18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Sobotka u kormidla průmyslu

Prezident Zeman přijal Sobotkovo odvolání ministra průmyslu Jana Mládka, avšak marně jsme čekali, koho Sobotka navrhne, aby kormidlo ovládal do konce volebního období. Žádné jméno oficiálně zveřejněno nebylo, Sobotka si chce vše rozmyslet a jméno budeme znát až po sjezdu sociální demokracie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. John 24.2.2017 13:01

Jinde není většinou CHKO ...

... nebo Národní park.. a tam se pílí fest... většinou jen kulatina, protože pořádný strom nevidět... ale co, na dřevotřísku a na papír to stačí... ne ?..

R. Sorge 24.2.2017 13:06

Re: Jinde není většinou CHKO ...

Nevím jak se Národním parku pílí fest, na Šumavě se mi líbilo, když tam byla CHKO. S Národními parky se pojí rozsáhlá demagogie.

R. John 24.2.2017 13:13

Jinde se pílí fest...

... a v čem ta demagogie spočívá ?.. ohledně té bezzásahovosti ?.. Víte co slovo "bezzásahovost " znamená ?..

R. Sorge 24.2.2017 13:18

Re: Jinde se pílí fest...

Demagogii tady předvádíte např. Vy - jak se stromy popílí a zašmelí. Nic takového není pravda a dříve tam bylo CHKO, která má také svá pravidla a také se nic nezašmelilo.

R. John 24.2.2017 13:25

Aha...

.."Lesy ČR"...což jsou z části ukradené lesy, aby bylo jasno, přispěly kolika miliardami do státního rozpočtu ?... nóó?..

R. Sorge 24.2.2017 13:33

Re: Aha...

Nevím a ani mne to nezajímá. Zajímá mne, abych mohl volně chodit do přírody, takže ekoteroristy, vjedce a umjelce považuji za umanuté škůdce.

R. John 24.2.2017 13:39

Já už se moc tedy necejtím....

...ale klidně vás protáhnu prvníma zonama... nebojte, nikdo nás nechytí... ale myslím, že byste v té dvočině po dopoledni zdechnul... vy "přírodo"...

R. Sorge 24.2.2017 13:45

Re: Já už se moc tedy necejtím....

Zajímavý názor.

Takže běžní občané by nám všechno podpílili a zašmelili a pokud ne, tak by v "divočině" během dopoledne zdechli.

Naštěstí máme Vás a podobné umjelce.

R. John 24.2.2017 13:54

Vy toužíte chodit po Šumavě všude...

... já ne... to mám částečně za sebou a není zas tak o co stát.. hned po devadesátým... tak vím, o čem mluvím.. místy neprojdete a na slatě rovnou zapomeňte.. to je opravdu održkojdní.. vy malej toulale...

R. Sorge 24.2.2017 13:58

Re: Vy toužíte chodit po Šumavě všude...

Nejen na Šumavě jsem byl s partou kamarádů bivakovat, ale to tam bylo CHKO.

A kolik myslite, že by takovej běžnej občan mohl stihnout podpílit a zašmelit m3 dřeva, než by po právu zdechnul ?

R. John 24.2.2017 14:11

Vy nic pílit nebudete...

... jiní budou pílit a šmelit... vy budete jen čumět, jak tele na nový vrata...

R. Sorge 24.2.2017 15:25

Re: Vy nic pílit nebudete...

To teda čumím, ale na Vás ...

V. Novák 24.2.2017 18:21

Re: Jinde se pílí fest...

Jo - nechat všechno sežrat kůrovcem a tvářit se, ža na holinách vyroste i něco jiného než zase smrky, které tam nechali vysadit Schwarzenbergové po té kalamitě, co o ní psal Klostermann.

A. Trick 24.2.2017 13:03

Re: Jak se o něj starali ?

Lesy jsou vlivem "ekoterorismu" na tom mnohem lépe. Zvláště na Moravě když Olomoucké arcibiskupství posílá denně dva vlaky kulatina via Cheb na západ.

Kontrolní otázka: Kolik procent lesů v Kotlince jsou bezzásahové zóny?

