Diskuse
Sněmovna pod tlakem
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P. Fiala
Technologie a lidé
K první části textu:
Žádná FotoVoltaika, či snad elektřina z FotoVoltaiky nemůže jednat či dokonce zdražovat elektřinu či dělat tunely.
Pod tlakem, by hlavně měli být ministři, kteří dali návrh na dotace pro FV do poslanecké sněmovny. Pak poslanci co to schválili a pak senátoři co to schválili.
O FotoVoltaice ve světě či EU (ČR)viz:
M. Komárek
Tak v emerice to mají s gumami
tak, že je to sice nepovinné, ale bylo mi řečeno že je to "strongly recommended". Tak si to nějak přeberte. Jinak musím říct, že ty řeči o problémech s posunem času nejsou jen laciné kecy, jak jsem si vždycky myslel. Já ráno vstanu, nasnídám se a hne mám odpoledne a pak neskutečně dlouhý večer. Už jsem tu 4 dny a nejsem schopen to srovnat ...
Jinak Američani mě překvapili tím, že mě v ničem nepřekvapili. Jsou opravdu takoví, jak se o nich povídá. Myslel jsem si, že to není možné, ale je to tak :-)
F. Ryzý
Astone
Za prvé - to že jste napsal román Tma ještě neznamená, že věci rozumíte, to že někdo ze státního molochu ČEPS řekl, že hrozí blackouty ještě neznamená, že je to pravda.
Za druhé - stát, který zákonem naslibuje investorům hory doly (nejde tady vůbec o to, jestli to bylo dobře nebo špatně, stalo se) a potom, až se mu to hodí do populistického krámu, napaří RETROSPEKTIVNĚ daň, se tímto jednoznačně zařazuje do společnosti států, jimž se přezdívá banánové republiky (odhodlané bojovníky proti fotovoltaice upozorňuji, že žádnou elektrárnu nevlastním a mohou si tudíž ušetřit svoje výpady - tady nejde o fotovoltaiku, tady jde o PRINCIP. Za stejné legislativní svinstvo považuji snížení státní podpory stavebního spoření u EXISTUJÍCÍCH SMLUV). Navíc argumenty o zabránění růstu ceny elekrřiny jsou NEHORÁZNÉ LŽI.
Za třeti - dle Vaší logiky v odstavci o zimních pneumatikách by bylo možné zakázat či přikázat prakticky cokoliv. Například si představte, že by Vás někdo "přinutil" ke spoření tak, že by zakázal prodej běžných žárovek s argumentací, že většinu spotřebované energie nepřemění na světlo, ale na teplo. Nebo že by se to mohlo stát ???
K. Janyška
Až na to, že oni extrémisté jsou levicoví ! Pravicový extrémista je osamělec na poušti ! Dzp.
M. Martinovská
Moje reakce na Hájka
Čím déle času trávím na různých diskuzích, pozoruju na sobě sklon k větší a větší stručnosti - jak vždycky psával pan Šimurda blahé paměti - měl takové krátké příspěvky: "Trotl" "Blb!" "Blbec!" a jiné ještě jadrnější, kterážto vzpomínka mně dává naději, že byl ten starý pán vybanován jen na LN, ne na tom našem krásném světě. Zatím to takhle nikdy nenapíšu, uklidním se po chvíli, ale je to moje první reakce, a je to otázka času, kdy to začnu psát... A pak ven... Znáte ten pocit, že někde jsou všechny argumenty marné?.
J. Franke
Kdo to ještě neví,
ať jukne sem, kdo a jak hlasoval pro ony "obnovitelné" zdroje:
M. Martinovská
Re: chybí mě zde pan
Milá paní Hájková, občas už podléhám paranoidním představám, jak tu někdo chvíli chybí, mám strach, že je vyloučen, ono není divu... já myslím, že kdyby pan Sedláček byl vyloučen, tak by napsal na http://kmotrdrobek.jex.cz/menu/odehnani-forum , a to zatím nenapsal. Pan Komárek má asi v Americe jiný radosti.
Odehnaní Fórum
t. kocarek
saskarna
Mily Astone,
bydlim ve vzdalane svobodne civilizovane zemi a problemy se zimnim pneu,lekarnice a nahradnich zarovkach pridavam k dobru kdyz u nas v baru zabava zacne upadat
K. Janyška
....Právník Jan Kalvoda, někdejší politický předák a ministr spravedlnosti, v posledním Respektu zveřejnil zajímavou úvahu o trestní odpovědnosti poslanců schvalujících zákony, které mají škodlivý dopad na obyvatelstvo. ...
Tohle je nejděsivější sdělení Astona dnes ! Něco takového a je po demokracii úplně, přestože ona má sama o sobě jednu dramatickou chybu ! Většinové hlasování bez institucionalizované korekce soukromým právem ! To, co navrhuje Kalvoda, by však vedlo k socialismu přímou cestou ! Dzp.
M. Prokop
Re: ....Právník Jan Kalvoda, někdejší politický předák a ministr spravedlnosti, v posledním Respektu zveřejnil zajímavou úvahu o trestní odpovědnosti poslanců schvalujících zákony, které mají škodlivý dopad na obyvatelstvo. ...
Kalvoda se bojí myší.
:-P
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz
