15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

Stalo se nemyslitelné

Koho by napadlo v roce 1990, že komunisté nejenže nebudou v roce 2018 zrušeni, ale budou si diktovat podmínky při sestavení vlády. Navíc si je budou diktovat po největší prohře ve své historii, kdy se ukázalo, že už za nimi jdou opravdu jen ti skalní. Navíc že ty podmínky se budou týkat naší bezpečnosti, našich aliančních závazků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hájková 18.5.2018 10:28

Re: ...aby se na Hrad dostal nepříčetný jedinec...

Především jde o toto! Pan prezident KISKA - si uvědomil, že více bude moci změnit Slovensko - když založi politickou stranu

https://domov.sme.sk/c/20828606/v-smere-ocakavaju-ze-kiska-zalozi-stranu-v-sas-tomu-neveria-ale-v-ich-strane-je-vitany.html

Držím mu palce ať se zadaří!!!!!

R. Neveselý 18.5.2018 10:32

DI DOPRDELE DEBILE (c) neznámý autor

a zemanoidní babišoide. Jste individuum prozodoické!

P. Boublíková 18.5.2018 10:58

Re: ...aby se na Hrad dostal nepříčetný jedinec...

Navrhuji paní Hájkovou, ta je velmi slušná.

F. Šimek 18.5.2018 11:00

Re: ...aby se na Hrad dostal nepříčetný jedinec...

moc hezký......:-)

V. Hájková 18.5.2018 11:18

Re: ...aby se na Hrad dostal nepříčetný jedinec...

Patrně nanynko nedá pokoj s tím rytím že? Ale poslužte si - jste mně zcela ukradená!

R. Tesařík 18.5.2018 11:21

Re: ...aby se na Hrad dostal nepříčetný jedinec...

nanynko? Hezké oslovení...

J. Vobr 18.5.2018 11:20

HÁJKOVÁ JE NENAHRADITELNÁ !!!

!!!

R. Tesařík 18.5.2018 11:19

Re: ...aby se na Hrad dostal nepříčetný jedinec...

Jak někdo vyhlašuje něco za něco slušného, jsem hned ve střehu.

J. Anděl 18.5.2018 13:26

Re: ...aby se na Hrad dostal nepříčetný jedinec...

Přesně. Snadno se z toho zrodí aktivita, která v prvním kroce označí ty neslušné a ve druhém je tak či onak zničí.

A člověk si nikdy nemůže být stoprocentně jistý, do které kategorie ho život zavede.

M. Prokop 18.5.2018 11:23

Re: ...aby se na Hrad dostal nepříčetný jedinec...

Stačí trochu myslet před volbami.

J. Matuška 18.5.2018 11:35

Re: ...aby se na Hrad dostal nepříčetný jedinec...

Podle reakcí Ondřeje Neffa, prezident Miloš Zeman není žádnou šedou myškou - pro mnohé vytouženým pouhým kladečem věnců. Funkce prezidenta ČR je funkcí POLITICKOU. Je normální, že lidé mají různé názory. Vyjadřují je někdy způsobem, že se mi zasteskne po "korektní politice"...

J. Anděl 18.5.2018 13:24

Re: ...aby se na Hrad dostal nepříčetný jedinec...

U hnutí takového typu mě vždycky spíš, než nadšení, že konečně budu žít ve slušné zemi, přepadne obava, že zrovna já budu těm, co se tady toho nově chopí, připadat málo slušný...

J. Kozák 18.5.2018 10:06

Čest jejich práci!

Předlistopadové dílo, pocházející z hutě (KGB & STB pod krycím kódem MZ), se pomalu, ale jistě, naplňuje.

V. Hájková 18.5.2018 10:13

Re: Čest jejich práci!

Jak pravdivá byla slova písničkáře DĚDEČKA :

""Pánové a dámy- buďto s NĚMA- zametem- nebo ONI s námi"""

Prostě SAMET BYL MOC SAMETOVÝ-

J. Matuška 18.5.2018 10:02

Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

má už jen jeden povolený /liberální/ obsah? Nechali jsme si pod nosem uskutečnit státní a ústavní převrat, měnící samotné základy naší demokracie? Podle všeho ano. Jenže liberální demokracie je pouze jednou z mnoha demokratických myšlenkových konstrukcí, ne nějakou univerzální, zastřešující, závaznou pro všechny. To by nám to museli nejdřív napsat do ústavy, a tam nic takového dosud není.

Demokracie a liberální demokracie není totéž, stejně jako akt a pietní akt není totéž. Buďme demokracií. Různé politické a myšlenkové směry mají právo hrát na politickém hřišti o svůj úspěch. Ale ŽÁDNÝ Z NICH NEMÁ PRÁVO HŘIŠTĚ VLASTNIT.

https://jakl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=616999

P. Hlosta 18.5.2018 10:08

Re: Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

Inu, je to vlivem neomarxistů, řek bych. Ti prosazují novoty, jako je liberální demokracie, což je určitá forma tolerance netolerovatelného v demokracii. Tímto nastávající rozpad principů demokratického střídání vlád pak umožňuje nastolení právě nedemokratických způsobů ustanovování vlád. Je jen otázka, nakolik je to záměr a nakolik samočinný vývoj.

