29.6.2024 | Svátek má Petr, Pavel


Diskuse k článku

Smutný úděl Kassandry

Máme svátek a kdo by četl nějaké úvodníky… Tak si tady aspoň postesknu. Psal mi onehdy doposud věrný čtenář, jak je mu ze mě smutno, že se obouvám do Spolu a nepíšu o tom, jak Babiš zdevastoval národ. Což má pravdu, opravdu nepíšu, že Babiš devastoval národ, a do Spolu se vskutku obouvám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kučera 5.7.2021 7:56

Pořád nevím , co tak strašného A.-P. udělala. (Kromě toho, že je nadprůměrně chytrá a zkároveň i hezká.)

M. Moravcová 5.7.2021 7:58

Chytrá? To si děláte legraci.

V. Zadák 5.7.2021 8:01

Absolvování jakéhosi kecacího oboru na VŠ nesvědčí i ničem. Takových "absolventů je hafo.

P. Kmoníček 5.7.2021 8:07

A proč ?

A. Dudík 5.7.2021 7:43

OMLOUVÁM SE Z DOPOLEDNÍ DISKUSE ... z důvodu prohlídky Lichtenštejnského paláce na Kampě !!!

Vyvenčíme Oldu a vyrážíme ... jen doufám, že nedorazí autobusy vesničanů ;-D;-D;-D

A. Dudík 5.7.2021 7:45

Posedíme taky na Lavičce V.Havla na Maltézském náměstí !!!;-D;-D;-D

P. Kučera 5.7.2021 7:34

Absence scénáře MCHpD. A co SPD?

Milion chvilek vyzýval ke spojení proti Babišovi a ústy svého předsedy tvrdil, že sami do voleb nepůjdou, jejich úkolem že je mobilizace proti nepravostem a střetu zájmů, ať už jsou postižitelné zákonem nebo ne - a odvolával se na morálku. Dostali tím na Václavák a na Letnou statisíce lidí, fajn.

Ale co se nestalo. Předseda Minář místo aby pokračoval ke slučování opozice, tak když k němu začalo docházet, rozhodl se jít sám do politiky, tedy pozici naopak tříštit. B. Roll dál pokračuje v původní politice MCH, ale už se jen opakuje, jeho mítinky se zasekly jako hra, která stále ochotnicky opakuje už okoukané první dějství. Škoda.

Teď vidíme (snad věcné) útoky na dva opoziční bloky, ale co se děje v reálu? Okamura v tichosti zdvojnásobil svoje preference. Tento hochštapler a polirický podnikatel, sázející na strašení společnosti (a nabízení jednoduchých řešení proti neexistujícím problémům), předevčírem vystoupil v médiích (jediný bez roušky) s opravdu zásadní myšlenkou: je zapotřebí všechna covidová omezení ihned zrušit, jinak se na podzim dočkáme další vlny a lockdownu. Inu,"logika" hodná budoucího vůdce národa, není-liž prava.

Takže všichni hrr tu na Adamovou-Pekarovou, tu na Bartoše, asi největší aktuální "nebezpečí". Nic lepšího si Okamura nemůže přát. Zatím si jezdí pobesedovat do Lán a naslouchá ruskému poradci ve svém nejužším stranickém kroužku. Preference mu rostou.

Dobrý den.

V. Mokrý 5.7.2021 7:37

Což je svým způsobem dobře.

F. De Winter 5.7.2021 7:43

Okamura bez roušky má můj hlas. Nejen proto, že je třeba ukončit tu covid komedii, což nikdo jiný nenabízí. [>-]

J. Fridrich 5.7.2021 6:49

" Francie a kolonie: obtížné usmiřování. Ještě před pádem Berlínské zdi se ve Francii učilo, že jejich země sice využívala přírodního bohatství v Africe, ale také tam přinášela vzdělanost, moderní infrastrukturu a nové technologie. Dnes už kvůli „politické korektnosti“ není vhodné připomínat ani skutečnost, že otroctví v Africe zavedli muslimští Arabové nebo že se obchodu s otroky aktivně účastnily i některé černošské kmeny. To samozřejmě neomlouvá excesy, na nichž se později mnohé západní země podílely." -

A není to pravda, vážení..? Kdo zná relevantní historii, tak ví a zná KLADY a ZÁPORY koloniální éry, kdy nejvyspělejší země Evropy skvělými objevnými cestami poznávaly do té doby neznámé oblasti Světa - tedy Afriku, obě Ameriky, Asii a Austrálii a nepřinášeli tam žijícím domorodcům jen věci zlé.. Stavěli také silnice, železnice, města a zaváděli zemědělskou vyspělejší výrobu potravin a jejich zpracování. Také kultivovali ty mnohdy zaostalé divochy u nich doma, ale i ve svých zemích v Evropě.. Samozřejmě těžili na jejich území suroviny, ale zaměstnávali při jejich těžbě také domorodce. Z Alžírska když za generála de Gaulle odešli, tak Alžířané jásali - a po pár létech je potichu prosili o návrat francouzských inženýrů-odborníků zpět. Ono jim to nešlo udržet ty jejich technologie v zemi za Francouzů zavedené..

