23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

Vystrčil na Tchaj-wan

Předseda senátu Miloš Vystrčil příjemně překvapil. Ukázal, že jedna z pěti či šesti větví české zahraniční politiky zastává koncept nezávislosti a odporu proti nátlaku. Je to hojivá náplast na bolestný projev ustrašenosti z minulého čtvrtka, kdy sněmovna nedokázala schválit návrh ODS na poděkování ostrovní republice za bezplatné poskytnutí zdravotnického materiálu (to je další větev: ustrašenost), a pomohlo to zapomenout na demonstrativní vítání čínského letadla s rouškami (silná větev – servilita).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Havelka 10.6.2020 18:06

Jasný! A divadla , koncerty, výstavy , všechno zrušit, jak chtěl GENIUS LOCI KOLMAN! A nechat jen ČT s Xaverem![>-]

P. Jirkovský 10.6.2020 18:08

Proč tak polovičatě? Já bych zrušil ČT a nechal jen Xavera.

J. Kombercová 10.6.2020 18:21

Vám zrušili Virtually. Bohužel jste se nasáčkoval spolu s Prejtem sem na Psa.

V. Mokrý 10.6.2020 18:39

Vo tom není řeč.

F. Šimek 10.6.2020 17:52

JEDINĚ- NOVÝ VOLBY ! STAN-(ÁČKO, NEBO JEHLAN ?)-SPOLEČNĚ S TOP09 TO VYŘEŠÍ !!!!!

J. Havelka 10.6.2020 17:58

Vidím tady HRBATÝHO STOPU! BOHOUŠ SE RYCHLE UČÍ!

Bez smailu..

F. Šimek 10.6.2020 18:24

značko-HAVEL-KA...co dodat. Jen to, že jsem FRANIŠEK, NE BOHOUŠ......SOUDRUH-FRŠTENZ ?

J. Laurin 10.6.2020 17:51

Caligula chtěl jmenovat senátorem koně..... netřeba... My jednoho koně(nejméně) v senátu máme... jeho včerejší splašení v čt24 bylo příkladné a i pro koně inspirující.... Z nedávné historie(10 let nazad) známe případ nasraného prezidenta spřátelené země, který chtěl udělat natruc východní mocnosti... a nedopadl(skutečně) moc dobře... já bych do toho letadla s koněm Vystrčilem nelez... Ono stačí, že bude mít sebou vdovu po "zavražděným" Kuberovi... mj. vezmou urnu s Jaroslavem sebou?

J. Polesny 10.6.2020 17:54

Čím to, že jste tak ubohý?

M. Ilsner 10.6.2020 18:03

Laurin? Jeho vzor je Klement.

J. Havelka 10.6.2020 18:09

Ten s tím syflem..

V. Hájková 10.6.2020 18:35

Spíš bych řekla, že naprosto hnusnýRvRvRvRvRv

M. Kolář 10.6.2020 17:59

To se nedivte. V porovnání s profesionálním státnickým výkonem současného prezidenta ČR, a to právě především ve vztahu k Číně a počínaje r. 2014, vypadají všichni ostatní nutně jako nýmandi......

P. Vandas 10.6.2020 17:36

Českou sodu také už uložili do trezoru, že. :-):-):-)

J. Anděl 10.6.2020 17:45

Kauzy určitých serverů, sdílejících obsah, jako třeba ulož to a podobně, získají nový význam. Protože půjde o jediný zdroj trezorové kultury :-)

M. Varadinková 10.6.2020 17:50

Není to tak dávno, co byl Českou televizí intenzivně propagován a adorován seriál Most. Ten si přece taky dělal (_._) z transsexuálů. Takže šup s ním taky do trezoru;-D;-D;-D

F. Šimek 10.6.2020 17:54

R^

M. Ilsner 10.6.2020 18:05

Ten "slavnej" cigoš zase krade.

F. Doušek 10.6.2020 18:21

Včera byl v TV. Je to hvězda.

V. Pavelka 10.6.2020 19:21

Umyly hlavu nakladatelství NV, protože dělali reklamu naci pohlavárům .Není promítání dokumentů ČT o tomtéž ?!