H. Omar 18.5.2018 10:10

Re: Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

Vy si zvykáte? No ta s tím něco dělejte.

J. Jelínek 18.5.2018 10:12

Re: Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

Pokud považujete adjektivum "liberální" za sprosté slovo pak je to ovšem problém. Demokracie je, má-li být hodna toho označení, liberální už ze své podstaty, všechny ostatní "řízené" či jinak regulované "demokracie vocaď pocaď" jen pro někoho, bych přenechal východním tatarstánům. S těmi demokraciemi bych byl jako pamětník té "vnitrostranické" velmi opatrný.

S. Lazárek 18.5.2018 10:48

Re: Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

Asi může být i jiná, třeba konzervativní, ale aby jí byla, musí některé věci regulovat, protože jinak by byla demokracie v očích konzervativce moc "svobodomyslná". Buď liberálně "žít a nechat žít" bez přívlastku nebo konzervativně "žít a nechat žít, ale....."

V. Čermák 18.5.2018 11:20

Re: Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

Veškeré Dobro musí být v Mezích, jinak se stává Zlem. I Svoboda a Láska... Takže: "žít a nechat žít", Ale....

S. Lazárek 18.5.2018 11:41

Re: Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

Pak se ovšem musí najít někdo, kdo na sebe vezme onen těžký úděl, tedy oddělovat konzervativní zrno od liberálních plev. Takových chytráků, kteří to "umí" bylo, je a vždycky bude za korunu pytlík.

P. Boublíková 18.5.2018 11:52

Re: Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

O tom jsou ale vlastně volby - co už ne, jaké máme mít povinnosti atd.

Například žádná z parlamentních stran nemá v programu, že účast na zdravotním pojištění bude dobrovolná ;^)

S. Lazárek 18.5.2018 11:56

Re: Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

Jistěže ano, volby nejsou o ničem jiném. Někdo volí diktaturu proletariátu a někdo by zase nechtěl účast na zdravotním pojištění vůbec žádnou. Já mám jen trochu problém se slovem "konzervatismus", nevím docela, co si pod tím pojmem mám představit.

P. Boublíková 18.5.2018 12:03

Re: Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

Jistě se najde nějaká odborná definice.

Já so pod tím pojmem představuji především dodržování zvyků a tradic,které se v naší kultuře dlouhodobě osvědčily. Například, že rodinu tvoří 1 táta, 1 máma a nějaké to dítko :-)

S. Lazárek 18.5.2018 12:13

Re: Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

Myslíte třeba románský styl do každé české ulice, pluh tažený koňmi ze stájí Agrofert, či moderní bydlení v Oppidech?

A jedna milenka, aspoň bytostný konzervativec a chlebista Klaus to tak má. Mě neurážejí ani dvě mámy ani dva tátové jako jedni rodiče, proč by měli? Možná je to pro dítě lepší, než mít za tátu heterosexuálního a řádně pokřtěného agresivního alkáče a mámu věčně sjetou heterosexuální fetku někde v hospě za automatem.

Žít a nechat žít......

P. Boublíková 18.5.2018 12:20

Re: Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

Pokrok se nezastaví, tolik k vašemu prvnímu odstavci :-)

Milenka ovšem nepatří do rodiny :-)

A ten zbytek - mě sice také nevadí homorodina a mnohdy je to lepší varianta než jiné, které se pro konkrétní dítě nabízejí, ale konzervativní model to není.

S. Lazárek 18.5.2018 12:40

Re: Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie

Naštěstí nejsou ve společnosti pouze konzervativci, takže nezastaví....:-)

Snad si to myslí i paní Klausová, jinak jsou mi milostné eskapády onoho bytostného konservativce (sledujete to konservativní "es"?....:-) poměrně liberárně u prdele, ale ať si aspoň necintá pentli.

Dítěti je úplně jedno, podle jakého modelu nebude svými rodiči mláceno, to je zase můj postoj.

P. Vaňura 18.5.2018 15:22

O dětské psychologii toho moc nevíte.

Výchova dvojicí homosexuálů je poznamená nadosmrti.

P. Vaňura 18.5.2018 15:20

Už to tahy píši po sté! Dětí k adopci je nedostatek a

není problém umístit dítě do prověřené heterosexuální rodiny. Rodiny, kde je jeden z manželů narkoman či alkoholik se automaticky vylučují.

F. Šimek 18.5.2018 10:01

Furt čekám na nářky včerejší prohry s amíkama

joo-když naši porazili frantíky a rusáky, to bylo slávy ! Tolik hokejových odborníků, nejni ani u nás na rybníku. Dokonce - 383 a Rejžek chtěli vyrazit na václavák. Teť howno-howno.....:-((((((