9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

Slovo do pranice

Rusové veřejně obvinili tureckého prezidenta Erdogana, že jeho země a dokonce jeho rodina kšeftuje s ropou vytěženou v Sýrii Islamským státem. Náměstek ruského ministra obrany Anatolij Antonov předložil fotografie dokumentující kolony cisteren směřujících z území kontrolovaného IS do Turecka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Martinovská 3.12.2015 21:35

Re: ISIL je naše rakovina.

Františkovo prohlášení o bratrech jste mi trochu obešel - čili uhnul?

P. Vandas 3.12.2015 21:38

Re: ISIL je naše rakovina.

Neuhnul. Napsal jsem, že mohou býti i Kain a Ábel.

M. Martinovská 3.12.2015 21:41

Re: ISIL je naše rakovina.

No, tak když to vidíte takhle, tak jo. Křesťani si byli taky v historii takovými bratry. Znamená to, že křesťanství je zlo?

P. Vandas 3.12.2015 21:44

Re: ISIL je naše rakovina.

Křesťanství bylo v dávné historii i zlo, a i sloužilo zlu, ale nikdy to zlo nehlásalo. A nevím, proč se stále sebemrskat, když v historii Islámu těžko najít okamžik, kdy zlo nebyl.

M. Martinovská 3.12.2015 21:47

Re: ISIL je naše rakovina.

Sám píšete, jak to bylo, já bych tedy právě nepsala, že to zlo bylo v křesťanství, ale v lidech. čili jde o reálný pohled, ne sebemrsk. V dějinách Islámu máme dlouhé období, kdy byl např. k židům tolerantnější, než tehdejší křesťané. 

Evropanům jeblo ve století dvacátém...  zabíjeli jsme se i bez Islámu.

P. Vandas 3.12.2015 22:01

Re: ISIL je naše rakovina.

Zlo je vždy v nás lidech, ale kdo hlásá zlo, či toleruje a omlouvá hlásané zlo, je za zlo spoluodpovědný. V Bibli je psáno. " Jest mnoho zla na tomto světě, ale běda tomu skrze něhož zlo přichází."

M. Martinovská 3.12.2015 21:30

Re: ISIL je naše rakovina.

Snad to byl exces, šlo o svědectví Kurdského novináře. Ale praxe osobních porhlídek a braní peněz uprchlíkům pokračuje, asi jsme chudá země.

P. Vandas 3.12.2015 21:34

Re: ISIL je naše rakovina.

Osobní prohlídkou (a velmi nepříjemnou) jsem prošel naposledy na letišti a tak netuším proč bych se měl pohoršovat nad osobní prohlídkou neznámé osoby, co překročila hranice nezákonně? Možná jsme chudá země, ale jídlo a dary po zemi neházíme.

M. Martinovská 3.12.2015 21:37

Re: ISIL je naše rakovina.

Já neprotestuju proti prohlídkám, ale proti braní peněz uprchlíkům, předpokládám, že peníze vám na letištii nevzali.

P. Vandas 3.12.2015 21:40

Re: ISIL je naše rakovina.

Peníze mi nebrali nejspíše proto, že jsem nežádal o azyl a měl jsem platný pas.

M. Martinovská 3.12.2015 21:50

Re: ISIL je naše rakovina.

Žádat  o azyl ale není dle ženevských úmluv zločin.

P. Vandas 3.12.2015 22:04

Re: ISIL je naše rakovina.

Zločinem není, ani odebrání peněz do úschovy.

M. Martinovská 3.12.2015 21:06

Re: ISIL je naše rakovina.

A nemyslí si to (že jsme ve válce s islámem, nikoliv s islamisty) ani arcibiskup Mosulský, vyhnaný z Mosulu, ani františkán Ibrahim Aleppský, denně ohrožený smrtí. Názory těchto lidí, přímo ze srdce konfliktu, bychom snad měli brát trochu vážně, když už jste Františka odbyl vtipem o Kainovi  a Abelovi. Psal jste, že vás uráží, když někd onapadá lidi, jejichž názorů si vážíte.

P. Vandas 3.12.2015 21:12

Re: ISIL je naše rakovina.

Nikoho jsem nenapadl, natož Papeže Františka.

M. Martinovská 3.12.2015 21:22

Re: ISIL je naše rakovina.

