17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Údiv páně Junckerův

V Bruselu pokračuje jednání Evropské rady. Ve struktuře rozhodování Evropské unie je tento orgán velmi důležitý, protože zde jsou jednotlivé členské země zastoupeny rovnoprávně v tom smyslu, že každá z nich má svůj hlas. Významným tématem jsou zde povinné kvóty na přijímání běženců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 17.12.2017 15:06

Přesně !

R. Brzák 17.12.2017 15:09

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Ano. Je to ovšem i naše věc - jestliže na jejich rétoriku přistupujeme...

M. Berka 17.12.2017 15:33

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Nepřistupujeme, buzerant je furt buzerant, cikán je pořád cikán, lež není politická korektnost, ale pořád stejná lež apod.

V. Kotas 17.12.2017 16:06

Re: víte co - už mi to vadí!

S tím lze jen souhlasit.

M. Prokop 17.12.2017 16:05

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Osobně nepřistupuji. Leda snad v tom, že prohlásím-li někde, že jsem politicky liberál, pro jistotu dodávám, že v původním slova smyslu.

J. Schořík 17.12.2017 15:06

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Jenže on nám přece nikdo nenutí žádné migranty - jenom žadatele o azyl k přezkoumání jejich žádosti (tzn. dočasně a ještě jen ty kteří nejsou zjevně neoprávnění. Ani nám nenařizuje jak si z migrantů vybírat - to bylo ponecháno na jednotlivých zemích a přes naše prověření jich prostě moc neprošlo.. Takže protestovat rpoti něčemu co nám nedělají je dost divné.

Já kupříkladu mám s celou migrační krizí hlavní problém v tom, že EU selhala a nevyhlásila režim dočasné ochrany pro uprchlíky (tzn. budování ubytovacích táborů a dočasný pobyt

s jasným návratem) a místo toho se do takto jasné věci začala plést integrace a azyl. Tím se z toho taky stal problém obrany rodné hroudy..

R. Brzák 17.12.2017 15:12

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Pro mne je žadatel o azyl oprávněn žádat o azyl v první bezpečné zemi - v případě Syřanů je to Turecko! Dalším pochodem prostě toto oprávnění ztrácí.

J. Schořík 17.12.2017 15:16

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Je to tak. O tom se nepřu. Ale těch, kteří dostanou azyl jsou např. v Německu zhruba 2%, zbatek má dočasnou ochranu (doma je válka), nebo jen nesmí být vráceni (doma je moc nebezpečno). Kdyby se k tomu EU od začátku postavila jak měla, tak vyhlásí tu dočasnou ochranu a tím zároveň všem příchozím řekne že stráví v bezpečí uprchlickýxh táborů nějaký čas a pak šupajdá zpět domů. Jazyk se učit nemusí, integrovat je nikdo nechce, místní obyvatelstvo jim ve své dobrotě poskytuje dočasné útočiště. Přišli by jen ti potřební a ne "africký výběr"..

R. Brzák 17.12.2017 15:22

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Ano, to zní dobře - ale v současné EU (byrokratický moloch těžce odvolatelných a tudíž nezodpovědných "elit"), navíc plné multikulturních vyděšenců (majících strach, že málo humanistický přístup bude příčinou jejich selhání) to nebylo lze čekat...

J. Schořík 17.12.2017 15:24

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Někdo se tam holt zbláznil. Já to mám za zlé Mutti. Nejenom že přijala a "pozvala", ale pNěmci spolu se Švédy rozjeli ty řeči o integraci a prospešnosti příchozích. Kdyby zcela racionálně řekli, že je holt budou pár let živit a pak pošlou zpět, nebyla by ani hysterie ani vlna..

R. Brzák 17.12.2017 15:28

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Tak z hlediska základních principů fungování lidské společnosti - kdo to platí, ten rozhoduje a tudíž nese největší odpovědnost - je v tom Merkelová i bez svých falešných prohlášení až po uši...

M. Berka 17.12.2017 15:35

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

TAk, podle mne má sedět v Haagu před tribunálem. A věřím, že tam nakonec i skončí.

J. Pospíšil 17.12.2017 23:48

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Nevěřím na nadnárodní trestní právo. Souzen má být dle práva země, kde páchal nebo kde byl zadržen. Vše ostatní je politika. Někdy i zabíjení, viz Miloševič.

