18.6.2024 | Svátek má Milan


Diskuse k článku

Z přísného na ještě přísnější

Po celonočním jednání ze čtvrtka na pátek se unijní summit shodl na tom, že Evropa ještě víc omezí emise, a to tak, že to bude do deseti let o 55 procent oproti roku 1990. Až dosud to bylo 40 procent. Deset let, to je doba nekonečně dlouhá pro patnáctiletého mlaďocha. Pro našince je to mžik.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Němec 12.12.2020 7:30

Tak to pardon.

Co vám osobně ti europapaláši za uplynulý rok zakázali ?

Zpívat ?

Nevím, jak intonujete, ale možná je to pro vaše sousedy dobře.:-)

M. Moravcová 12.12.2020 7:41

To je nějaký kádrový dotazník? Vy jste pořád ve službě. Tak to s reakcemi nepřehánějte, ať se ke slovu dostanou i ostatní.

J. Husazlesa 12.12.2020 10:37

Naprostej souuhlas

J. Fridrich 12.12.2020 6:37

Pochvala pane Nový, pobavil jste mně a je to tak, jak jste napsal. Před léty bych nikdy nevěřil - v době kdy EHS-EU byla skvělá a starala se hlavně o bezpečnost Evropských zemí a v rozumné míře o ekonomiku - volný obchod a volný pohyb občanů svých ČLENSKÝCH zemí, tedy nikoliv nelegálních okupantů - že přijde doba, kdy se Brusel pokouší " poroučet větru a dešti " jak o to usilovali soudruzi celého " tábora míru " vedeného Moskvou-Říší Zla...

V. Mokrý 12.12.2020 6:55

Ta doba je tu už delší dobu a zcela v tom Bruseli předehnali tu moskevskou Říši Zla, znaj toho Marxe lépe.

M. Němec 12.12.2020 7:04

Pozor, promluvil pan Vůl.

Jen za tuhle větu bys za dob ruský okupace dostal flastr a šel hačat, soudruhu.

Teď si můžeš pindat, co chceš, a nevážíš si toho.

J. Strakoš 12.12.2020 5:09

Co udělají s lidmi, kteří topí v kamnech?

Nejdříve zabuzerují různými povinnými kontrolami, pak pokutami a domovními prohlídkami, pokud kouř bude mít příliš tmavou barvu a samozřejmě nedovolí zkolaudovat dům s kotlem na tuhá paliva.

Kdo pak bude topit "tajně" a nebude ve vybrané minioritní čtvrti (kde se raději nechodí), toho asi zastřelí.

Z. Koutecký 12.12.2020 5:08

Tak tohle už jsem i na vesnici zažil. Nejprve masové instalace elektrických kotlů. Pak zdražila elektřina. Nastal masový přechod na plynové kotle. Pak zdražil plyn a nastal návrat k uhlí. Teď zase v důsledku hrozeb inspekcemi a pokut i poskytováním dotací se instalují modernější kotle na ledacos. A co dálkové topení? Dosud je zajišťováno z 57% uhlím. Zbytek většinou plynem, jenže při jeho spalování taky vzniká oxid uhličitý. Nu, asi přiděláme pár lesů vrtulníků a budeme usilovně foukat. To nás zahřeje.

J. Basler 12.12.2020 3:20

Neskončí to špatně... Objeví se partaje, které si z toho udělají problém a za pár let to celé šílenství skončí. Lidi to nebudou chtít a ti, zaplať pánbůh ještě můžou volit. Pořád tady píšu, že soláry a větníky neutáhnou výrobu železa, oceli, cementu, hliníku , skla, umělých hmot a hnojiv. A že Evropa bude "čistá", no někde se to vyrobit musí, takže Čína, Indie, co třeba Afgánistán nebo něco takového, co kašle na limity a pod. Bude to dobrej kšeft...

Auta, už píšou uživatelé (nejen Aston), že nic moc, takže mimo poklesu kapacity baterek po pár letech užívání taky klesnou prodeje a bude se hrát o mnohem víc.

J. Vobr 12.12.2020 3:05

ZPRAVODAJ ČT VE WASHINGTONU SE ZTRATIL !!!

Kde se ten čerchmant skrývá ???

;-D;-D;-D

J. Hybler 12.12.2020 0:38

Zkrátka a dobře, poručímě vetru dešti!!! Nebylo to tady už někdy? Mudrci ze západu přišli na to, neznámo na základě čeho, že energie vytvořená z fotosyntézy, tedy ta zelená, že je obnovitelná. Ale za jak dlouho? Za jak dlouho se obnoví vykácené a vypálené deštné pralesy stejně tak lesy na Sibiři, naše a slovenské zdecimované lesy obecně i ty horské. Kde a na čem se budou produkovat potraviny pro , zatím 8 miliard obyvatel země, když se na zemědělské a lesní půdě bude produkovat "zelená energie". Pokud se nebude dostatek biomasy vracet do půdy, ve formě kompostů a "chlévského hnoje", bude se nejen "odpad" ale i celé lány kukuřice spalovat v bioplynkách , neobnoví se a nezlepší se přirozená úrodnost půdy, zbyde nám za chvíli jen kamení a písek, který neudrží vodu, živiny a odnese ho vítr. Považovat "zelené zdroje energie" vypěstované na zemědělské a lesní půdě za obnovitelné, je neprozíravé a de fakto zvěrstvo na přírodě a na lidstvu. Howgh!

J. Pankovic 12.12.2020 0:58

Když to řídí šílenci, nemůže to neskončit špatně ! Celý ten boj s CO2 je jenom jeden velký podfuk !!!!

I. Spálený 14.12.2020 0:14

Moderní zemědělství je založené na fosilních palivech. Stroje, palivo do nich, umělá hnojiva, rychlosušárny,... Rozhodují o tom lidé, co viděli kytku tak v květináči. Vyrábět litr "čisté" bionafty ze dvou litrů surové nafty a za vynaložení spousty práce, to je strategie roku.

Já to vidím na "evropské řešení". Prostě se energie ze spalování plynu prohlásí v EU za svaté čisté řešení, i když jím ani omylem není. Celé je to o větším prodeji ruského plynu, kde má bývalý německý kancléř podíly. Pochopitelně nebude sám.