1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Vládičko má menšinová

Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu Andreje Babiše, která se po nezbytných ceremoniích sešla v duchu Babišovy zásady, že je nutno makat. První makání leží na Babišovi, ten odjíždí do Bruselu přesvědčit Evropskou radu, že kvóty v novém Dublinu jsou nesmysl. Je to úkol možná těžší, než kdyby si Babiš usmyslel přesvědčit Miroslava Kalouska, aby v jeho vládě vzal křeslo ministra financí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 14.12.2017 9:33

Re: K tomu hulení.

V létě před zákazem kouření bylo rozdělení jasné. V hospodě u výčepu štamgasti u piva a cigaretky, na zahrádce s dětským koutkem rodinky s dětmi, kávou a džůsem. Po zákazu kouření obsadili kuřáci zahrádku, ale rodinky neobsadily okolí výčepu a zmizely. Díky nesmiřitelní bojovníci proti kouření za další krok v kvalitě života!

R. Neveselý 14.12.2017 9:54

Re: K tomu hulení.

A co v teď v zimě, zahrádka je obsazena ?

R. Langer 14.12.2017 12:17

Re: K tomu hulení.

Ano, je. Alespoň u nás ano.

M. Valenta 14.12.2017 8:32

Ne a ANO

Aston to asi nezaregistroval, ale tlak na kvóty i v tom Bruselu už značně zeslábl ( viz naposledy Tusk)a jeho zbylí zastánci už to omílají jaksi ze setrvačnosti.

Ohledně referenda velký souhlas. Oprava koupaliště a možná, možná i to EURO, ale např. z NATA bychom vylétli NATO TATA a o to Okamurovi i Zemanovičovi jde.

R. Sorge 14.12.2017 8:35

Re: Ne a ANO

Valenta, nemáte pravdu, Okamura nechce referendum o NATO ani nechce z NATO vystoupit. A prezident Zeman už vůbec ne.

J. Fialová 14.12.2017 8:43

Re: Ne a ANO

Tlak na kvóty nezeslábl. Čerstvější informace je, že pan Tusk už to dostal od Evropské komise pěkně sežrat. "Eurokomisař Avramopulos Tuskův dokument označil za nepřijatelný: „Je protievropský a ignoruje všechnu práci, která se za poslední tři roky udělala,“ prohlásil komisař v europarlamentu (idnes.cz)

R. Mayer 14.12.2017 11:07

Protievropský

Před pár léty bylo u nás největším zločinem být protisocialistický...

K. Berka 14.12.2017 8:43

Re: Ne a ANO

NATO je jen servisní firmou pro USA zbrojovky. Jestli si někdo myslí, že článek 5 Washingtonské úmluvy, znamená nějakou voj. pomoc členu NATO, tak je velmi naivní a ten článek vůbec nezná. V případě napadení (nevím kým) bychom jako pomoc mohli dostat i vagon suchých rohlíků.

R. Sorge 14.12.2017 8:46

Re: Ne a ANO

Kdy jsme naposledy něco nakoupili od nějaké USA zbrojovky ?

K. Berka 14.12.2017 8:53

Re: Ne a ANO

Třeba Pandury, firma sídlí v Ostereichu, ale majitel sedí na Volstrýtu a počítá prachy.

R. Sorge 14.12.2017 9:10

Re: Ne a ANO

Co dalšího ?

K. Berka 14.12.2017 9:24

Re: Ne a ANO

Teď budeme třeba kupovat nějaké US vrtulníky, jaké mají trenky naši vojáci se nebudeme zajímat. Teď nastoupil na MO nový ministr (yně), tak uvidíme, jak se pochlapí.

R. Sorge 14.12.2017 9:26

Re: Ne a ANO

To je dobře, že po dlouhé době budeme možná kupovat nějaké US vrtulníky. Nové radary jsme už objednali v Izraeli.

P. Čech 14.12.2017 8:28

Jak to vidím já.

