12.5.2024 | Svátek má Pankrác


Diskuse k článku

Válka ve Venezuele

Vyšle Donald Trump armádu do Venezuely pár dnů poté, kdy se vyslovil proti zbytečným intervencím v zahraničí, a v době, kdy Amerika vyjednává s afghánskými teroristy o stažení ze země? To by si opravdu mohl natrvalo posadit šaškovskou čepici na hlavu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Forejt 11.2.2019 9:57

Re: Co následovalo po 21. srpnu 1968?

já jenom vím, že jsme byli na chmelu ...proháněli jsme holky, utíkali učitelkám do hospody ...jóóó byly to krásné časy mládí !!

K. Horák 11.2.2019 10:18

Re: Co následovalo po 21. srpnu 1968?

Matuško neblázněte, USA nebyly tim vaším symbolem. Otrokářská země, která ještě v minulém stoleti vyznavala segregaci.

Tim symbolem byla jen v průběhu posledních dvou světových válek a tom, že umožnila vznik Československa.

K. Berka 11.2.2019 10:19

Re: Co následovalo po 21. srpnu 1968?

Vrazi z Volstrýtu, oproti bývalému SSSR, v Afghanistanu vyhrávají!

P. Forejt 11.2.2019 10:29

Re: Co následovalo po 21. srpnu 1968?

Zeolit zapomněl, že amíci ztratili veškerou čest a slávu v roce 68, po hromadném vyvraždění vietnamské vesnice My-lai ...!!

Svojí další politikou vměšování a zabíjení v ca. 200dalších státech světa jen dokázali, že jsou dobytek a krvelačná zvěř !! ...n-tssss

R. Tesařík 11.2.2019 10:54

Re: Co následovalo po 21. srpnu 1968?

Třetí cesta je blbost.. I když to teď zkoušej socinženýři v EU.

J. Matuška 11.2.2019 11:42

Re: Co následovalo po 21. srpnu 1968?

Kdysi mě oslovil Samuelson v učebnici Ekonomie /kterou jsem pouze přelétl/ s jeho názorem na SMÍŠENOU EKONOMIKU. Václavu Klausovi jsem tleskal za prosazení kapitalismu bez adjektiv. Dneska jsem trochu poučenější a nejsem tak rigorózní...

V. Hájková 11.2.2019 9:49

Je

to NEUVĚŘITELNÉ - ale panu Zikmundovi užasnému člověku bude 14.2.2019 ----------- 100 LET--------------

Doporučuji - tento skvělý článek o této velké osobnosti !!!!!!!

https://zpravy.aktualne.cz/lide-jsou-nepoucitelni-trapi-me-to-stale-vic-sveruje-se-100l/r~eb9e179619aa11e98a8e0cc47ab5f122/

F. Šimek 11.2.2019 9:49

bejvalá komunistická lůza útočí na pí Moravcovou

....to nemá chybu ! Čest práci......:-)))

K. Janyška 11.2.2019 9:37

Trump je dobrý, dokonce zatím velmi dobrý, americký

prezident. Jeho tlak na funkci a roli národních států je příkladný, i když pochybuji, že ví proč. To ony jsou totiž jedinými možnými prvky spontánního řádu celého lidského světa a správci zemského povrchu tam kde.

V této souvislosti je nutno neustále upozorňovat na doslova gigazločineckou roli tzv. Bilderbergu, který se s lidstva snaží udělat chovné lidské stádo, které bude ovládat a které mu bude sloužit. Sice marně, to nejde, oni to jen nevědí, ale dělá to. K němu je nutno upřít pozornist.

Obávám se, že Trump je proto v ohrožení... Dzp.

P. Zinga 11.2.2019 9:29

Jestli jsem tomu dobře rozuměl,

je Aston názoru se do Venezuely nes*at. Má můj souhlas.

P. Pavlíček 11.2.2019 10:03

Re: Jestli jsem tomu dobře rozuměl,

Ano,

nechat Venezuelu, ať si dělá co chce. Díky pomatenému Madurovi 3 miliony zbídačených uprchlíků. Ale to nic, nevšímejme si toho. Asi brzy uslyšíme o dalších třech milionech vyvražděných. Jenže - co je nám potom?

Stejně jako Sadam vyvraždil vesnici plynem - no a co? Proč se do toho amik montoval?

pp

M. Valenta 11.2.2019 9:21

Aston divoce spekuluje,

Trump se občas chová i jedná jako šašek, což je v poslední době u státníků v kurzu, ale intervence do Venezuely? Dovolím si predikovat, že to bude podobné jako s tou Zemanovou návštěvou v Bílém domě, žádná nebude. Maduro se oddělá, vlastně už oddělal, sám.

R. John 11.2.2019 9:29

Na Kubě to držej padesát let...

... v naprosté pohodě...stačí mít ozbrojené složky pod palcem.... a to ten Maduro má... takže běh na dlouhou trať...

V. Hájková 11.2.2019 9:32

Re: Na Kubě to držej padesát let...

Bohužel - máte pravdu!