P. Spáčil 5.7.2021 7:03

Tak v Českých knížetstvích v 10. století obchod s otroky také úspěšně kvetl. :-P

P. Kučera 5.7.2021 7:39

Ano, stála na tom prosperita Velké Moravy. Vzomene to někdo dnes na Velehradě?

A. Dudík 5.7.2021 7:26

FRIDRICH - DOBŘE NAPSÁNO !!!

Ještě více se to týká V.Británie ... Britové zanechali jazyk,kulturu, školství atd.,atd.

A co nám zanechali Rusové, resp. CCCP ???

;-O;-OR^

V. Mokrý 5.7.2021 7:38

A nyní Brusel/EU ?

P. Kučera 5.7.2021 7:43

Co Brusel? Volný pohyb myšlenek, kapitálu, zboží, lidí. A jistou záruku přežití demokracie i v krizových časech. U nás ale hlavně nataženou ruku, ztrátu paměti, nadávání na nové poměry - a místo aktivní politiky jen neplodné kritizování.

P. Spáčil 5.7.2021 6:37

No, Astone, za tu Pekari, to bude řevu. ;-D

V. Mokrý 5.7.2021 6:26

Astone ano, každý kdo přijde, bude volit podle dosavadních zkušeností se stranami, sympatií k nim a jejich jednotlivým politikům.

Nejdůležitější je, aby přišlo co nejvíce voličů - přes 80%.

I. Pávek 5.7.2021 6:51

Napište tady pane Kotazi - čo si predstavujetě pod pojmom volič a kolik percent v těch 80 % voličů asi skutečně bude?

V. Mokrý 5.7.2021 7:19

volič = člověk který přijde volit

I. Pávek 5.7.2021 7:23

;-D

A. Dudík 5.7.2021 7:29

PÁVEK, po žních půjdete ... jinak to nevidím !!! ;-D;-D;-D

J. Fridrich 5.7.2021 6:05

" Problém, kterého se bojí i Si Ťin-pching. Stát bohatne, chudí dál chudnou.

Sám Si Ťin-pching si je vědom toho, že jeho země má problémy rozměrů, které by potenciálně mohly ohrozit celou komunistickou stranu a stabilitu země - zatímco bohatým jmění narůstá, chudí Číňané mají do kapes čím dál hlouběji. Rozsah problému naznačuje přinejmenším květnový výrok premiéra Li Kche-čchianga - dle něj 600 milionů občanů vydělává jen asi 1000 jüanů měsíčně." -

Pro naše číňanomilky - jeden Juan je nyní 3,34 Kč. Tedy téměř 1/2 obyvatel komunistické - lidové Číny vydělává 3 340 Kč za jeden měsíc.. Není to málo na tak " úspěšnou " zemi..?

R. Nešpůrek 5.7.2021 6:24

Si Ťin-pching se bojí nerovnoměrného rozdělování bohatství v Číně a celý svět se bojí Číny ...:-)

J. Fridrich 5.7.2021 7:07

Ano, je to tak. Stejné je to s Ruskem. Ty dvě diktatury jsou na tom stejně - mají chudé občany a velké RAKETOJADERNÉ cíle v ovládnutí Svobodného Světa. Platí o nich Reaganovo - že jsou to Říše Zla..

V. Novák 5.7.2021 7:19

Zatímco "nediktatury" své chudé nemají vůbec, že...

Není snad podstatou kapitalismu a tržního hospodářství, že generuje rozdíly v bohatství a ty rozdíly zpětně motivují ty nebohaté, aby se snažili bohatými se stát?

Srovnávání příjmu v absolutních číslech je vhodné leda pro demagogy, když se nesrovnává cenová hladina. A to od nezbytností ke zbytnostem.

I. Kellner 5.7.2021 7:23

Neberme dětem jejich hračky.

J. Fridrich 5.7.2021 7:24

Ono být chudý - a chudý je v různých zemích různé.. Být " chudý " v Norsku, Dánsku, Švýcarsku je jiné, než být chudý v Rusku, Číně a třeba v Indii, Pákistánu, Bangladéši...

J. Hejna 5.7.2021 7:29

Nejhůře jsou na tom, pane Fridrichu, chudí duchem.

J. Fridrich 5.7.2021 7:44

S tím souhlasím, pane Hejna.

F. De Winter 5.7.2021 7:38

Jistě, být bezdomovcem bydlícím ve stanu na ulici v Los Angeles je velký rozdíl oproti jiným zemím, že? To je jistě bohatší bezdomovec, už jen tím, že se může válet na americkém chodníku.