1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Tři hlavy nestačí

Trochu jsem pozvedl obočí (to je citát), když jsem viděl fotku z nějaké slovenské demonstrace, na které nesli šibenici s oběšeným Ficem navlečeným do vězeňského mundúru. Tak co? Oběsit, nebo zavřít? Měli by si v tom udělat jasno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 17.3.2018 9:57

Re: Despotům se nevzdoruje jen proto,

Pochopil jsem smysl Tvého sdělení do stejné míry, jako Ty jsi pochopil mou otázku. :-):-):-)

O. Uživatel 17.3.2018 10:00

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 17.3.2018 10:02

Re: Despotům se nevzdoruje jen proto,

Přesně tak. :-):-):-)

V. Kotas 17.3.2018 10:14

Re: Despotům se nevzdoruje jen proto,

A jakéže činy stojí za tebou ?

P. Rajman 17.3.2018 10:03

Despocie je

"neuzákoněná diktatura" bez opory v psaném zákoně. Nevzniká uzákoněním, ale jen svévolným výkladem zákona. Za despocii lze označit stav, ve kterém uvázla česká demokracie. A teď otázka pro pozorného čtenáře. Kdo odpovídá definici despoty v současném českém státě. Je to prezident nebo premier? S ohledem na skutečnost, že premier má právo se cítit nevinný před obviněními (v Česku) nebo podezřeními (na Slovensku), je pochopitelně jedinou poistkou proti despocii ptezident. Tady je zásadní rozdíl mezi Českem a Slovenskem, zatímco na Slovensku prezident splnil svou roli a Slováci mají nadále demokracii (možná i předčasné volby), ten český selhává a despocii v Česku nejenže není schopen zabránit, ale některými výroky ji otevřeně podporuje.

P. Vandas 17.3.2018 10:09

Re: Despocie je

Česká demokracie v ničem neuvázla. :-):-):-)

J. Holíček 17.3.2018 10:09

Re: Despocie je

Jedinou pojistkou proti skutečné demokracii je Kalousek. :-)

V. Kotas 17.3.2018 10:17

Re: Despocie je

Lidovec Kalousek.

J. Matuška 17.3.2018 9:23

Říše zla se nezměnila...

Jen pomatenec se může nechat ovlivnit bláboly o azimutech...je to země otroků a otrokářů...

Ano, jsem zmatený, co vlastně vede Astona k těmto slovům... V Rusku jsem nebyl. Na diskusní příspěvky se teprve podívám. /V USA jsem byl cca 9 měsíců v roce 1968, ale netroufnul bych si dělat ze sebe experta. Jak se asi bude dívat na Spojené státy našinec, když si přečte článek ́Tlustý žid ́ procestoval celé USA a napsal knihu: Není to demokratická země, ale Trumpland.../ Nemyslím si, že generalizované předsudky jsou ty nejlepší přístupy k cizincům vůbec a stejně tak i vůči jednotlivým státům, RF nevyjímaje...

A asi se nespletu, když dávám přednost, symbolicky myšleno, PRAZE. Zejména veké země se o své zájmy postarají sami... Tož tak.

V. Hájková 17.3.2018 9:19

Je užasné

že i když pomalu - se probouzí i česká společnost - na vzdory všem uslintaným diskuzím a to především na PL - NOVINKÁCH a mnohých proruských servrech

že i když to jde v čechách ztuha- přeci jen se česká společnost pomalu probouzí! Když člověk čte ty šílenosti zvláště pak na NOVINKÁCH - PARLAMENTNÍCH LISTECH a proruských servrech - málem by propadl skepsi! A to nejužasnější, je že to právě mladá generace- která si už nechce nechat líbit - současný stav politiky , který se tu snaží prosadit slovenský OLIGARCHA a trestně stíhaný předseda vlády BABIŠ - BUREŠ ! Velmi kvituji, že aktualněcz. udělalo tento rozhovor !

https://video.aktualne.cz/dvtv/babis-chce-vladu-jedne-strany-jako-premier-je-neprijatelny-n/r~1a7393d4291011e894960cc47ab5f122/

https://www.milionchvilek.cz/

§

P. Vandas 17.3.2018 9:20

Re: Je užasné

Například já se probudil už v 6:00. :-):-):-)

V. Hájková 17.3.2018 9:22

Re: Je užasné

Ano - díky za informaci! Vaše vtipnost je užasná !

V. Kotas 17.3.2018 9:22

Re: Je užasné

Jednou už se probudili a to když opětovně zvolili prezidentem M. Zemana.

