3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

Smíšené pocity

Bylo by divné, kdyby autor science fiction příběhů nesledoval poslední události. Je tedy samozřejmé, že mi neunikl patnáctiminutový výlet Jeff Bezose, jeho bráchy plus dvou dalších, seniorky a juniora, na hranici vesmíru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Machala 22.7.2021 1:15

Já bych to chápal tak, že kdo nekáže ostatním vodu uhlíkového šílení, může létat a je to v souladu s tím, co hlásá. Zatímco když Bezos hlásá progresivismus a "vodu" pro jiné, nemůže přitom pít "víno" a být v souladu s tím, co hlásá. Jde jen o ten rozpor u Bezose, který u Astona nevidím.

J. Anděl 22.7.2021 6:27

Ano.

Aston létá a při tom (nahlas) přemýšlí o tom, jestli to dává smysl.

Někdo jiný vykládá, že to nedává smysl, vymýšlí a pracuje na omezeních pro ostatní, a při tom (a někdy dokonce přímo kvůli tomu) létá.

To jsou těžko srovnatelné věci.

J. Pokoutný 22.7.2021 7:39

R^

I. Polák 22.7.2021 6:27

R^R^R^

J. Anděl 22.7.2021 6:45

Někdy se člověk může vrátit z dovolené, přečíst si o výletu na hranici vesmíru a zamyslet se, jestli to takhle opravdu dává dlouhodobě smysl. Aniž by tím musel začít fandit různým ambiciózním plánům na budoucí pětiletky. A nemusí to být fanoušek/autor sci-fi, ale u takového je to pochopitelné.

Na tohle narážím i v jiných oblastech, nejčastěji u mezilidských vztahů, vztahů mužů a žen, rasových otázek, témat kolem orientace či identity atp. Nebudu se rozepisovat, ale vidím kolem sebe tu a tam určité chování, které mi není sympatické, připadá mi machistické, diskriminační, urážlivé (po staru řečeno ne-gentlemanské) atd. A jsem rád, že vidím, že přirozeně postupně ustupuje, ale zároveň vidím, že ještě není pryč a nedomnívám se, že je s ohledem na podstatu člověka možné, aby z lidské civilizace zcela zmizelo. Naopak při nějaké civilizační krizi se může snadno zase vrátit, protože má nějakou - zřejmě sebezáchovnou - funkci.

Zároveň (a proto) mě ale nesmírně odpuzuje left woke agenda pro její agresivitu, pro její tupost, pro její byrokratickou nadutost (kvóty na cokoliv), pro její nadržování imaginárním skupinám bez ohledu na dopad na konkrétní jednotlivé lidi. Pro její schopnost vytvářet příkopy a konflikty mezi lidmi. Pro její nenasytnost a nulové pochopení, nulovou toleranci. Atd.

J. Sinnreich 22.7.2021 0:38

Cela akce byla odsouzena radikalnim levicovym kridlem Dem strany (Alexanddria Ocasi0-Cortez, AOC), jako milionarska zabava, ktera je zapacena utrpenim a penezi vykoristovanych zamestnancu firmy Amazon. Ve ktere by se mela predevsim zavest odborova organizace, nebo ji rovnou znarodnit.

J. Jurax 22.7.2021 1:36

Ano!

Na rozmařilé boháče musí dopadnout tvrdá pěst dělnické třídy! Tak je to spravne a tak to ma byť! Slýchal jsem to až do svých čtyřiceti let, jsa ročník 49.

Ale že to dnes bude v USA skrze Demokratickou stranu, to by mne tedy nenapadlo ... 8-o

E. Novotny 22.7.2021 2:01

Jo ale oba jste cynicti vic nez je zdravo.

J. Pankovic 22.7.2021 5:11

je lepśi byt starym cynikem neź mladym hlupàkem ;-)

V. Novák 22.7.2021 7:18

Jakožto starý cynik si dovolím o tom pochybovat...:-/

V. Mokrý 22.7.2021 5:14

Klidně ať si lítaj dosytosti.

Když zároveň budou nadále moci fungovat klasické motory v autech, bez omezení.