Význam slova "menšinová"? Co je to menšinová vláda? Jakákoliv vláda by měla (nutně nemusí) vycházet z výsledků voleb. To znamená, že by měla být tvořena zásadně pod vedením politického subjektu, který vyhrál volby, přičemž by měla být možnost, aby se k takové vládě připojily subjekty jiné. Přímo připojily. Co je to vláda menšinová? Je to taková, která je tvořena ministry, pocházejícími z jednoho politického subjektu, přičemž tento nezískal ve volbách většinu hlasů voličů. Většinová vláda je taková, jejíž ministři pocházejí z jednoho či více pol. subjektů a to pod vedením subjektu vítězného. Potom však existuje ještě vláda taková, která není ani většinová, ani menšinová. Funguje pod vedením vítězného politického subjektu, ale není tvořena jen jeho členy. Členové takové vlády jsou i nestraníci. Jde však ještě o jednu věc, která je v jakékoliv demokracii zásadní. Vláda je mocí výkonnou a mezi ní a parlamentem (moc zákonodárná) by neměla existovat jakákoliv propojenost. Jinak řečeno, když vládu jmenuje prezident, nota bene přímo volený, měl by za její činnost i on odpovídat. Parlament by do činnosti vlády neměl nijak zasahovat, to není věcí moci zákonodárné. Ta by se měla věnovat výhradně tvorbě kvalitních zákonů, od toho je také mocí zákonodárnou. Prostě a jednoduše, celý náš politický systém (nejedná se o žádnou, ani parlamentní demokracii) je špatý, nedokonalý a fungující jen s velkými obtížemi. Na vině je nedokonalá, dá se říci špatná ústava, která odporuje nejen ústavnímu pořádku, ale je postavena na vzájemně si odporujících článcích, z nichž mnohé nelze plnit, aniž by byly narušeny jiné.. Ústava, tvořená na zásadách chytré horákyně, typicky českého přístupu k jakékoliv věci.. Ústava, z níž nikdy nemůže vycházet funkční politický systém, ani kvalitní činnost jakékoliv vlády.

Z. Rychlý 14.12.2017 9:33

Plky.

co je to menšinová vláda: menšinová vláda. Na to nepotřebujete citovat z ústavy, stačí rozum a logika. Panikaříte a přitom se nic neděje. Teprve až tu bude vládnout rok bez důvěry, bude důvod k mírnému znepokojení. A to znepokojení především záleží na tom, jaké ovoce z toho vzejde. Zatím o schopnostech řídit republiku a dalších záměrech populisty Babiše nevíme zhola nic. Jen to, že dělal tovaryše u sosanů a přemistroval je.

J. Vobr 14.12.2017 8:25

DISKUTÉŘI OKRESNÍHO FORMÁTU KONČÍME !!!

Nastupuje 1.liga !!!

___________________________________________

Tu-ááá.

J. Fialová 14.12.2017 8:22

Rakousko a kouření

"Zachovaný by měl zůstat současný stav, kdy lze kouřit v místnostech, které jsou k tomu určené a zároveň jsou oddělené od nekuřáckých prostor."

https://ekonomika.idnes.cz/zakaz-koureni-v-restauracich-rakousko-dhw-/eko-zahranicni.aspx?c=A171213_165616_eko-zahranicni_are

J. Vobr 14.12.2017 8:26

Re: Rakousko a kouření

Asi tak !!!

P. Han 14.12.2017 8:11

A už jsme zase u toho

"Jasný námět pro referendum, ANO – NE cigáro v restauraci." Zcela správně, ale přesně tak, jak to Aston napsal - "v malých komunitách, kde se hlasuje o věcech společného zájmu". Tedy ANO - NE cigáro v KONKRÉTNÍ restauraci. Záležitost hostů a hospodského, kde "referendum", tedy názor hostů, je poradním hlasem, poslední slovo má hospodský jako majitel či provozovatel SOUKROMÉHO podniku. Je to tak nepochopitelné? To přece není hlasování typu jestli všichni včetně nemluvňat budeme nebo nebudeme v EU, v NATO nebo v Rusku.

P. Jansky 14.12.2017 8:11

nemam rad kdyz neff misi temata

ruzne vahy a obsahu.. je to jakoby zpival hymnu a sla Nanynka do zeli..

J. Mrázek 14.12.2017 8:08

Přístí rok je zase s osmičkou...

Tudíž čas na záchranu naší země ....

D. Studený 14.12.2017 7:50

Referendum

Bezva definice referenda, Astone. "Referendum je momentální vítězství momentální většiny nad momentální menšinou".

Do kamene vytesat!

E. Erat 14.12.2017 8:17

Re: Referendum

Ano, v roce 2003 zvítězila tehdejší momentální většina ( řada lidí z této většiny jsou již nebožtíci ) v referendu, a zatáhla ČR pod kuratelu Bruselu. V roce 1948 zvítězila momentální většina, a zatáhla nás pod kuratelu Moskvy na dlouhá desetiletí.