R. Brzák 17.3.2018 9:23

Re: Je užasné

Jen Vás upozorňuji, že občanská společnost je možná jen za předpokladu, že se dva lidé dohodnou, že se jim vyplatí společně spolupracovat (být občany jedné společnosti) namísto toho jít si po krku. A takové dohoda se musí neustále obnovovat - čehož prostředkem je co nejširší - a někdy i uslintaná - diskuze na všech fórech, co si je v jedné zemi lze představit.

M. Moravcová 17.3.2018 9:44

Re: Je užasné

tak, tak

P. Vandas 17.3.2018 8:18

Tož dobré ráno z Dobříše. :-):-):-)

Slovensko je nám předkládáno, jako dobrý příklad pokročilé integrace do jádra EU. Na rozdíl od nás už přijalo Euro, lid Euro přijal prý dobře, ekonomika jim roste rychlejším tempem než u nás a i jinak jsou v EU vnímáni lépe, než my čeští husité a potížisté všeho druhu. Jak si potom mám vysvětlit, že se Slováci najednou bouří a svrhávají svou, tak úspěšnou, vládu? Může mi to někdo vysvětlit? :-):-):-)

J. Jelínek 17.3.2018 8:32

Re: Tož dobré ráno z Dobříše. :-):-):-)

Nechte to na Slovácích pane Vandasi. Tam asi opravdu nejde o Euro.

V. Hájková 17.3.2018 8:38

Re: Tož dobré ráno z Dobříše. :-):-):-)

Naprostý souhlas p. Jelínku ! Opět jen ubohý žvejk - a to navíc od inteligentního člověka!

P. Vandas 17.3.2018 8:50

Re: Tož dobré ráno z Dobříše. :-):-):-)

Ale samozřejmě, že to na bratrech Slovácích nechám. Jenom se snažím pochopit podstatu lidového hněvu, abych včas odhadl, kdy vypukne u nás. Vezmu si v tom případě dovolenou. :-):-):-)

F. Kusák 17.3.2018 9:12

Re: Tož dobré ráno z Dobříše. :-):-):-)

No, já si v podstatě tytéž otázky kladu také. Je to jen pár dnů, co sem přijel Fico, dávat své rozumy nebo co nás Magda Vašáryjová peskovala za současný stav české společnosti. Takže, obráceně, právě někteří Slováci by si měli zamést před vlastním prahem dřív, než se pustí do kritiky našich poměrů, které jistě nejsou příkladné.

O. Uživatel 17.3.2018 9:12

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 17.3.2018 9:19

Re: Tož dobré ráno z Dobříše. :-):-):-)

Netuším, z čeho Aleši usuzuješ, že mám potřebu kopnout do českého kotníku? Právě naopak. Jsem na naši zemi vcelku pyšný a jestli někde okopávám kotníky, tak je to u těch, co neustále kvílí nad naším úpadkem, či snad nad deficitem lidového rozumu. Naopak si troufám tvrdit, že jsme na tom, ve srovnání se sousedy, nadobyčejně dobře. :-):-):-)

O. Uživatel 17.3.2018 9:26

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 17.3.2018 9:34

Re: Tož dobré ráno z Dobříše. :-):-):-)

Tak, abychom si to upřesnili. Netuším, kde jsem hlásal větu o dDrahošovi, kterou mi vkládáš do úst. Na rozdíl od Tebe se zdráhám použít slovo lež. A to, že Drahoš podepsal "Výzvu vědců", která se přiklonila k urážení a značkování odlišných názorů na imigraci označením za xenofoby je pro mne dostatečným projevem proimigračního názoru. Přesto jsem nic takového, co mi podsouváš nehlásal. :-):-):-)

O. Uživatel 17.3.2018 9:45

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 17.3.2018 9:48

Re: Tož dobré ráno z Dobříše. :-):-):-)

Činíš mne snad zodpovědným za nějaké slogany? :-):-):-)

O. Uživatel 17.3.2018 9:52

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 17.3.2018 9:56

Re: Tož dobré ráno z Dobříše. :-):-):-)

Ne. Nic o ovírání hranic jsem o Drahošovi nepsal. Psal jsem o tom, že se mne svou výzvou dotkl, ba že mne urazil, vysmíval jsem se jeho snaze vymazat preambuli, vysmíval jsem se jeho plytkým řečem, ale takovou blbost, co se mi snažíš podsunout jsem nepsal. :-):-):-)

O. Uživatel 17.3.2018 10:05

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 17.3.2018 10:07

Re: Tož dobré ráno z Dobříše. :-):-):-)

Dobře činíš. Mělo by to však tu výhodu, že bys mne citoval přesně. :-):-):-)