22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

Svoboda primátorem za dramatických okolností

Ráno demonstrace v jednací síni magistrátu, před polednem docent Svoboda řekl do rádia, že nenechá vyklidit budovu, za třicet minut budova vyklizena a poté Svoboda zvolen primátorem. Dobrá ilustrace pozice, kterou tento "poklop na kanálu" v pražském politice má.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. John 1.12.2010 19:17

Tak to jó, falmrovská pravda má nějakou váhu.

M. Martinovská 1.12.2010 17:39

Ano, pane Johne!

souhlasím.

J. Skotnica 1.12.2010 16:50

Tak jsem tady s přestávkami strávil tři hodiny

a mám pocit že mi začíná hrabat. Jak to vážení vydržíte? Vy nemáte doma knihy, hudbu, nebo aspoň ženu a v okolí hospody? Já jich mám v okruhu 300 metrů 28. A do jedné z nich odcházím. Na zdraví!!!

J. Skotnica 1.12.2010 16:57

Re: Tak jsem tady s přestávkami strávil tři hodiny

Oprava 500 metrů

M. Martinovská 1.12.2010 16:59

Re: Tak jsem tady s přestávkami strávil tři hodiny

To dáte! Kupředu! vydržte.

J. Jílek 1.12.2010 17:03

Re: Tak jsem tady s přestávkami strávil tři hodiny

nazpátek to bude klouzat

P. Vandas 1.12.2010 16:46

Státní bankrot?

 Nevím, co máte proti státnímu, či státním bankrotům. Je to vcelku očistná věc. Tento stát i za dob Rakouska, zažil bankrotů několik. Pouze Rakousko si trouflo, nazvat bankrot, bankrotem. Později se to již jmenovalo, peněžní reforma a byla po obsazení Němci, po konci II. sv. války v roce 1953 a v podstatě i v roce 1990. Tak, čeho se bojíte? V podstatě, vždy šlo o zabavení hotovosti z účtů střadatelů a škrtnutí penzí. Zítra nepůjde o nic jiného, stačí se poohlédnout do Uher.

M. Martinovská 1.12.2010 17:01

Státní bankrot?

Díky za uklidňující příspěvek. Nehromaďme na účtu, ale hromaďme poklady... třeba v hrnku, myslím sádlo je dost trvanlivé a je v něm spusta energie.

J. Anděl 1.12.2010 17:15

Re: Státní bankrot?

Už dlouho jsem přesvědčený, že šetřit v ústavech nemá smysl. Skutečně, nevidím v tom nic bezpečného.

Nicméně ještě donedávna to u mě vedlo k celkem bohémskému rozhazovačnému přístupu.

Dobrý příklad toho, že i (možná) správný postřeh může vést ke špatným závěrům.

Nevěděl jsem, kam a jak to střádat. Sádlo je dobrý tip. Jsem sice skoro vegetarián, ale proti tloustnutí nic nemám ;-).

Možná proto teď i zvířata přibývají na váze (viz nedávný článek tady na psu v rubrice věda).

P. Vandas 1.12.2010 17:27

Re: Státní bankrot?

 Jistotou ověřenou historií, je vlastnictví pozemků. Jsou levné, myslím zem. půda v nesmyslných kotárech. Neztrácejí na ceně a při rozumné správě přinášejí drobný užitek. Tu od nájemce pytel brambor, tu pár pytlů obilí, jindy slípku či pár vajec. To Vám žádná banka nedá. Sice nezbohatnete, ale děti budou mít co dědit, Vy můžete čas od času vyrazit do krajiny, sednout si na ten kotár a mít pocit bohatsví i když nemáte zrovna na složenku od ČEZu.Doporučuji.

P. Vandas 1.12.2010 17:19

Re: Státní bankrot?