Ano, pardon, to jsem napsala nepřesně.

P. Vandas 3.12.2015 21:14

Re: ISIL je naše rakovina.

A připomenutí bratrů Kaina s Abelem , není žádný vtip, ale naprosto racionální úvaha.

M. Martinovská 3.12.2015 21:20

Re: ISIL je naše rakovina.

Aha, takže racionální úvaha - výklad Františkových slov, že křesťani a muslomové jsou bratři.

Co se týče Ibrahima Aleppského, ten přijel do Aleppa v době války: říká, (jak ti arabové mluví tak květnatě) že v bažině války vykvetly dva květy: jedním z nich je ekumenická spolupráce s muslimy. A arcibiskup Mosulský popisuje, že z Mosulu museli  utéct křesťané a muslimové, před islamisty,jinde říká džihádisty. On to dokáže rozlišit, proč ne vy, zdaleka ne tak ohrožen?

K. Janyška 3.12.2015 21:28

Re: ISIL je naše rakovina.

Jste jako malé děti a mudrujete úplně mimo mísu... Dzp.

P. Vandas 3.12.2015 21:28

Re: ISIL je naše rakovina.

Názory Arcibiskupa Mosulského respektuji a věřím, že to tak bylo. To však nic nemění na pozorovaném přesunu muslimů do evropy.

M. Martinovská 3.12.2015 21:33

Re: ISIL je naše rakovina.

No a někteří lidé si myslí, že naopak přesun muslimů a jejich útěk před ISIL je prohrou Islámského státu. Hlasování nohama: velmi jasný hlas, co si o radikálním politickém islamismu lidé myslí. Jako když emigrovalo z Východu na Západ  a ne naopak.

P. Vandas 3.12.2015 21:42

Re: ISIL je naše rakovina.

To není žádná prohra ISIL, ale racionální záměr, jak nás snadno porazit.

M. Martinovská 3.12.2015 21:59

Re: ISIL je naše rakovina.

No, takže Němci a Švédové jsou už poraženi? Nevypadají na to. Armádu tam posílají, a to je čin odvahy, může to znamenat odvetu. Co my... ale budu muset končit, dobrou noc.

P. Vandas 3.12.2015 22:07

Re: ISIL je naše rakovina.

Dobrou noc.

J. Matuška 3.12.2015 20:35

Turecko:Rusko 1:2 aneb jak se Erdogan chytil do pasti

http://eretz.cz/2015/12/tureckorusko-12-aneb-jak-se-erdogan-chytil-do-pasti/

Jsem moc rád, že tento článek nevyšel na Sputniku nebo na jiných serverech zaměřených prorusky... Bunga bunga!

P. Hofman 3.12.2015 20:41

Re: Turecko:Rusko 1:2 aneb jak se Erdogan chytil do pasti

Já to spíš vidím na Erdogan-Putin 10:0 !!!

K. Němec 3.12.2015 21:27

Re: Turecko:Rusko 1:2 aneb jak se Erdogan chytil do pasti

A není to zbytečně málo? To máte tak malou víru v Erdogana? Klidně mu přidejte, pravdu tím stejně neovlivníte, touhy a sny si má jeden užívat řádně.

Z. Bureš 3.12.2015 20:42

Re: Turecko:Rusko 1:2 aneb jak se Erdogan chytil do pasti

Koukám, jakou máte nelíčenou radost z každého úspěchu Kremlu...a potažmo bolševiků vůbec !

Inu - Stalinovo lejno...je holt Stalinovo lejno !!!

J. Matuška 3.12.2015 20:51

Re: Turecko:Rusko 1:2 aneb jak se Erdogan chytil do pasti

Eretz.cz... Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu

Čemu všemu dneska Kreml nevládne? Souhlasí s Vaším názorem paní Sybille Netzer?

A. Trick 3.12.2015 21:04

Re: Turecko:Rusko 1:2 aneb jak se Erdogan chytil do pasti

Co mají společného Bureš, Slanina, Hofman a Novolaus?

Z. Bureš 3.12.2015 21:27

Re: Turecko:Rusko 1:2 aneb jak se Erdogan chytil do pasti

Zapomněl jste si odpovědět: "S.rou je bolševici, jako jsem já" !!!