17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Vnitro, nebo finance

Sociální demokraté by už byli ochotni spolknout hořkou pilulku v podobě Andreje Babiše v úřadu premiéra, pokud by mohli obsadit vnitro nebo finance. Zvenčí je těžké posuzovat šanci na dohodu, nicméně požadavek sociálních demokratů na pět ministerstev a z nich na některá silová je naprosto oprávněný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 28.3.2018 16:51

Re: Je vůbec možné, že jsem za více, než 20 let

Nikde jinde není zhoubný vliv rozdělení na specializace zřetelnější, než ve dvou z nejstarších z těchto disciplín, v ekonomii a v právu. Ti myslitelé 18. století, kterým vděčíme za základní koncepce liberálního konstitucionalismu, David Hume, Adam Smith stejně jako Montesquieu, se stále ještě zabývali tím, co někteří z nich nazývali "vědou o zákonodárství" nebo principy politiky v tom nejširším slova smyslu. Jedním z hlavních témat této knihy (poznámka: Právo, zákonodárství a svoboda) bude, že pravidla správného chování, která studuje právník, slouží tomu druhu řádu, jehož chrakter právník do značné míry nezná; a že tento řád studuje hlavně ekonom, který zase na oplátku nezná charakter pravidel chování, na nichž řád, který studuje, spočívá.

Nejvážnějším důsledkem rozštěpení toho, co bylo druhdy společnou oblastí zkoumání, na úzké specializace je, že to zanechalo zemi nikoho, nejasný předmět, někdy nazývaný "sociální filosofie". Některé z hlavních sporů uvnitř těchto speciálních disciplín mají ve skutečnosti příčinu v rozdílných názorech na problémy, které nejsou vlastní žádné z nich a nejsou tudíž žádnou z nich systematicky studovány, a které jsou proto považovány za "filosofické". Slouží to často za omluvu mlčenlivého zaujetí postoje, o kterém se předpokládá, že buď nevyžaduje racionální odůvodnění nebo ho ani není schopen. A přece jsou tyto zásadní problémy, na kterých zcela závisejí nejenom interpretace faktů, nýbrž také politické postoje, otázkami, které mohou a musejí být zodpovězeny na základě faktů a logiky. Jsou "filosofické" jen v tom smyslu, že jistá široce, avšak mylně zastávaná, přesvědčení jsou dána vlivem filosofické tradice, která předpokládá falešné odpovědi na otázky schopné přesného vědeckého pojednání...

F.A.Hayek byl vědec, ne filosof... Dzp.

P. Vandas 28.3.2018 16:54

Re: Je vůbec možné, že jsem za více, než 20 let

Elena Ceausescu byla taky vjedec. :-):-):-)

P. Vandas 28.3.2018 16:52

Re: Je vůbec možné, že jsem za více, než 20 let

Karle to je blbost. Nikoho neoslnil. Jseš jediný oslněný a tak to i má být. :-):-):-)

L. Kolman 28.3.2018 16:59

Re: Je vůbec možné, že jsem za více, než 20 let

Navrhuji jmenovat Janyšku generálním tajemníkem MMF i Světové banky. Aby se ten svět konečně hnul tím správným směrem.

F. Šimek 28.3.2018 17:03

Re: Je vůbec možné, že jsem za více, než 20 let

je to moooc hezký, ale já raději čítám V.Havla a jeho moudra. Hájek na něj nemá !!!

H. Omar 28.3.2018 17:10

Re: Je vůbec možné, že jsem za více, než 20 let

Františku, on nedělal leporela....

P. Novák 28.3.2018 17:15

Re: Je vůbec možné, že jsem za více, než 20 let

A omyvatelná už vůbec ne...

F. Šimek 28.3.2018 17:36

Re: Je vůbec možné, že jsem za více, než 20 let

Petře-tys intimní "pšítel" ponocnýho jiriryseH.OMARA ?

P. Novák 28.3.2018 17:48

Re: Je vůbec možné, že jsem za více, než 20 let

Franto, ty starej kozle, myslíš taky nėkdy na néco jinýho!!??

K. Zelený 28.3.2018 16:49

Tag už se opět zapojil další těžký kus proruské artilerie,

prý L. Kolman. Jest mu připsat k dobru, že připouští, že Rusáci taky prováděj prasečiny, tyto však ve zcela zanedbatelném množství ve srovnání s Velkým Satanem. Ilustruje to mj. tím, jak si Ami vymysleli Saddámovy ZHN aby mohli ukrást iráckou ropu, jak je prý u Kolmanů a vůbec všude v putinofilních kruzích všeobecně a nezpochybnitelně věřeno. Tohle by pro něj mohlo být zajímavé čtení:

https://www.cia.gov/library/reports/general-reports-1/iraq_wmd_2004/chap5.html#sect0

H. Omar 28.3.2018 16:52

Re: Tag už se opět zapojil další těžký kus proruské artilerie,

To není .ru takže mainstreem a zcela mimo....Ještě kdyby to schválil Trick, Novák nebo Varadinková...

P. Novák 28.3.2018 16:58

Re: Tag už se opět zapojil další těžký kus proruské artilerie,

Rozlišovat trošku, prosím....:)

H. Omar 28.3.2018 17:01

Re: Tag už se opět zapojil další těžký kus proruské artilerie,

Omlouvám se, ale ten pravý se nejde ;)))

P. Novák 28.3.2018 16:56

Re: Tag už se opět zapojil další těžký kus proruské artilerie,

Láníčka nepřesvėdčí jiné zdroje, než ty "jeho".

L. Kolman 28.3.2018 17:04

Re: Tag už se opět zapojil další těžký kus proruské artilerie,

Hodinka PŠM pro menševiky. Je nutno se vzdělávat, ať duševně nezakrníte.

http://olser.cz/9947/200-let/

F. Doušek 28.3.2018 17:11

Tag už se opět zapojil další těžký kus proruské artilerie,

olser - to je ten levý pro vzdělávání.

P. Novák 28.3.2018 17:13

Re: Tag už se opět zapojil další těžký kus proruské artilerie,

Jste hodnej, že po vlastní zkušenosti se staráte. Já vím, musí to bejt peklo, když máte světlou chvilku a přečtete si ty svoje naučené hámotiny. Ale to zas asi nebude tak často, aby vás to bolelo.

A. Trick 28.3.2018 17:13

už se opět zapojil další těžký kus proruské artilerie,

Velmi by mne zajímalo, jestli k tomu bude možnost něco říci ten póvl (dolních deset milionů) nebo to odsouhlasí ti nejchytřejší.

P. Bolec 28.3.2018 17:51

Re: Tag už se opět zapojil další těžký kus proruské artilerie,

Tak to je síla !

J. Matuška 28.3.2018 17:58

Re: Tag už se opět zapojil další těžký kus proruské artilerie,

A je ticho po pěšině...

P. Vandas 28.3.2018 16:46

Česká hymna ať zůstane nedotčená.

Nějaký Bok mne vůbec nezajímá. Chytráci z Olympijského výboru, ať se starají o Olympioniky a ne o hymnu. Ostatně si myslím, že mít autorská práva na státní hymnu je sice dobrý nápad, ale já to platit nehodlám. :-):-)

F. Šimek 28.3.2018 16:49

Re: Česká hymna ať zůstane nedotčená.

to je ten Bok, co v r 90 umejval na hlavním nádraží hajzly ?

P. Vandas 28.3.2018 16:51

Re: Česká hymna ať zůstane nedotčená.

V životě jsem o něm neslyšel. Pouze u řezníka prodávají vepřový bok. Ale ten to asi není. :-):-):-)

J. Venc 28.3.2018 16:54

Re: Česká hymna ať zůstane nedotčená.

V Bunkru, Františku. Legendárním pražském rockovém klubu.

Pokud tedy jde o Johna Boka.

:-)

P. Vandas 28.3.2018 16:55

Re: Česká hymna ať zůstane nedotčená.

Ne nejde. Johna Boka znám. :-):-):-)

J. Venc 28.3.2018 16:56

Re: Česká hymna ať zůstane nedotčená.

Aha. Tedy jiný Bok. Znamenám si.

:-)

F. Šimek 28.3.2018 17:00

Re: Česká hymna ať zůstane nedotčená.

Pavel má pravdu-to bude ten vepřovej bok....:-)

P. Vandas 28.3.2018 17:01

Re: Česká hymna ať zůstane nedotčená.

Tady kdejaký Bok skládá už jednou složené státní hymny, že prý jsou málo monumentální a nemají druhou sloku. Takového magora jsem už dlouho neviděl, ani o něm neslyšel. Doufám, že bude se svou iniciativou nakopnut do řiti. S rozběhem. :-):-):-)

J. Venc 28.3.2018 17:03

Re: Česká hymna ať zůstane nedotčená.

Již si o tom pečlivě pročítám, minulo mne to doposud.

:-)

O. Uživatel 28.3.2018 17:16

Uživatel požádal o vymazání