18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Sobotkova vláda skončila

Jak to ani jinak být nemohlo, Sobotkova vláda schválila svoji demisi, a bude tedy nadále fungovat jako vláda v demisi. Dokument pak nechala poslat na Hrad. Normálně tedy by premiér měl dokument předat prezidentovi osobně, avšak dnešní doba normálním postupům nepřeje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 30.11.2017 21:15

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

Proč by se Su Tij měla zahalovat?

O. Uživatel 30.11.2017 21:21

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 30.11.2017 21:27

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

Ale proč? Copak je papež Franta mohamedán?

O. Uživatel 30.11.2017 21:33

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 30.11.2017 21:42

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

Já ty katolické zvyklosti moc neznám, asi nejsou tak populární jako mohamedánské.

R. Brzák 30.11.2017 20:30

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

Já jsem byl považován za Rusa, dokonce za "Moskviče" - když jsem na Krymu pa rusky razgavárival s místními mládenci - vypadali trošku míň slovansky (asi potomci Tatarů) a když jsem jim vysvětlil, že jsem iz Čechoslovákii, bylo to v pohodě (rok cca 87).

J. Schořík 30.11.2017 20:34

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

To ám asi chtěli původně dát po držce :). To je pak kdekdo za kdekoho :)).

R. Brzák 30.11.2017 20:47

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

No, já jsem nijak nebezpečně nevypadal - vyšší než oni, ale hubeňour (ti kluci tam to byl samý sporý gymnasta vojenského střihu, já vlasáč adolescent...), jen jsem vypadal cize... Ale je fakt, že v tom týdnu tam proběhl regulérní pogrom, kdy se naháněli s noži po mořském břehu i malém městečku, kde jsme bydleli...pravidelný (každoroční či památeční) pogrom na Moskviče, protože pár let předtím v ten čas tam nějací kluci z Moskvy pobodali místního...

O. Uživatel 30.11.2017 20:42

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 30.11.2017 20:51

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

Za Krym položilo tolik Rusů život v tolika válkách, že žádat vydání Krymu Rusy je stejné, jako chtít po Američanech vydání Pearl Harboru Japoncům. :-):-):-):-)

O. Uživatel 30.11.2017 20:54

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 30.11.2017 21:00

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

Všechny ty válečné i jiné dokumenty sleduji pilně a s velkým zájmem. :-):-):-)

M. Prokop 30.11.2017 22:02

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

No já Ti nevím, ale co je to vlastně to "vydání"? A komu? Mezi těmi položivšími život nebyli třeba Ukrajinci?

R. Brzák 30.11.2017 20:53

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

to já netvrdím - to městečko bylGurzuf a skutečně jsem tam byl jak pěst na oko (a to mám hnědé vlasy), protože slovanských tipů tam mnoho nebylo...bydleli jsme u Tatarky Aly a její šestnáctiletá dcerka byla kus...

O historii Krymu vím dost - Tataři taky nejsou původní (to byli Kolchiďané a později Řekové, po nich Byzantinci a pak teprve Rusové jakožto spojenci i konkurenti Byzance, pak to ovládli Tataři, kteří ale najížděli do té oblasti jako kočovníci a lovci otroků již za Byzance) i když tam možná vydrželi nejdýl (krom Rusů, kteří tam žijí od dob Kyjevské Rusi, jednou jako vládci, jindy jako otroci...

J. Václavíková 30.11.2017 19:59

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

A už se zase roztahují i u nás:

Na záznamu Rusové vykřikují, že Krym je jejich, Rusko je síla, a když bude potřeba, zjedná si pořádek i v Česku.

https://www.reflex.cz/clanek/video/83519/rusove-na-staromestskem-namesti-kriceli-krym-je-nas-rozzlobila-je-akce-na-podporu-ukrajiny.html

R. Brzák 30.11.2017 20:27

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

Dokud je to v rámci svobody slova, tak s nimi nemám problém. Pokud by někoho napadli (za což nepovažuji jejich snahu zabránit natáčení na telefon), pak je třeba jim dát přes perka.

M. Kolář 30.11.2017 20:48

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

Podpora ruské agrese proti Ukrajině má podobné základní parametry jako podpora čs. komunistů bolševické státní moci již v meziválečném období nebo podpora mnoha českých Němců nacistického režimu v příslušném období.. Podpora dnešnímu Putinovu Rusku a jeho militarismu je nové kolo útoků a pokusů rozvrátit demokratické uspořádání naší země a podkopat státní suverenitu ČR. Okupace Krymu začala obazením veřejných budov včetně těchparlamentních ruskými vojsky. Kdo toto podporuje, připravuje zradu ČR.. Pokud jde o české komunisty,byla jenom otázka času než vyjeví svou fašistickou podstatu. Taktéž ostatní skupiny.. Nejlepší pro všechny by byla migrace těchto lidí do Ruska, do té říše, po které vždy toužili ..

M. Prokop 30.11.2017 21:12

Re: Lavrov: otázka Krymu je vyřešena jednou provždy

Nejen Rusofobové - viděl jste někdy nějakého?

Hlavně realisté by neměli brát vážně postup okupace, potom referendum. Slušně se referendem začíná a potom buďto není okupace, ale vypořádání záležitostí, nebo taky žádná změna.

P. Vandas 30.11.2017 19:38

Zdá se, že USA jsou v Pacifiku v podobné situaci, jako

... před Pearl Harborem.

V. Hájková 30.11.2017 20:05

Re: Zdá se, že USA jsou v Pacifiku v podobné situaci, jako

Zdá se, že vám poslední dobou totálně haraší ve věži :-)))))))))))))))))

R. Neveselý 30.11.2017 20:13

Re: Zdá se, že USA jsou v Pacifiku v podobné situaci, jako

Umíte péct buchty?

L. Němec 30.11.2017 19:10

Aston to vodbejvá

Po sedmý hodině večerní a zatim jenom 600 příspěvků. Jestli to nebude tim, že ten úvodník Aston někdy vodbejvá a nenahodí širokou paletu námětů :o)))

P. Bolec 30.11.2017 18:56

Rys zase klečí na hrachu !

Bublina s neoprávněně obdělávanými pozemky a čerpání dotací, hezky vybouchla ! A tak je to tady se vším. Kroupa by se měl omluvit.

V. Kotas 30.11.2017 19:04

Re: Rys zase klečí na hrachu !

Vono toho bude víc, co bude vytahováno na Babiše a takto to nakonec dopadne.

J. Schořík 30.11.2017 20:12

Re: Rys zase klečí na hrachu !

Rozhodně. A když se tomu dá dost času, tak už se ani nebude nic vytahovat. To je velká výhoda.

D. Švik 30.11.2017 18:46

Nejlepší vláda

je žádná vláda :-). Takto bych parafrázoval ze včerejšího rozhovoru prezidenta Klause. Na otázku, jak vidí sestavování vlády opáčil, že bezvládí by se nijak neděsil a jako pravý liberál by ocenil, co nejdelší čas bez vlády, které jen ztrpčují lidem (a trhu) život. :-) Moudrý muž.

O. Uživatel 30.11.2017 18:48

Uživatel požádal o vymazání
D. Švik 30.11.2017 18:50

Re: Nejlepší vláda

Ano to je.

O. Uživatel 30.11.2017 18:51

Uživatel požádal o vymazání
I. Semrád 30.11.2017 19:02

Re: Nejlepší vláda

:-) To jsme na tom, Aleši, podobně.