2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Výborný nápad

Výborný nápad a hlavně realizace, což zdaleka není totéž. Na pražském Nákladovém nádraží je k vidění replika improvizovaného obrněného vlaku českých legionářů, kteří před sto lety ovládli Transsibiřskou magistrálu. U vojenských historiků jejich výkon budí úžas a úctu a je velmi dobře, že se legionářská historie mladé generaci připomíná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 10.10.2014 8:49

Re: Co mi to připomíná?

Nevidím ve zvoleném postupu nic alibistického. Jaký postup byste doporučoval Vy ve větší obci, kde politické názory jednotlivých kandidátů neznáte?

P. Hlosta 10.10.2014 9:01

Re: Co mi to připomíná?

Větší zájem a v pravidelných účastích na dění v té větší obci. Teď už je pravda pozdě dohánět zmeškané příležitosti a nezbývá vám, než sázka na výhru, nebo fandovský stranický hlas do urny. Alibi vám ovšem zůstane bez ztráty kytičky. ;-)

J. Boleslav 10.10.2014 9:05

Re: Co mi to připomíná?

Já se těším na první zasedání nového zastupitelstva, to by při jeho pravděpodobné velké roztříštěnosti mohla být docela dobrá groteska. Doufám, že mně neuteče. :-)

V. Hajková 10.10.2014 7:56

Tento článek - k volbám

NEMÁ  CHYBU-   velmi  doporučuji  k  přečtení!!!!!!!!!!!!!!!!!      http://echo24.cz/a/iMjhQ/rizena-demokracie-komunalni-volby-v-ruskem-stylu      Tento  článek  naprosto  vystihuje  situaci  v  této  zemi!!

V. Hajková 10.10.2014 8:25

Re: Tento článek - k volbám

Je  neuvěřitelné  - ale  je  to  fakt!  K  těmto  volbám  se  zaregistrovalo   """"168   stran-   hnutí  i  nehnutí -  občanských  sdružení-  a jiných  taškařicových  spolku!  Musela  bych  se  zbláznit-  abych  si  jen  ve  Varech  zjištovala  - co  jsou  ty  STOVKY  LIDÍ -  ZAČ!  Takže  - zaškrtnu  jednu  stranu!!

J. Boleslav 10.10.2014 9:13

Re: Tento článek - k volbám

Myslím, že proces řízení politiky v Rusku, popsaný v článku, nelze aplikovat na lokální měřítko komunálních voleb u nás. To by nedokázala zmanagovat ani KGB. Velký počet kandidujících uskupení i občanů v komunálních volbách má IMHO i své pozitivní stránky. Třeba tu, že si lidé začínají víc zajímat o politiku, byť zatím spíš na lokální úrovni. Jenom tak místo vnitřní kultivace existujících standardních politických stran činí dle mého názoru poněkud bláhovým způsobem - zakládáním přehršle nových. I když na lokální úrovni to asi tolik nevadí.

R. John 10.10.2014 7:43

Než hodím svůj hlas do urny...

poradím se s urnou s. Gottwalda a Gusty Fufíkové.....abych byl na výši doby....   nebo od nějakého pěkného fašisty si nechám poradit, snad Vítek s Pařátem se tu dnes ukáží....

J. Boleslav 10.10.2014 7:35

Dobré ráno přátelé

Dnes (a zítra) je slavný den, kdy jsme my voliči u uren suverény a můžeme politikům spočítat jejich dosavadní práci pro nás. Věřím, že zde na Psu jsme všichni natolik politicky vyspělí, že tuto možnost nenecháme ležet ladem. :-)

M. Franková 10.10.2014 7:43

Re: Dobré ráno přátelé

K volbám nechodil slušný člověk za bolševika. Dnes k nim nejde jen neslušný.-))

R. John 10.10.2014 7:44

:-) Vy budete určítě pomýlená....

V. Hajková 10.10.2014 7:45

Re: Dobré ráno přátelé

Pokud  je  to  myšleno  vážně-  pak  nelze,  než  souhlasit.

M. Franková 10.10.2014 7:55

Re: Dobré ráno přátelé

Jistěže vážně. Nebo vy snad považujete za hrdinské nejít k volbám, byť se mi jejich systém nezamlouvá, a pak kecat, jak je to vše na draka?

Ti dnešní rádoby hrdinové stály na volbu za bolševika frontu , protože nejít, to si neuměli ani představit-))

V. Hajková 10.10.2014 7:57

Re: Dobré ráno přátelé

Tak  to  máte  za  1*

J. Boleslav 10.10.2014 7:59

Re: Dobré ráno přátelé

Taky to tak vidím. :-)

J. Boleslav 10.10.2014 7:51

Re: Dobré ráno přátelé

Nebo hloupý.

