18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Thriller jménem Paroubek

Je to asi ta nejkurióznější předvolební kampaň, jaké jsme byli svědky (oběťmi) za uplynulých třicet let. Jiří Paroubek, charakterizovaný jako buldozér české politiky, podporovaný bratrstvem od kolotočů (na pana Kočku mi nesahejte), rozvinul kampaň ve stylu Manželství Roseových. Scénář ke kampani musel napsat nějaký přední hollywoodský borec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 7.9.2018 21:54

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Doporučuji Plzáka z Plzně a Celozrnou pekárnu. ALe každý den se to jíst nedá :).

J. Anděl 7.9.2018 22:03

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Díky za skvělý tip.

Tohle je největší přínos internetu... a Neviditelného Psa :-)

J. Schořík 7.9.2018 22:06

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Dnes jsem shodou okolností viděl nějaký regionální pořad právě o Plzákovi. Jsou to teda uzeniny a pekelně drahé, ale vážně je to prostě jiná liga. Prostě to chutná a voní jinak..

https://www.farmarske-uzeniny.cz/https://www.farmarske-uzeniny.cz/

KOnečně ty to nemáš na farmářské na Kulaťák zas tak daleko ne? :)

J. Anděl 7.9.2018 22:07

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Ano, to nemám. A něco je na Milady Horákové, občas tam nakupujeme.

R. Sorge 7.9.2018 21:58

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Zatím jsem taky nikde neviděl v prodeji GM potravinu. Snad něco by mohlo být z kukuřice, ale to moc nejím.

Malododavatel s trochu důvěryhodnou produkcí ... nevím, nevím, aby to nestříkal pesticidy jak o život.

J. Anděl 7.9.2018 22:01

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Mohl by. Co si myslíte o českých bio zemědělcích? Netvrdím, že kupuju všechno bio, spíš minimum, něco ale jo.

Zmínil jste živočišnou produkci. U nás je trochu problém spíš sehnat něco, co se páslo na louce a zobalo žížaly na dvorku, než "bio". Ale dá se a když má člověk velký mrazák...

R. Sorge 7.9.2018 22:06

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Bio zemědělcům se říká "noční jezdci" - stříkají pesticidy jen v noci, aby je nikdo neviděl. Asi tak.

Kupuji od kamaráda na vesnici vajíčka a králíky, ostatní živočišné potraviny v supermarketu. Bio potraviny nekupuji, nevěřím tomu.

J. Anděl 7.9.2018 22:10

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Chápu a respektuju. Trochu jsem se v tom pohyboval a vím, že existují čestnější producenti, a pak ti, co zmiňujete.

Vajíčka z vesnice od kamaráda jsou ideál. Taky je mívám, ale mám velkou spotřebu a kamarád nemá tolik slepic a nevídáme se tak často :-).

R. Sorge 7.9.2018 22:18

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

S tím "nočním jezdcem" se to trochu přehání, ale někdy to tak je, že je nepříznivé počasí nebo se přemnoží škůdci, bio pěstiteli dojdou nervy a postříká to.

J. Anděl 7.9.2018 22:25

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Jo, to dává smysl.

J. Anděl 7.9.2018 22:05

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Jinak něco může proklouznout v sojových omáčkách z Asie, možná, vůbec soja jako taková se dostane do kdečeho (třeba jako lecitin) a nevím, kde přesně je ta hranice, kdy se to nemusí na produktu uvádět (kromě vámi zmiňovaného krmiva).

R. Sorge 7.9.2018 22:13

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Ano, sója taky. Nemusí se označovat (dle internetu), pokud je podíl GM složky menší než 0,9 %. To je podle mne na nic, proste to v tom je. ̈

Mne GM u rostlin nevadí, považuji to za šlechtění. Je mi divné, že lidem nevadí plodiny vyšlechtěné pomocí radioaktivního ozařování.

J. Anděl 7.9.2018 22:17

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Není kolem toho takový hype. Ale občas se píše o tom, že přešlechtěné druhy nemají tolik živin a existuje i malý trend návratu ke kopřivám a pampeliškám do salátů :)

Ovšem je trochu bizarní pocit kupovat si v tržnici za 25 kaček svazek kopřiv, což na jaře (díky tradici nádivky) je častá surovina.

R. Sorge 7.9.2018 22:25

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Přešlechtěné druhy spíš mívají průměrnou chuť, šlechtí se na větší výnos a větší plody a chuť nehraje či nehrála takovou roli. Teď se trend trochu obrací.

Kopřivy dáváme na velikonoce do nádivky, jinak je nepoužíváme. Jezdím na chalupu, takže je nekupuji. Chce si to udělat výlet do přírody a tam jsou kopřivy zdarma.

P. Vandas 7.9.2018 21:48

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Nebo terminální gen. Osivo, které vzejde jen jednou a dál se nemnoží. Kdyby se nějak přenesl na všechno rostlinstvo, tak bude planeta mrtvá za rok. :-):-):-)

J. Anděl 7.9.2018 21:52

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

No, začala by nová kapitola Země.

I. Kellner 7.9.2018 21:24

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Nedávno jsem četl, za jak dlouho dokázala pražská lazebnice před 100 lety otevřít oficínu ve Vídni - 14 dní.

Dnes to trvá půl roku. Skládání jakéhosi zdravotně-hygienického minima, školení zodpovědné osoby, etc.. -)

O. Uživatel 7.9.2018 21:26

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 7.9.2018 21:29

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Jistě, že vím. :-):-):-)

O. Uživatel 7.9.2018 21:32

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 7.9.2018 21:36

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

A proč bych to vůbec měl dělat? Je to jejich země a mně se tu líbí a jsem v otázkách politických tichý, jak myška. Také nesnáším, když se loňský přivandrovalec vyjadřuje k poměrům u nás v Čechách. Tak proč tam lezl, když se mu to nelíbí? Takže nedělám druhému, co sám rád nemám. :-):-):-)

O. Uživatel 7.9.2018 21:46

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 7.9.2018 22:11

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

No jo. Kajan by dostal do držky, kdekoli jinde, než zde na Psu, neb my jediní se dokážeme povznést. :-):-):-)

V. Kotas 7.9.2018 21:37

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Jmenované kamiony bez tachografů.

P. Vandas 7.9.2018 21:45

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

Bez tachografů? Dnes jde sledovat všechny kamiony i všechna vozidla on-line, takže dodržování přestávek už lze kontrolovat i zpětně. Tachografy brzy zruší. :-):-):-)

V. Kotas 7.9.2018 22:11

Re: Dovolím si doplnit pana Sidlichovského níže.

To ano, ale to je spíše pomůcka pro zaměstnavatele. Tachograf, v EU složí spíše k bu ze ra ci řidičů. I když si ji někteří zaslouží.

K. Janyška 7.9.2018 21:14

Nejúspěšnější odchovanec Komunistické strany Československa

je Andrej Babiš. Se vším, co zločinecká KSČ představovala, i s vraždami... Dzp.

K. Berka 7.9.2018 20:58

Skripal po x-té

Přesně tak vypadali ruští agenti z GRU, kteří právě kráčí otrávit Skripala :

https://ic.pics.livejournal.com/gwinplane/33556898/2368244/2368244_original.jpg

M. Kolář 7.9.2018 21:03

Re: Skripal po x-té

Jste trochu podobný Zemanovi. Fanatická umanutost, selhávající humor...

J. Holíček 7.9.2018 21:06

Re: Skripal po x-té

Fanatickou umanutost bych ještě spíš hledal za Kanálem... :-))