K. Zelený 10.6.2020 18:04

Trezor ulozto.cz? Tak nedbale zabezpečený trezor se hned tak nevidí!

J. Anděl 10.6.2020 18:25

Je nedbale zabezpečený? Povídejte.

Nicméně nemyslel jsem uložto jako trezor, nýbrž jako zdroj tzv. trezorové kultury, to je něco jiného.

K. Zelený 10.6.2020 19:07

Aha, tak kde je ten kulturní trezor, který nahrazuje ulozto.cz a co je v něm uloženo?

J. Anděl 10.6.2020 19:09

Asi si nerozumíme. Trezor je místo, kde je něco zavřeného, aby se k tomu nikdo nedostal.

Naproti tomu třeba uložto je místo, kde jsou věci, aby se k nim co nejširší veřejnost dostala.

K. Zelený 10.6.2020 19:18

Ale ne, vy jste přitakal Vandasovi že Česká soda je v trezoru. Já pátrám po tom, kde ten trezor je, kde je ta Česká soda zavřená, aby se k ní nikdo nedostal a případně co dalšího je ta zavřené s ní. Taky by bylo zajímavé zvědět, kdo a proč jí tam zavřel.

J. Anděl 10.6.2020 19:26

Nepřitakal. Ani jsem to neodmítl. Radši jsem si to ještě dohledal a opravdu ne. K České sodě jsem nic nenapsal.

Na tom tématu mě zaujala otázka dostupnosti věcí, které nějaká producentská či distributorská společnost z ideových důvodů stáhne.

Česká soda je nejspíš legálně na jůtubu.

K. Zelený 10.6.2020 19:46

Tak jo, asi jsem se měl zeptat Vandase ale od něj bych se smysluplné odpovědi nejspíš nedočkal.

Stažení věcí soukromou firmou z jakýchkoliv důvodů je věcí oné soukromé firmy. I tak se domnívám, že nezmizí dokonale, u literatury i periodik existují státní fondy do kterých je povinně odváděno, jak je to s audio či video tvorbou nevím. Jo a je tam!

J. Anděl 10.6.2020 19:30

Pokračování: naopak u pořadu Malá Velká Británie píšou, že to zmizelo i z různých streamovacích stanic, jako třeba Netflix atp.

Z té jsou na jůtubu akorát krátké spoty. Zatím jsem se úplně nepídil, jestli to je někde dostupné legálně, ale zaujalo mě to, tak se možná pídit budu.

J. Anděl 10.6.2020 19:16

Jo, ještě mě napadlo, že vysvětlím: trezorové filmy - tak se říkávalo za socíku či po socíku filmům, které byly za socíku zakázané. Jako že byly v trezoru. Nevysílali je v televizi. Já tedy nevím, jestli byly doopravdy v trezoru.

V té době ani nebyly videa, ani streamovací společnosti, ani internet, tak se k nim opravdu nikdo nedostal. Lidi se dostali leda k samizdatem vydaným knihám. Což mě vede k otázce - když si takový ideově závadný film stáhnu, je to nebo není podobné pořízení si samizdatové knihy?

Dneska už se totiž lidé mohou dostat i k filmům, které nějaká distributorská společnost z ideových důvodů stáhne ze své nabídky.

Přijde mi vážně zajímavá otázka, jestli má zvídavý občan právo na takto ukryté kulturní bohatství minulosti (protože obvykle jde o díla, natočená v době, kdy o dnešních nárocích na korektnost tvůrci neměli ponětí). Leckdy jde o umělecky zajímavé počiny, jindy se člověk prostě chce sám přesvědčit, co tak rasistického či genderově nevyváženého tam bylo.

Samozřejmě nepopírám, že to je i otázka autorských práv atd. O to mi to přijde zajímavější. Připadá mi škoda zaseknout se na tom, jestli je to opravdu "trezor", nebo jaká je kvalita uložto.

P. Boleloucký 10.6.2020 17:33

Dnes to tady zase vypadá. Ty cinty co někteří zde plodí, to je na šaškec !;-( Dobrou.