R. Sorge 24.2.2017 13:11

Re: Jak se o něj starali ?

K čemu potřebujete bezzásahové zóny ?

Různých menších přírodních rezervací je vcelku dost.

R. John 24.2.2017 13:20

A co nějaká ta mez. smlouva ?...

.. k níž jsme se hrdě přihlásili ?...dobrovolně podotýkám.

R. Sorge 24.2.2017 13:35

Re: A co nějaká ta mez. smlouva ?...

Nevím k jaké mez. smlouvě jsme se hrdě přihlásili. Pokud je záminkou pro škůdce přírody (aktivisti, vjedci a umjelci), tak to byla hrubá chyba.

A. Trick 24.2.2017 14:20

Re: Jak se o něj starali ?

K čemu potřebujete všechno zabetonovat a zaasfaltovat?

Tak kolik procent?

R. Sorge 24.2.2017 15:30

Re: Jak se o něj starali ?

zabetonovat a zaasfaltovat ... zase demagogie.

Procenta neznám a nezajímají mne.

Menší přírodní rezervace považuji za mnohem lepší a účelnější.

J. Franke 24.2.2017 13:07

Re: Jak se o něj starali ?

Znám to tam a věř mi, že mi nejde o smrky z náletu, které se někde uchytí. A nedělej, prosím, ze mě vola s tím zaléváním atd. Já Tě taky nebudu školit o tom, co je to hospodářský les a starost o něj od vysazení po těžbu. Nicméně jsi mi neodpověděl, co se smrky, které někdo před 80 a více léty vysadil, aby je pak příští generace mohly porazit a dřevo zpeněžit.

Dělal to snad jako charitu? Taky to něco stálo...

R. John 24.2.2017 13:36

Ach jo... tak znovu...

... bezzásahovost..víš co to znamená ?.. na zanedbatelných pár % z celku...to asi nebude ten hlavní problém.. viď ?

J. Franke 24.2.2017 13:42

Re: Ach jo... tak znovu...

No, chtěli by to na 50% NP Šumava... To je zanedbatelné procento z celku. To jo...

R. John 24.2.2017 14:02

Šumava je 100% lesů ?

.. tak to máš v tom případě pravdu... promiň, byl jsem zaslepen a oblouzen škůdci ekology a jinou pěkně protřelou havětí... co chce jen škodit .. jakej sem to byl ale vůl.. a neviděl to pěkně po ekonomicku a prognosticku.. ale já se přeškolím..

K. Varda 24.2.2017 15:39

Re: Šumava je 100% lesů ?

Ty jsi nebyl vůl, ty jím jseš pořád.Připadá mi že myslíš jako kůrovec.

A. Trick 24.2.2017 12:53

Re: Dokud "ekoteroristé neexistovali

Byly vysázeny smrky z Kanady, ale ty jsou nyní napadány jakousi houbou. Na některých místech vyrostly ze semen smrky nové, jaksi "samovolně" a těm se daří.

R. Sorge 24.2.2017 13:01

Re: Dokud "ekoteroristé neexistovali

No vidíte a moc to nestálo ...

Ale pokud se vzpomínám, tak se stromy ani zdaleka nestihly vytěžit, takže škoda stejná jako na Šumavě. Už jsem tam tedy dlouho nebyl, svého času tam rostlo hodně bříz.

A. Trick 24.2.2017 13:04

Re: Dokud "ekoteroristé neexistovali

Na Šumavě to také moc stát nebude.

R. Sorge 24.2.2017 13:08

Re: Dokud "ekoteroristé neexistovali

Myslel jsem to ironicky, podle mne by bylo lepší, kdyby tam byla CHKO a o lesy se starali profesionální lesníci.

R. John 24.2.2017 12:28

Jóó.. to byly časy....

... Vltava ve Větřním... nebo Lužnice pod Silonem Planá nad Lužnicí.... krásné to bylo... nebo Fláje, jakou krásnou fialovo- modrou barvu v zimě měly...

R. Sorge 24.2.2017 12:30

Re: Jóó.. to byly časy....

A ekoteroristi v SSM a hnutí Brontosaurus proti tomu bojovali na barikádách do posledního muže ...