Jenomže jestli se nikdo nenajde, zbyde akorát ten Okamura. Toho já teda volit nebudu... ale já v takové situaci nejspíš přestanu chodit k volbám.

I. Semrád 8.1.2021 20:45

Hitler nebyl dobrým lékem na tyto bolístky, to myslím násilnosti komunistů a následující vlna bitek s SA ukázaly dost jasně. Ale byl hlasem těch, kterým tohle v Německu vadilo. Škoda, že nevygenerovali někoho lepšího než Hitlera, kdo by se těchhle lidí zastal. Jednou mohou mít i někoho horšího, než byl Hitler.

(To je trochu fór, nebudu už dnes dál tím Adolfem argumentovat. Ale lidový politik AH byl, do starostí "obyčejných lidí" se vžít uměl, bez ironie, těžký život si v mládí prožil, poznal ho "zezdola". I proto dosáhl takových grandiózních úspěchů, pak teda guma praskla. Samozřejmě že tihle dva nejsou přes kopírák, hlavně proto, že je jiná doba, naštěstí).

Volit budu, nejspíš se rozhodnu mezi trojkoalicí (jednu z těch stran volím už víc než 10 let), nebo dvoukoalicí.

J. Anděl 8.1.2021 20:49

Já chápu, že ti ta podobnost těch dvou chlapíků učarovala. Já jí tam nevidím. Ale když v tom budeš vytrvalej, třeba dostaneš Nobelovu cenu, přesně za takovýhle myšlenky se dneska uděluje.

:-P

I. Mertl 8.1.2021 16:26

Jakákoli demokracie, tj. čiperná a hladká výměna vládních sestav, neposilování státu, zastavení růstu státního aparátu a jeho vlivu na zemi, průhledná vláda. Tedy to, co v posledních 6 letech neexistuje v Česku, ani v Maďarsku či Polsku - na rozdíl od většiny zemí v západní Evropě. Nedělám si iluze, že jsme schopni tuto cestu nastoupit sami, proto fandím evropské federalizaci i s chybami EU. Ta má šanci, národní státy ne. Budu volit ty, kdo sdílí podobné názory. Doufejme.

J. Anděl 8.1.2021 16:43

Evropská federace a průhledná vláda a neposilování státu.

Mně to připadá jako něco, co se vzájemně vylučuje. Respektive to plní to neposilování státu z druhé strany - stát bude slabší tím, že se mu seberou pravomoce a převedou se výš. To je ale opačným směrem, než směřovat pravomoce k lidem, do jejich obcí a spolků a tak.

Ale respektuji váš politický názor.

P. Brich 8.1.2021 16:50

Mertl to má naštudovaný!!

L. Kolman 8.1.2021 14:42

Tak si představuji, jak by tady vřeštěli nadšením tunajší banderovci, kdyby se ten cirkus odehrál v Kremlu nebo Všečínském shromáždění lidových zástupců, nebo jak tam tomu říkají.

L. Kolman 8.1.2021 14:43

Masakru na Národní třídě při sametovce se ovšem nic nevyrovná.

D. Mach 8.1.2021 14:52

Jó to jak tam zasedal ústřední výbor KSČ pod širou oblohou, aby byl občanům blíže? ;-D

V. Zadák 8.1.2021 15:12

Spletl jste se. To bylo zasedání Velkého lidového churalu.

V. Pavelka 8.1.2021 15:17

Horší je že Layenka spytlíkovala smlouvu s Čínou a nikoho se neptala , pěkné svinstvo vyvedli ,Statečnému Vystrčilovi , společně s Merkel plynovod mámou ... jak k tomu přijde Multikární Novotný a jeho rodná ODS EU!!

I. Semrád 8.1.2021 14:39

Tak náš Doník se nakonec zlomil.

Kdyby ještě vydržel necelých 14 dní, moh' zůstat prezidentem. Podle Trumpova zákona se totiž poražený, který neuzná svou porážku, stává vítězem!

Musí to být ovšem Donald Trump.

P. Spáčil 8.1.2021 14:48

Měl to vysedět jako Lukašenko. :-))

P. Brich 8.1.2021 16:45

Toho podržel Putin.

V USA to naopak zařídil duetu BiHar;-)

P. Zinga 8.1.2021 14:20

Nes*e mě tolik morálka "lepšoidů", jako jejich dvojí morálka.

USA dostávají druh „demokracie“, kterou chtěly prosadit jinde

Demonstranti zaútočili na Kongres, aby protestovali proti prezidentským volbám, o nichž tvrdí, že byly padělané. Když k tomu došlo v Srbsku v roce 2000, USA tomu říkaly demokracie. Už ne tolik, když se to stalo ve Washingtonu, DC.

Tento pohled se opakoval později na Ukrajině, dokonce dvakrát: v letech 2004 a 2014, v Gruzii, Moldavsku, Bělorusku a několika středoasijských bývalých sovětských republikách. Při každé z těchto příležitostí USA podporovaly „lidovou moc“, protože americké nevládní organizace a velvyslanectví vždy podporovaly takzvané „barevné revoluce“.

Republikáni i demokraté už léta nasazují „barevné revoluce“ jako politickou zbraň a kážou o demokracii, zatímco u jejich pučů astroturfingem [uměle vytvořená občanská hnutí „ze zdola“], vymazali veškeré stopy toho, zda se celá věc mohla vyvíjet organicky. V loňském roce udělali totéž doma a pomocí opatření COVID-19 zrušili základní ústavní práva, což vyvrcholilo nelegální změnou volebních pravidel tak, aby lépe sloužily „naší demokracii“ což lze definovat i tak, co nakonec zajistí jejich moc.

P. Milan 8.1.2021 14:21

Těch "barevných revolucí" se hodně bojíte, že?

L. Kolman 8.1.2021 14:32

Každé ne, třeba americká by se i líbila hodně.

L. Kolman 8.1.2021 14:34

...by se mi líbila...