P. Zinga 11.2.2019 9:40

Re: Na Kubě to držej padesát let...

Evidovaný EU skot bučí...

V. Hájková 11.2.2019 9:51

Re: Na Kubě to držej padesát let...

Polibte si zádel - stupidní komouši!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P. Hofman 11.2.2019 9:45

Re: Na Kubě to držej padesát let...

Určitě tam Roberte určité paralely jsou. Kuba však byla léta ekonomicky podporovaná rusákama a celým RVHP. A hladomor tam snad nikdy nebyl. RVHP už není a rusko je chudé, jako kostelní myš. Proto se tam taky dere Čína.

Myslím, že to dlouho trvat nebude.

R. John 11.2.2019 9:50

Kéž bys měl pravdu...

... ale těch "umazanejch" je tam moc...ti se budou držet zuby nechty ... i za cenu hromady mrtvých...

P. Hofman 11.2.2019 9:59

Re: Kéž bys měl pravdu...

Vyloučit se to nedá. Ale nabídka beztrestnosti a udržení majetku by od věci být nemusela. Těm nejvyšším pochopitelně možnost odchodu do země vyvolené.

P. Zinga 11.2.2019 9:13

FactNews: V matematice jsou naše děti

15 míst za Ruskem, ale 3 před Německem. Vede Singapur.

https://www.tichyseinblick.de/wp-content/uploads/2019/02/Math-Aces-ranking-Heinsohn-09-02-2019.pdf

V tabulce je procentuální zastoupení matematicky nadaných (anebo lépe vyučovaných) žáků 4. tříd

K. Berka 11.2.2019 9:12

Protektor ná ochrání

https://www.hlavnespravy.sk/minister-obrany-metnar-nevylucil-zakladne-usa-na-uzemi-ceska-podla-rusov-ide-o-ospravedlnovanie-odstupenia-usa-od-medzinarodnych-dohod/1665488

D. Bystriansky 11.2.2019 9:06

Automechanik Prouza?

Prouza doporučuje přejít na Škodu Superb, ale sám věří jiným značkám!

https://www.info.cz/nazory/skopecek-prouzuv-eurofanatismus-nad-utokem-proti-nasi-korune-rozum-zustava-stat-40260.html?fbclid=IwAR19siYVbhT88PcBdCm7K1Lmw99uedZUHUJpNDSiocvZKk5_ZyJ-ZGMPnT0

R. John 11.2.2019 8:54

Krásná práce...

...za 300-400 liber týdně... deset tisíc nějakých rádco-záchranářů, najímá britská vláda... prý aby bránili chaosu po brexitu...něco mezi domovní důvěrnicí a milicionářem to bude... krásný úspěch vlády jejího veličenstva... třeba budou mít i obušky...Jenom nerozumím tmu, proč bránit chaosu, když tři roky brexiťáci vrtáci ujišťují, že konečně se svobodně Británie nadechne a z chaosu EU vypadne... maj to ale vymakaný... doslova...

P. Hofman 11.2.2019 8:59

Re: Krásná práce...

Včera prý Terezka odmítla oněch pět bodů, které jí navrhl opozičník Jeremy. Prý o žádnou celní unii s EU nestojí, vše si dojednají (předpokládám, že daleko výhodněji) sami.

Aby tam nakonec do tý VB ti pašeráčtí kamionisté nepašovali místo běženců léky a tak...

R. John 11.2.2019 9:06

Však celní unii zamítají rezolutně...

... tedy krom Irska....prej tu hranici budou chránit-nechránit drony ..takhle si nas..at do bot...to je unikum... k tomu musí být slušná dávka indolence ...

P. Hofman 11.2.2019 9:36

Re: Však celní unii zamítají rezolutně...

V Neue Zürcher Zeitung jsem četl následující postřeh:

Na tu událost není pěkný pohled, přesto na ní člověk, pln studu, fascinovaně hledí.

P. Hofman 11.2.2019 9:38

Re: Však celní unii zamítají rezolutně...

Zapomněl jsem začátek:

Brexit je něco, jako autonehoda...

P. Dvořák 11.2.2019 9:58

Re: Však celní unii zamítají rezolutně...

Autonehoda, dobré přirovnání.

Chápu to tak, že ač jela Británie po hlavní, ostatní účastníci EU provozu ji přehlédli v důsledku toho to do ní napálili zboku. A jak to tak vypadá, schválně.

Navíc jí nikdo neposkytl pomoc a záchranné složky jsou zcela úmyslně odvolány jinam, kde někdo z vlastní blbosti zakopl a jenom si rozbil šňupák - např. do Řecka, Španělska a Itálie.

R. John 11.2.2019 9:44

Jsem zvědav...

.. jak dlouho bude trvat, než začnou žádat znovu o přijetí.. 10-15 let ?.. Skotové asi dříve...

P. Hofman 11.2.2019 9:50

Re: Jsem zvědav...

No, remain by asi už Toryové neustáli. Na tak výhodné podmínky, jaké měli do teď, však v budoucnu mohou zapomenout.