J. Fialová 14.12.2017 8:27

Re: Referendum

A v listopadu 89 zvítězila tehdejší momentální většina, na náměstích. Dalo by se říci, že to bylo neoficiální celostátní referendum. Po kterém odešla do řititi ruská vojska, a přišly svobodné volby. Jsem ráda, že se tak stalo. J. Fialová

P. Hlosta 14.12.2017 7:48

Referenda?!

Podle reakcí na diskuzi o referendu je vtíravý dojem, že spousta občanů by ráda chodila nejméně třikrát za rok k volební urně si zahlasovat a že bez toho rozhodování se čemu dát hlas nemohou být. Udivuje mě taková skutečnost, protože ze zkušenosti vím, jak malý zájem mezi občany je o jakoukoliv veřejnou starost v obcích a městech. Naprostý nezájem, který se dá procentuálně vyjádřit jako téměř nula, jen výjimečně poleví a způsobí mírné naplnění množství židlí v zasedacích místnostech při veřejných zasedáních obecních zástupců. Také pravidelné volby do parlamentu, senátu či prezidentské, ba i obecní, jsou odrazem nezájmu o věc veřejnou.

Je dojem, že čím vyšší demokratická možnost, tím menší je zájem se v ní účastnit. Proč? Patrně naprostá většina občanů má dost svých vlastních starostí a nechce se nijak seberealizovat v politice a to ani v místě svého bydlení. Navíc jsou zhusta problémy veřejné dost hodně těžké na myšlení a to se nerado do hlav vpouští. Ne každý, kdo nerozumí dané problematice, je ochotný se dožadovat vysvětlení a následně se spoluúčastnit na možné hádce o řešení, být tak terčem verbálních útoků odpovědných za problematiku.

Tak otázka na zastánce širší přímé demokracie; máte představu o množství v procentech lidí ochotných se účastnit téhle varianty demokracie? Kolik lidiček vám přijde na vámi stabilně dožadovaná referenda? Že jsou občané takhle ovčané? No to víte; ovce se v klidu pasou a stará se bača se svými psy o jejich klid! Dobře je ovci a rozhodně se nechce starat o to, co dosud dělal bača se psy. ;-))

M. Zikmund 14.12.2017 7:25

Shrnuto z úvodníku

Než aby zvítězila momentální většina nad momentální menšinou, to raději vítězství moudré elity nad hloupým zbytkem společnosti (který si tu chytrou elitu platí). A dodávám - v tom nakonec spočívá chytrost elity, že tuto myšlenku prosadí a hloupost plebsu, že si ji nechá vnutit.

B. Novacek 14.12.2017 7:33

Re: Shrnuto z úvodníku

pokládáte se, Zikmunde, za "chytrou elitu! či za "plebs" ??

M. Zikmund 14.12.2017 8:47

Re: Shrnuto z úvodníku

No jistěže za plebs - nejsem ani správce systému a ani žádný umělec či jiný "tvůrce názorů". Já jsem pouze ten, kdo platí daně, kdo platí televizní poplatky, aby mu ČT vnucovala svoji výchovnou propagandu, má možnost si jednou za 4 roky zvolit poslance a místního zastupitele, jednou za pět let prezidenta a jednou za šest senátora, ale který je příliš hloupý, aby mohl rozhodnout zda chce zůstat v EU nebo zda schvaluje navržené změny Ústavy.

V. Němec 14.12.2017 8:00

Re: Shrnuto z úvodníku

Prý chytrá elita!

Kdo ji kdy viděl?

P. Vébr 14.12.2017 7:16

K tomu referendu

Zajímavé je to, že odpůrci referenda zpochybňují schopnost lidu rozhodnout v jakékoliv otázce, ale považují za kvalifikované, ba přímo posvátné rozhodnutí téhož lidu při volbách - a to natolik posvátné, že se na určitý čas tito zvolení zástupci stávají absolutistickými vládci a běda tomu, kdo jejich (těch vládců) rozhodnutí zpochybní.

Přitom volby v zastupitelské demokracii nejsou nic jiného,než vydání bianco šeku na rozhodování v méně důležitých otázkách (jezdit na dálnici 130, nebo rychleji? a podobně), kvůli kterým by nebylo účelné svolávat všelidový sněm. Pokud ale vezmeme lidu možnost rozhodnout v zásadních otázkách (a můžeme se bavit o tom, které to jsou), tedy když jim vezmeme referendum, zařadí se zastupitelská demokracie po bok ostatním demokraciím s přívlastkem. A jak známo, demokracie s přívlastkem, např. lidová demokracie, není demokracií, ale diktaturou. Možná, za příhodných okolností, osvícenou, ale diktaturou.