 Nejsem si jist, zda to hrnek sádla zachrání, avšak mám od rodičů a prarodičů zvyk, mít bednu okovanou, cca 0.5m3, ve které je 30kg mouky, 10kg těstovin 3kg soli, 20kg cukru, 2lahve slivovice, krupice, káva,konzervy , a to pro případ vypuknutí války. Po marném čekání cca 3let, se to obnoví a prošlé potraviny se zkrmí psům a slepicím. Doporučuji! Je vcelku k hov*u, ale ten pocit, že jsem zodpovědná hlava rodiny, mi veškeré hmotné ztráty bohatě nahrazuje.

M. Martinovská 1.12.2010 17:35

Re: Státní bankrot?

Krásná představa té bedny okované. Přijde-li povodeň, stačí naložit na archu a plout. Já asi zůstanu u toho sádla, pan Anděl posunul význam mého spoření sádla směrem k mým jistým tukovým zásobám, tak mám radost, že je na nich i něco pozitivního! Je to rezerva pro dobu zostřené hospodářské krize! A vůbec, za časů pravěku by každej bral jako plus, že jeho žena vypadá, že vydrží celou zimu a měli lepší ideál krásy, mých 80 kg.

P. Vandas 1.12.2010 18:09

Re: Státní bankrot?

 Jen pro vysvětlenou, ta bedna okovaná, nebyla z důvodu obrany před nenechavci, ale rozumná obrana proti myším, kterých je na půdě vždy dost. Jo, pravěk ten rád používám i ve své práci. Je až s podivem, kolik v nás, civilizovaných lidech, zůstalo atavizmů, bezděčných to reliktů pravěku. Například, máme všichni pudově rádi oheň, krb, kamna. Kde jsou kamna, tam je střed všeho bydlení. Ty "ideální" klimatizované místnosti svádějí k atomizaci rodiny. Nebo, je přímo viditelné, že o domě, jako investici a formě, rozhoduje téměř vždy, muž- investor, ale o členění vnitřní dispozice, o interiéru, rozhoduje výhradně žena. Je to atavizmus. Jdi muži , ulov mamuta, ty jsi pánem světa, tam venku, ale v jeskyni, jsem vládkyní já, žena!

J. Anděl 1.12.2010 18:31

Re: Státní bankrot?

Ono i to shromažďování zásob je takový atavismus. U nás doma je to moje žena, která poloprázdnou ledničku vnímá jako zoufale prázdnou, stejně jako skříň s obilím, moukami a luštěninami. A to tam teď máme (kromě zeleniny a tofu) i jednu klobásu!

Já vzhledem k tomu, že pracuji s tzv. zdravou výživou, jsem jídlem natolik obklopený, že ani moc nehromadím (a často zapomínám nosit domů, kovářova kobyla...), ale zato tloustnu... Zdravá výživa není zdravá, pokud se jí sní moc.

Ano, není to moc k tématu, ale bylo to příjemné zvolnění v této hektické podúvodníkové diskuzi, děkuji vám oběma, resp. všem, hezký den (jdu do čajovny na vodní dýmku).

J. Václavíková 1.12.2010 20:22

Re: Státní bankrot?

Pane Vandasi, zaujal mě Váš výraz kotáry, měla jsem dojem, že to je výraz typický pro zdejší kraj, ovšem s těmi brambory je to tu zase horší, v té slínovici se neurodí a neurodí! :-)

P. Vandas 1.12.2010 20:28

Re: Státní bankrot?

Na brambory, musí být Vysočina, ta má tu správnou písčitou půdu s málo kameny. Slínovice je moc mazlavá, ale jistě máte dobrý křen.

P. Vandas 1.12.2010 20:31

Re: Státní bankrot?

A ty kotáry, myslím, že to je rodinný atavizmus ještě z Uher, dědeček z maminčiny strany,se jmenoval Fereš.

J. Václavíková 1.12.2010 21:16

Re: Státní bankrot?

No, tady se říká valašské kotáry.... Křen, přiznám se, nepěstuji, ale myslím, že roste i divoce, zato česneku se celkem daří. A evangelíkům taky, mám mezi nimi dost přátel.

R. John 1.12.2010 16:40

Doleji jsem zaregistroval diskuz o díle Hayeka,

já se Vám pánové divím, že tu "Rakouskou školu", později trochu přepracovanou na "Chicagskou školu"  vůbec otevíráte, když Kajan Vám to vše vysvětlí holou větou a ještě Vás v ní pošle kamsi. Ale teď bez legrace, dovolím si doporučit knihu profesora na Harvardu, R. Pipse "Vlastnictví a svoboda", je to skvělá kniha, která Vás provede teorií práva, obchodního práva a vším co s tím souvisí ve skvělých formulacích a utříděnosti myšlenek.  Jestli bych si dovolil něco doporučit s akcentem na důležitost poznání, je to tato kniha. Proč pracně dolovat v jílu a hlušině diamant, když si můžete vzít rovnou briliant a jen se kochat . 

L. Zlobil 1.12.2010 16:35

Pane Jílku,vy manipulátore ,

dal jsem si na vašem TOP blogu Trololo vyhledat K i k i n u  a hodilo to hezkých 11 kousků,vy teda jedete líp než Holubová ,homoTOPe :-)))

J. Jílek 1.12.2010 16:39

Re: Pane Jílku,vy manipulátore ,

vyřiď si to s čuldou a mě do toho netahej

L. Zlobil 1.12.2010 16:27

Občasník Havelka si to nahmátl !

Autor: J. Havelka Datum: 01.12.2010 16:20A já jsem si pánové tedy nahmátl co?

http://www.maskoule.cz/samovysetreni/

L. Zlobil 1.12.2010 16:32

Re: Občasník Havelka si to nahmátl !

Hlavně to nenahmátněte panu Jílkovi pane Havelka ! :-)))

J. Jílek 1.12.2010 16:27

Proč nemají Machovci šanci?

EU vládnou fašisti … no a co? Budíček! PETR MACH: Jak vystoupit z EU, Hra s Eurem skončila – teď přichází krach – Nigel Farage, Maďarské řešení schodku rozpočtu: znárodní se miliardy úspor na penzi, Petr Mach: Má ČR půjčit Irsku? Ne!

http://www.reformy.cz/zpravy/unie-schvalila-85-miliard-eur-pro-irsko-pomuze-i-cesko/

proč mi takového fašistu připomíná Mach se svou kamarilou?

R. Tesařík 1.12.2010 16:35

Re: Proč nemají Machovci šanci?

jasně  , splácat všechno dohromady, že. Vy jste posedlý , člověče.

J. Jílek 1.12.2010 16:41

Re: Proč nemají Machovci šanci?

splácat všechno dohromady? Nemáte to na jedný stránce pod sebou? Já za to nemůžu, že to víc jak 4 odstavce neveme, imbecile, proto tam máte link

V. Skalová 1.12.2010 16:36

Re: Proč nemají Machovci šanci?

Ukazujete jen svou nevzdělanost.

J. Jílek 1.12.2010 16:43

Re: Proč nemají Machovci šanci?

já, snad Svobodní, co takové názory šíří

J. Jílek 1.12.2010 17:19

Re: Proč nemají Machovci šanci?

ale máte recht, nejsem z Farmy pí Varadinkové...

M. Varadinková 1.12.2010 16:38

Re: Proč nemají Machovci šanci?

Mach přece neorganizuje fašistické demonstrace , které brání demokraticky zvolenému zastupitelstvu v jednání. To vy, havloidi, máte fašistické sklony. Uctívaný vůdce Havel, dosazené "osobnosti" místo lidí demokraticky zvolených, a řvoucí bojůvky v ulicích - to jste přesně vy, havlodi. Už jste to předvedli několikrát. Mach naopak nechce nic mít s tzv. euronácky, ke kterým patří všichni eurohujeři včetně Vás.

Radši mi prozraďte, pane Jílku, tu svoji konspirační teoriii. Čemu říkáte Sarajevo II ?