J. Václavíková 17.12.2017 15:40

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Možná, že jedním z důvodů, proč tohle nevyhlásili tak natvrdo, je možná to, že Německu dost chyběly pracovní síly a zaměstnavatelé se bránili, aby někoho zaškolili a oni jim ho pak vyhodili pryč.

J. Kombercová 17.12.2017 16:05

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Ježiš... a to je teda pro ně asi překvápko, že to holt samej inženýr, doktor nebo ajťák opravdu, ale opravdu není, jak ten záměr (byl už vůbec přijatý?) nevyšel. Kde udělali soudruzi chybu?

H. Balzám 17.12.2017 17:15

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Jenže oni nechtějí vysoce kvalifikované cizince, oni potřebují levné ruce ochotné pracovat za minimální mzdu. Dosud jsme jim stačili my nebo Poláci, ale my už taky nevezmeme každou špinavou hoknu... Mohl bych vyprávět, jak dlouho mi trvalo, než jsem se dostal k práci, na kterou jsem měl víceletou praxi u nás.

J. Kombercová 17.12.2017 17:18

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

To mi připomíná ten sedmiletý zákaz práce našich občanů po vstupu do EU.

H. Balzám 17.12.2017 17:54

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Možná jsem měl prostě jenom smůlu a možná to bylo tím, že jsem pracoval v bývalé NDR, ale pro nadpoloviční většinu Němců jsme pořád nižší rasa... :-(

M. Moravcová 17.12.2017 16:10

víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

a koho to zajímá, co chybí Německu? Proč jejich problémy máme řešit my? Nebo jinak, proč svoje problémy přenášejí na zbytek Evropy? Proč by nás to mělo zajímat?

M. Prokop 17.12.2017 16:13

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Pokud Německu chybí pracovní síly, nemá logiku je přerozdělovat k nám.

J. Václavíková 17.12.2017 16:15

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

S logikou si nelamte hlavičku, pokud jste doposud nezaregistroval, že Německo se o ně s námi dělit nechce :-(

Z. Čábelka 17.12.2017 17:21

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Copak dělit se ale ono chce a to přímo s befelem a výhrůžkou je pravidelně posílat. Takovéto móresy opravdu nemám rád a ježím se z té jejich naduté drzosti. To ale vy asi už nikdy nepochopíte :o)

J. Pospíšil 17.12.2017 23:51

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Dobrá domněnka, spíš vtip.

P. Vandas 17.12.2017 15:14

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Josefe? Že ty si z nás děláš prdel, co? :-):-):-)

J. Schořík 17.12.2017 15:17

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Bych si nedovolil mistře..

J. Václavíková 17.12.2017 15:15

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Píšete ,, EU selhala a nevyhlásila ..."

Kdo je to, kdo selhal a nevyhlásil? Nemusí to být po nějakém vyjednávání a konsenzu? Proč to nenavrhl premiér Sobotka? Proč hledat odpovědnost všude jinde než u sebe?

J. Schořík 17.12.2017 15:17

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Vyhlásit dle směrnice dočasnou ochranu náleží Komisi. Eu selhala a nevyhlásila.

J. Václavíková 17.12.2017 15:23

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Proč Komise? Dočasnou azylovou ochranu snad uděluje konkrétní stát po přezkoumání žádosti, ne? A pokud to přesto byl úkol Komise, proč jsme to nepožadovali?

J. Schořík 17.12.2017 15:27

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Nechce se mi to hledat, ale v době velké migrační krize jsem to našel. Je to celoevropský postup, kdy se právě vyhlásí status "dočasné ochrany" (kvůli válce nebo přírodní katastrofě) a určení uprchlíci jedou prostě v tomhle režimu (azyl na to není stavěný).

K Vaší další otázce prostě nevím, asi se nás to zas tak netýkalo.

J. Václavíková 17.12.2017 15:36

Re: víte co - už mi to vadí! Jaké protimigrační strany? Copak

Ano, tento postup by rozhodně měl logiku, jen mě napadá, kde by se ten tábor zřídil? Není právě v tom zakopaný pes? Souhlasil by daný stát?

A druhá otázka- netýkalo? Vždyť to vypadá, že pro Čechy neexistuje palčivější problém.