23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

Vystrčil na Tchaj-wan

Předseda senátu Miloš Vystrčil příjemně překvapil. Ukázal, že jedna z pěti či šesti větví české zahraniční politiky zastává koncept nezávislosti a odporu proti nátlaku. Je to hojivá náplast na bolestný projev ustrašenosti z minulého čtvrtka, kdy sněmovna nedokázala schválit návrh ODS na poděkování ostrovní republice za bezplatné poskytnutí zdravotnického materiálu (to je další větev: ustrašenost), a pomohlo to zapomenout na demonstrativní vítání čínského letadla s rouškami (silná větev – servilita).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 10.6.2020 8:22

Písnička ve stylu "Ať mír dál zůstává..."? Tak to určitě musel být Ortel ;-D;-D;-D

V. Vérosta 10.6.2020 8:23

Souhlasím, ta kýčovitost je ovšem to poslední, co by mi vadilo. Problém je, že oni vůbec netuší, co to je ta demokracie. Úroveň chápání světa, reality, ve které se pohybujeme, je takříkajíc "mimo mísu".

E. Pawlica 10.6.2020 8:24

No, raději ať zní zpěv, vyvolávající asociace, než kdyby tančily pendreky a hvízdaly gumové projektily.

J. Anděl 10.6.2020 8:41

A nebo se rabovaly obchody. Jo. Naprostý souhlas.

V. Heidlerová 10.6.2020 8:28

Každé hnutí, i to občanské, by mělo vycházet z nějaké= ideje, hlavně ušlechtilé. Nebylo kýčovité, že se naši předkové obraceli k slavným českým osobnostem našich dějin a v jejich stopách bojovali za svůj nový stát??? Já věřím v to, co pochovali Klaus i Zeman, že státy se udržují ideály, z nichž vznikly. Pokud je ideálem a jediným snažením rozšířit imperium oligarchů a bývalých i současných komoušů, tak takový stát asi dlouho nevydrží. Samy názvy demokracie a svoboda v sobě nesou vysoké hodnoty, mravnost, ušlechtilost , vzájemnou snahu o porozumění, dohodu atd. - jenže to by někdo musel chtít v tomto smyslu jít příkladem, vzdělávat společnost v tomto duchu, a ne blít do klenotů. To chceme, aby nám jednou bylo nablito na hlavy???

I. Kellner 10.6.2020 8:34

Kdy vy jste byla naposledy spokojená.

Tedy v posledním čtvrtstoletí.

Š. Hašek 10.6.2020 8:39

Trefné!

J. Drobný 10.6.2020 8:44

Ušlechtilé ideály, vy jste snad nějaký Havlův klon, či co.

Ten byl také samé ideály a teď nám tu nepatří ani voda!

K čemu nám jsou ušlechtilé ideály, kdy ostatní okolo na ně z vysoka kálejí! Jestli ony ty ideály už nejsou přešlechtěné!

V. Vérosta 10.6.2020 8:59

Ušlechtilost NEE! Na základě ušlechtilých pohnutek se kdysi čistila společnost od těch domnělých špinavců pomocí kvót organizovaně odesílaných do Aušwycu! ;-€

V. Heidlerová 10.6.2020 11:33

To byly velmi zrůdné pohnutky. Zato pod příslibem lepších zítřků a soudružské jednolitosti zaplatilo životem na 60 milionů lidí, kteří uvěřili "ušlechtilé" ideji rovnosti, gulagy by mohly vyprávět. A ty potvory americké si dovolily odhalit ze svých družic síť těchto lidumilných zařízení a pak se muselo jít s pravdou ven. Jenže stále ještě známe jen část té zrůdnosti. Véroste, Véeoste, tobě moudrost neroste.

J. Anděl 10.6.2020 9:45

Já tohle chápu, ovšem myslím si, že je naopak potřeba pojmy demokracie a svoboda od očekávání vysokých hodnot, mravnosti a ušlechtilosti oprostit. V tak vysokých očekáváních se nedá dýchat a žít normální život.

Spíš bych to formuloval tak, že svoboda a demokracie tvoří příznivé prostředí, ve kterém lze hledat a realizovat vysoké hodnoty, mravnost, ušlechtilost, vzájemné porozumění atd. ve svém osobním životě. Aniž by mi systém vnucoval svojí morálku a ideologii a trestal mě, pokud odbočím.

V. Heidlerová 10.6.2020 11:35

Ano, s tím souhlasím, formuloval jste to lépe než já. Omlouvám se a díky.

V. Heidlerová 10.6.2020 7:56

Velmi mne potěšilo, jak jsou demonstranti ukáznění. Naopak - myslím si, že Vojtěch je šmejd, který až na poslední chvíli zrušil nízký počet demonstrantů a zvýšil jej na neomezený, jsme přece demokrati.Byl to zcela jistě záměr. Nyní budou burešovští blbečkové vypiskovat a pyskovat, jak byla nízká účast na shromážděních a jak odpor slábne. Ponechme jim tu radost. Všeho do času.

J. Kombercová 10.6.2020 8:05

Vojtěch Milionu chvilek vyhověl, zase se vám to nelíbí. Demonstrace jsou protivládní a vláda by je měla umožnit, což učinila. A zase se nelíbí. Co vlastně chcete?

J. Vobr 10.6.2020 8:07

Kůůůrwa DEMISI !!;-D

V. Vérosta 10.6.2020 8:24

Anooo, Kalousek do Strakovky!! Nebo Filip? Aha, Bartoš! :-)))

V. Heidlerová 10.6.2020 8:30

Už je to tady!!! Kalousek a Soros financují demonstrace a ubližují panu premiérovi, hááááááááááááááááááá

E. Pawlica 10.6.2020 8:08

Vojtěch nevyhověl Milionu chvilek, paní Kombercová, Vojtěch vyhověl zákonu. Což ovšem sdělil až několik desítek minut před začátkem akce chvilkařů.

Že je to jednoduché, viďte?

V. Hájková 10.6.2020 8:15

To je p. PAWLICA - MARNÉ- MARNÉ- něco vysvětlovat paní Kombercové - asi tak jako ""hazení perel swiním""!

F. Šimek 10.6.2020 8:28

PŘESNĚ : KOMUNISTA ZŮSTANE KOMUNISTOU V KAŽDEJ STRANĚ ! NEJHORŠÍ JSOU V ODS-TOP 09. O DĚTI STREJCH KOMUNISTŮ-DNES PIRÁTŮ A HITLER JUGEN-RADĚJI MLČÍM !!!!!!

E. Pawlica 10.6.2020 8:31

Že těch levobočků ale máte! Se nedivím, že o nich raději mlčíte.

F. Šimek 10.6.2020 8:36

značko-E. Pawlica, kdys tady byl, tak dostaneč takovou bombu mezi baterky.....;-€ UF !!!

J. Polesny 10.6.2020 8:36

Říká ten co nse netrefí ani do vlastního nosu....

E. Pawlica 10.6.2020 8:41

Rozpálil jsem vás do ruda? Čím prosím?

J. Polesny 10.6.2020 8:35

Tak , tak chudák vaši rodiče....

J. Kombercová 10.6.2020 8:30

Hájková, vy jste blbá jak malovaný saně, o to víc rozdáváte rozumy.

Ten zákaz shromažďování více jak určitého počtu lidí byl vydán na doporučení hygieniků. A je možné, že ministr zdravotnictví, pod pohrůžkou trestního oznámení, povolil výjimečně u demonstrací vyšší počet (vlastně nekonečný) účastníků, demonstrantů, zvlášť tedy protivládních. Muckejte se bez roušky, Praha je druhé nejv ětší semeniště nakažených.

E. Pawlica 10.6.2020 8:33

Ale tady, paní Kombercová, je to taky semeniště! I když se tu nikdo nemucká.

Jen těch Šimkových levobočků ...

V. Heidlerová 10.6.2020 8:20

Udržet demokratická práva. Určití politici byli sice zvoleni většinou, já to respektovala. Vznikla koalice s účastí KSČM, s níž se ale nemohu smířit. Po čase se ukázalo, jak špatně v řízení státu působí a vyšly najevo i jiné důkazy, které jsem před volbami nevěděla. Situace se stále proměňuje, politici se odkopávají, a občan má čekat až do dalších voleb? V období mezi volbami musí a má právo zapůsobit občanská společnost využitím práva spolčovacího, shromažďovacího, právo svobodného pohybu osob, svobodného projevu atd. To má společnost zůstat v meziobdobí mrtvá??? I když se dějí nepravosti, do očí bijící???? Politici přece potřebují zpětnou vazbu, zda jsou občané spokojeni. Vyhovět 5 minut po 12. - to spíš ukazuje na záměr uškodit. Já jsem např. až do včerejšího večera nevěděla, že Vojtěch něco napravoval.

M. Varadinková 10.6.2020 8:29

A co když ten "blbeček", co pořád "pyskuje", jste právě Vy?

Demokracie není o vyřvávání a pyskování na ulicích, ale taky o respektu k výsledku demokratických a svobodných voleb. Ten "pyskujícím blbečkům" zcela zjevně chybí.

V čem novém se odkopali politici, co jste o nich před volbami nevěděla?

E. Pawlica 10.6.2020 8:30

Vojtěch nic nenapravoval, paní Heidlerová. Vojtěch vykutáleně mlčel, co to šlo. :-)