O. Slavík 10.10.2014 7:33

HLAVU VZHŮRU !!!

Tu-ááá.

:-)

:-)

J. Boleslav 10.10.2014 7:36

Re: HLAVU VZHŮRU !!!

Mám. :-)

R. John 10.10.2014 7:39

....se lehko řekne....

kuwa, děti potřebuju dostat na školu...  .. a práci slušnou , abych se mohl realizovat ...     :-))

F. Vejr 10.10.2014 7:29

Československá generalita vzešla z bojů legijí

Nejen legionářský vlak, který je k vidění, ale skutečnost že legionáři ovládli svými boji od Volhy až po Vladivostok celou transibiřskou magistrálu, vítězili ve všech bitvách a měli pod kontrolou 240 ruských vlakových souprav, by měla být v povědomí a obsahem učebnic novodobých dějin. Jedna ze souprav obsahovala i ruský poklad. Radula Gajda byl jedním z prvních  kteří vítězili ve všech bojích za ruské občanské války, často proti několikanásobné přesile a tam také se stal generálem, jako mnozí jiní. V naši armádě si vzal dovolenou a velel asi třetině ruských kozáků, bojujících proti bolševikům. Tady se rodila republika. Jaká byla další politika sociálního demokrata Masaryka je věc jiná. Zborovský hrdina Gajda se později alespoň prezentoval v NOF, kterou založil a která sdružovala asi 40 tis. vlastenecky smýšlejících občanů. R. 38 ji zrušil a vyzval všechny strany do Národního souručenství proti Hitlerovi. Jeho hnací silou byly ideje. To byl u mě generál.

V. Hajková 10.10.2014 7:33

Re: Československá generalita vzešla z bojů legijí

Velice  hezké  připomenutí! Díky.

J. Boleslav 10.10.2014 7:37

Re: Československá generalita vzešla z bojů legijí

Rovněž se připojuji.

P. Lenc 10.10.2014 7:54

Re: Československá generalita vzešla z bojů legijí

Já také.

M. Franková 10.10.2014 7:29

Pro příznivce i odpůrce

http://bit.ly/16VGx6C

V. Hajková 10.10.2014 7:29

Dnes musím souhlasit

s  uvodníkem!  zvláště  s  touto  větou : To se projevuje i v dnešní době,

kdy vedoucí předáci, prezident a ministerský předseda, překypují

servilitou vůči mocnosti, která nás pětačtyřicet let držela pod krkem.  Doporučuji  si  přečíst  článek  na  PSU-  od  komunisty  JIČÍNSKÉHO!  Za  tyto  názory  by  se  nemusel  stydět  ani  dnešní  předseda  KSČM   - FILIP- FALMER!!!

J. Boleslav 10.10.2014 7:32

Re: Dnes musím souhlasit

Naprosto s Vámi i Astonem souhlasím. Bolševický gauner Jičínský má neskonalou zásluhu na právním guláši, který tady panuje, mj. tím, že prosadil kontinuitu bolševického práva po 89.

V. Hajková 10.10.2014 7:34

Re: Dnes musím souhlasit

Děkuji  a  přeji  hezký  den.

D. Polanský 10.10.2014 7:12

Dost nesmyslů

spojenecké závazky neházíme za krk. Stačí si zjistit na stránkách MO, kde naši vojáci momentálně působí. Když něco napíšu, musím to i konkrétně doložit, ne se opírat o výroky vytržené z kontextu. Musím především hodnotit realitu.

Dnes daleko největší politicko-ekonomické kontakty s Ruskem má Německo. A je potřeba říct, že velice dobré.

M. Franková 10.10.2014 7:21

Re: Dost nesmyslů

A Japonsko a USA.

R. John 10.10.2014 7:32

A ještě já....

nějak jsem se v rusobolševikovi vzhlédnul...  to mě  pravičáci z IVK(b) ukázali tu správnou cestu , i pan prezident Vožungr se zdejším Vítkem a Pařátkem ukazují mě ten správný směr pro moje city...  jsem jim neskonale vděčen....                 :-)

P. Hofman 10.10.2014 7:04

Good morning Böhmen und Mähren

...i Šlask !!!

Dnes je den voleb, takže hrdě vyrazíme za zpěvu budovatelských písní. Jak jsem to tady včera četl, tak pravičáci z leknutí, neustále žehrající, jak je to tu levicové a sockomoušské, budou volit staré dobré osvědčené tváře, dnes v dresu ODS, TOP 09 či SSo. A tak je to spravne a tak to ma byt.

Prostě trouba vedle pitomy, pitoma vedle trouby, jen tam vzadu vedle sebe sedí dva blbci !!!