28.1.2021 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

To bude bouře

Ve dny, kdy se projednávají rozpočty, informoval Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost NÚKIB, že cizí mocnost zaútočila v červnu na ministerstvo zahraničí, pochopitelně že kyberneticky. Deník N už ví od dobře informovaných zdrojů, že onou mocností je Rusko. Bleskově se ozval ministr vnitra Jan Hamáček a ujistil, že se na řešení již několik měsíců pracuje a naopak nevrle se vyjádřil Andrej Babiš.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 14.8.2019 7:34

Co říkáte na brexit rituál?

https://m.youtube.com/watch?v=2Fdm1P-7cB4

J. Fialová 14.8.2019 6:58

Re: Britská královna je znechucena

"v červnu 2016 řekla, že Británie „přišla úplně o politiky, kteří by byli schopni rozumně vládnout“ - V jakém kontextu? Co tím myslela?

V době před referendem se - jak tam velí tradice - veřejně nijak nevyjádřila. Reportéři tehdy vyšťárali jen že na jakési rodinné večeři se optala asi takto: Mohl by mi někdo říct tři rozumné důvody, proč by GB měla zůstat v EU?

J. Strakoš 14.8.2019 5:38

Budík

Aston již mnohokrát záměrně uvádí nepravdivou informaci (lež), konkrétně tady je snadno ověřitelné, že je mnoho budíků, které se v Rusku vyráběly:

https://www.google.com/search?q=soviet+alarm+clock&source=lnms&tbm=isch

A minimálně moje teta má doma ruské zeleně svítící hodiny s budíkem.

Což už by se ověřovalo hůř.

J. Svoboda 14.8.2019 6:18

Re: Budík

Aston myslel ruský budík z 21 století :o)

Pěkný den.

K. Vyšata 14.8.2019 4:15

Astone,

že Vy jste si neotevřel dveře a vykročil.... Ten budík....

A. Trick 14.8.2019 3:27

Astone,

mám "emerický budík". Sice na něm je napsáno Made in China, ale koupil jsem ho v USA.

E. Pawlica 14.8.2019 7:25

Re: Astone,

To bude ňákej tryk!

I. Hendrych 14.8.2019 2:23

No comment ...

Opravdu 60% obyvatelstva podporuje soudruha Zemana ?

Pokud ANO, tak to jsme tam jak to řekla Zdena Mašínová doslova....nicméně v principu měla pravdu aneb jak jinak.

Cituji.

Pokud toho ožralu Zemana zvolí, tak začnu pochybovat o duševním zdraví tohoto národa.

T. Kohout 14.8.2019 1:05

ruské budíky - nějaká mantra

Co je to za opakovanou mantru s "ruskými budíky"? Měl jsem za život spoustu budíků, mezi nimi byly i 2 ruské, na baterii. Sloužily a dosloužily, ale určitě přežily déle než nyní max 3 roky, co slouží nynější mobilní telefony. Nechápu tento opakovaný trapný příklad. Chtěl-li bych už uvádět Rusko jako zaostalou, primitivní zemi, tak bych si dal tu práci a uvedl nějaký jiný, vhodnější příklad. Budíky a tranzistoráky neměli až zas tak špatné, mluvím o 60. letech. kdy jsem je také používal. Ne z "ideologických" důvodů , ale praktických důvodů.

L. Novák 14.8.2019 1:32

Re: ruské budíky - nějaká mantra

Ty jejich tranzistoráky byly sice levné, ale neměly normu FM - VKV CCIR, takže k poslechu stanic za železnou oponou nepoužitelné...

No a dnes nemáme 60. léta minulého století, RVHP se zhroutila na nedostatek hospodářské pomoci :-) , a žádné ruské zboží jsem u nás v obchodech neviděl. Možná, že někde prodávají dřevěné matrjošky... :-P

I. Kellner 14.8.2019 1:42

Re: ruské budíky - nějaká mantra

Českou elektroniku, bílé zboží, oděvy.. koupím kde?

M. Němec 14.8.2019 3:54

Re: ruské budíky - nějaká mantra

V Milovicích, v magacínu pro důstojníky.

Perryman 14.8.2019 3:37

Jak byste se za bolševika dostal s tranzistorákem za železnou oponu? OIRT vám na poslech pořadů Větrník a Rytmus bohatě postačila a štvavé vysílače jely na SV a KV.

J. Strakoš 14.8.2019 5:44

Re: ruské budíky - nějaká mantra

A jejich televize byly jen pro normu SECAM. A tranzistoráky ze západu zase nemívaly "východní" normu. Ale to opět není moc překvapivé, podle toho, pro který trh byly určeny.

V obchodech na ruské zboží skutečně nenarazíte. V podstatě tam těžce najdete minimum nečínskéno.

P. Labaj 14.8.2019 0:50

Budíkový důkaz neschopnosti

Tak já shodou okolností doma ruský (nebo teda sovětský) budík mám. Za totáče se odtamtud vozily velmi populární digitální budíky, které u nás tehdy nebyly k mání. A stále funguje.

Ale zato nemám žádný budík americký, francouzský ani anglický. Takže z toho plyne, že USA, Francie ani Anglie neumí vyrobit budík. Hmm...

J. Hruška 14.8.2019 6:46

Re: Budíkový důkaz neschopnosti

Ten "sovětský budík" ukazoval a ukazuje čas podle frakvence střídavého proudu z Vaší zásuvky. To, že dnes funguje, dokazuje jen to, že dneska máme v zásuvce elektřinu nafázovanou s Německem, tedy skutečných 50 Hz a ne "sovětských" plovoucích podle tehdejší aktuální spotřeby, tedy i jen 48 Hz a "sovětský" populární bodík se zpožďoval a to výrazně, po rusky. Zdravstvuj tovariš Pjotr.

R. Dubravský 14.8.2019 8:37

Re: Budíkový důkaz neschopnosti

Dovolím si oponovat. Sovětské digitální hodiny, právě proto, že frekvence sítě tehdy nebyla stabilní, měly vlastní krystalový oscilátor a šly přesně. Zpožďovaly se hodiny ze západu dovezené, které se řídily frekvencí sítě.

P. Labaj 14.8.2019 13:11

Re: Budíkový důkaz neschopnosti

Ne. Vyráběli příjemné malé digitální kapesní budíky na jednu tužkovou baterku. Tradičně u nich býval problém, že se naše tužkovky do nich dost obtížně strkaly, v SSSR je asi měli trochu menší (nebo udělali chybu při výrobě lisovací formy na plastový obal budíku).

Elektronické hodiny, řízené kmitočtem sítě, se snad v Táboře míru vůbec nedělaly. Frekvence sítě byla hodně nestabilní a prakticky stále v lehkém mínusu. Konstruktéři nebyli hloupí, aby to nevěděli (tehdy se ještě z matiky maturovalo).